Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 3

HellHound

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

ya printscreen tuşu filan çalışmıyor, güya ss folder var my documents'da ama google aratması da tuş göstermedi. illa origin, steam veya fraps mı lazım?

fraps ayni sorun 2.de de vardi

bu arada ems'i sirf single playerla yeterli seviyeye cikarabilen yok daha, adamlarin dedikleri ya feci micro management istiyor yada direkt yalan... bioware oldugunu dusunursek yalan olmasi daha buyuk ihtimal

coalesced falan editleyip galactic readiness'i 100% yapmanin yolunu bulmak lazim
Sosyal ağlarda paylaş

Origin ayarlarda var klasör değiştiriyorsun ama yani ne gerek var bu kadar tantanaya ya.

Yani sırf me1 ve me2 kutu halinde olduğu için bekledim o kadar me3 te kutu olsun diye. Originden kaynaklanan hata yüzünden dvd'den oyunu kurmuyor. Gece gece küfür yiyorlar, hayır bir de adam demiş ki "Problemin farkındayız ama originden indirmeniz bizim problemi çözmemizden daha kısa sürer" ahah.

10GB indir boşuna elinde dvd varken.
Sosyal ağlarda paylaş

evet fraps'a geçtim.

yalnız armor customization dedikleri gene me2'deki gibi anlamsız bir rezalet, wiki'yi açıp baktım da oyunun başında üzerimde gelen n7 zırhıyla bitiririm herhalde oyunu görünen o ki. %10 hp bonus yippie kay yay mofo! zaten oyunu açar açmaz skill'den gelen bütün bonus hp ve shield'ları almışım. başka da birşey yok oyunda, neyle başlıyorsam o en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

e 70 saat önce de aynı zırhı giyiyordum ilk oyunun başında, sonunda da aynısını giyiyordum. burada da aynısı olacak. ondan önceki oyunda toplam 10-15 kere değiştiriyordum zırhı ve güçleniyordu anlamsız başka birşeye %10 vermek yerine. kim niye melee bonus veren zırh giyer ki hp'yi düşüren.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

EMS

Bu arada, full paragon ME1 save'i, ME2'ye attım. Tüm ME2 DLC'leri yapıp, full paragon bitirip ME3'e attım. ME3'te tüm side questleri yapıp, tüm gezegenleri gezip EMS'yi (hiç online oynamadan) anca 3900lere getirebildim ama bu Perfect Ending'e (Shepard'ın yaşadığı) yetmiyor.
Bioware sallamış yani, MP olmadan, iOS oyunlarını oynamadan EMS'yi 5000 yapmak imkansız gibi.

ben bi kaç citadel'deki yan questleri, ME2'den sadece quest için gelen bütün elemanlarıda (Jack,miranda vs.) yaptım hepsinde mümkün olduğu kadar war effort'a katkılı sonuç çıkarmaya çalıştım yapar paragon olarak (misal Geth'le Quarian'ları barıştırmak, krogan'a yalan söleyip hem onları ikna edip hem salarian'ların onayını almak falan gibi).

Totalde 5200 küsür oldu. Yüksek skor için en önemli şey war efforta en yararlı sonuçla çıkmak sanırım. Misal gethlerle quarrian'ları barıştırırsan 1 tane Fleet yerine 2 tane almış oluyorsun, aynısı Krogan ve solarian'lar içinde geçerli :D

Sosyal ağlarda paylaş

Tuchanka'yi bitirdim az once, oyun eksigiyle artisiyla mass effect 2'nin olmasi gereken oyun... bu boyle giderse act 3 oldu bittiye gelip sacma sapan bitecek gibi bir his var icimde, zaten galactic readiness yuzunden icim icimi yiyor

gameplay pek ozel olmayan ama elle tutulur bir shooter seviyesine gelmis, bioticlere 2de gelen agir nerf duzeltilmis, skilller biraz daha iyi, set pieceler acik alanlarda nispeten basarili, level design hala koridor shooter ama ilk iki oyundan iyi. yeni health sistemini sevdim, gerci her sey tamamiyla regen healthden iyidir, ama sene 2012 hala coverdan ates etme gelmemis...

gereksiz melankoli asilanmasina feci kilim. oyunda yeterince "hastir be" ani var zaten kaptirirsan uzulebilecegin falan, overload'a gerek yok tamam anladik 3 oyunda bir tane cocuk modelledin o da ilk yarim saatte geberdi ama dream sequencelarda bokunu cikartmanin bir anlami yok. ucuz yazar taktikleri bunlar

paraphrasing ilkinden bu yana oldugu gibi tabii ki kotu, otomatik dialog seride en fazla halinde. npcler arasinda muhabbette ikiye gore baya gelisme var, karakterizasyon cok daha basarili (tabii karsilastirdigimiz cubuk mass effect 2 olunca daha kotusunu nasil yapabilerdi ki zaten diye sormak lazim)

ayrica Wrex en iyi

ilk iki oyundan secimlerin cutscenelerde orda burda bahsi geciyor ve bir kac noktada o secimi yapmasaydin farkli bir sey olacakti ipucu veriliyor. oyun sadece single player olsa beklentilerin 0 oldugu su noktada en azindan illusion of choice'un illusion kismi icin efor sarfedildigi ve hani sadece mail spamden kurtulup oyuna da war asset ile bir etkiye sahip oldugu icin nerdeyse kabul edilebilir falan diye dusunecekken, multiplayerla butun secimlerin war asset olarak yansimasini direkt override edip anlamsizlastirmis olmalari bu konuda pembe gozluklerle bakmayi engelliyor. boyle is olmaz kafaniza siciim sizin.

scanning yine kotu
Sosyal ağlarda paylaş

alicam galiba multi icin, zaten korsan ve ikinci el alanlar oyunu alsin diye yapiyorlar bu terbiyesizligi direk, meh

neyse zevkliymis en azindan multi, oynamsitim demodada guzeldi baya, silver bile zorlamayi basariyor

tuchankadan hemen sonra yazdim bende, level design linear olsada gayet iyi yani, en azindan ilk oyunun copy paste mekanlari ile 2. oyunun generic shooter koridorlari ve yerden otomatik yukselen coverlardan sonra fena diil gene, oynanis iyi yani

weapon modlar biraz cesit getirmis, citadelde paso weap deniyorum, ilk oyunda belli markanin bi sonrakini almak disinda pek secim yoktu, silahlar konusunda olmasi gereken yere yaklasmis oyun

armordanda memnunum ben, secim sansi vermis gene 2. oyunun aksine

diyaloglar basarili baya, yada wrex etkisinde kaldim ehuehu

secimlerin ikinci oyuna kiyasla bundan vurgulanmasi cok hosuma gitti bide, rachni hikayesi cok tirt duruyordu ama shadow borker reportlari okuyunca lan ne superim dedim

mass effect 2 diye bir oyun hic olmamaliydi, expansion olmaliydi o direk dragon age 2 gibi, hem mantiken hemde ruhani olarak ilk oyunun devam oyunu bu cunki
Sosyal ağlarda paylaş

ya batarian dediğin evrende tümden silinip gitmesi insanoğlunun en çok işine yarayacak ırk zaten, her alanda başa bela. geçmişte çarpışmış onlara karşı şepırd zaten kolonistleri korumak için. zaten "başka şansım yok" deyip patlatabilmek için batarian yapıldı oradaki konu mankeni. insan filan olsa öyle kolayca yapılamazdı o iş.

evet weapon modlar, silah çeşitleri filan güzel olmuş ama hala zırh konusunda tatmin olmadım. birinden %10'u alıp öbürüne veriyorsun hesabı. neyse dur bakalım.

combat da ikiye kıyasla daha iyi gibi, en azından yerden cover kelimenin tam anlamıyla mantar gibi bitmiyor heh. weight'in seçime zorlaması da iyi olmuş hammerspace yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

4chan da, burda fln oyun hakkında o kadar kötü şey okuduktan sonra hani o kadarda kötü değilmiş aslında. Beklentilerim o kadar düşmüştüki iyi göründü oyun :D

Yannız cidden reaper gelince bi anda bütün galaksi mi gay oldu anasını satiim. Hani bu kadar gözümüze sokulmasıan gerek yoktu yani.

edit:

ahahah

Sosyal ağlarda paylaş

Su ana kadar oyunda beni rahatsiz eden tek sey, butun isleri tek tusa tasimalari oldu. Gerci o da single'da degil, daha hizli templu olan multi'de rahatsiz ediyor. Adami yerden kaldirmaya calisirken siper aliyorum.

Bu arada oyunun multiplayer kismini tahmin ettigimden daha fazla begendim. Mesela Space Marine gibi benzer oynanis modlarina sahip oyunlardan cok daha iyi olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...