Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung'un amacı ne? BADA OS?

throine

Öne çıkan mesajlar

Şu sıralar bir smartphone almayı düşünüyorum da baya bir inceledim önce iPhone 4 almayı düşündüm sonra yurtdışından getirtecek adam bulamadım vs.( aka fakirim lan)
Geçen günlerde de Samsung Wave S8500 super amoled ekranlı modelini inceleme fırsatı bulmuştum touch screen konusunda iphone 4 ile fark yok diyebilirim. Hatta super amoled ekranını gören deneyen iPhone 4 sahipleri oturup ağlardı o derece iyi falan. Sonra bir baktım BADA OS diye bir şey koymuş içine. Daha yeni bir OS ve app sayısı az. Tek sıkıntım Samsung telefonları satıp satıp sonra bada os desteğini kesmesi yani o zaman oturup ben ağlarım. Sen desteği kesince adamlar niye oturup app yapsın ki?
Abi adamların ne yaptığı belli değil bir BADA OS telefon çıkarıyorlar sonra bir bakmışsın Android olmuş en son duyduğuma göre de artık Windows Mobile üzerinde yoğunlaşacaklarmış. Adamlar ceylan gibi sekiyorlar oradan oraya güvenemiyorum.

Şimdi sormak istediğim Samsung Wave S8500 alınır mı BADA OS rağmen? Android olsa alırdım nede olsa onlardan bağımsız bir platform.

edit: tel bu http://www.gsmarena.com/samsung_s8500_wave-3146.php
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung marka telefonlara antipatim var. Sürümden kazanmak istiyorlar gibi, sürekli model çıkarıp tüketiciyi mağdur ediyorlar bence. BADA dediğin olay sadece Samsung'un desteklediği yalnız bir işletim sistemi. Almanın hiç bi mantığı yok diye düşünüyorum.
Git iphone al, 3gs olsun ama ios olsun. Ya da hiç olmadı Android tabanlı bi alet al yani.
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 aydır samsung wave kullanıyorum.
iphone 4 falan hepsini test etme şansım oldu.
kim ne derse desin, iphone un application cennetinin dısında hepsinden iyi telefon olduğunu açıkca söyleyebilirim.
burdan şunu yanlış anlamayın, samsung application kötü değil.
iphone kadar iyi değil ama her gün 10larca app cıkıyor.
son söz; şu an alınabilecek en iyi telefon.
Sosyal ağlarda paylaş

şunu da söyleyeyim.
bir telefonla yapacaklarnız her ne kadar size cafcaflı sunulsa da kısıtlıdır.
anlık zevktir sonra sıkılırsınız.
yeni çıkan şeylere bakmassınız bile. zaten sizin ihtiyacınız olan şeyler elinizdedir.
wave de de yapabilecekleriniz en üst seviyede.
bütün gün telefonla uğraşıp aa ne güzel progmra aa bunu da yapmıslar diyen adam değilsen tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

symbian'dan da kötü bada'nın hali.. android ürünleriyle fark ettiler biraz da olsa hatalarını ama hala ısrarcılar, anlamış değilim. windows os'li ürünleri de çıktı veya çıkacak sanırım.

BonePART said:

seye baksana android jailbreakleniyomuymus

jailbreak?

Mum_Chamber said:

samsung galaxy s de super amoled?

evet

uygulama olarak şunu yükliyim, bunu oynıyım derdin yoksa bada alabilirsin aslında, telefonun özelliklerinden gayet yararlanır ve memnun kalabilirsin. ama diğer türlü sıkıntıları tahmin etmek zor değil
Sosyal ağlarda paylaş

galaxy s i tcellden falan den almayin abi, android markete giremiyosunuz.

ayrica yurtdi$i galaxyler 1100 lira falan taksitli.

ama wave i babama aldik, adam cok rahat kullaniyo. boyle cok ozellik istemeyenler icin ideal.

ve ekrani cok iyi, retinadan daha iyi kontrasti.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

galaxy s i tcellden falan den almayin abi, android markete giremiyosunuz.

ayrica yurtdi$i galaxyler 1100 lira falan taksitli.

ama wave i babama aldik, adam cok rahat kullaniyo. boyle cok ozellik istemeyenler icin ideal.

ve ekrani cok iyi, retinadan daha iyi kontrasti.

Ben yurtdışından birisine 920tl'ye aldırttım, yani bana gelişi öyle oldu. Turkcell'den alanlar da o sorunu kaldırabiliyorlar sonradan. İş yerinde 2 kişi Turkcell'den almışlardı, Avrupa sürümüne geçirdiler, sorun yaşamıyorlar market ile ilgili..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben SGS'de karar kılmıştım ve onu aldım.

Daha hafif, ekranı daha büyük, hafızası daha geniş, daha yüksek 3g hızı destekliyor, dlna destekliyor, bluetooth3 var, flaş yok ama fotoğraf kalitesi daha iyi (internetten karşılaştırdığım resimlerdn çıkardım bunu), tv-out var, batarya süresi 2 kat daha fazla görünüyor.

Bu sebeplerden SGS'e karar vermiştim.

(yukarıda yazdığım flaş, kamera için olandan. flash siteler ikisinde de görüntülenebiliyor işletim sistemine bağlı olduğundan)
Sosyal ağlarda paylaş

Google'ın HTC'den vazgeçip Samsung'a güvenmiş olması, iPhone ve HTC'nin Samsung'un işlemci ve ekranlarını kullanması, rahatlatıyor.

Samsung'dan bir memnuniyetsizlik yaşamadım şimdiye kadar (laptop, monitör, harici ve dahili hdd, telefon kullanıyorum). Bada kullancak olsam Samsung elini çekerse ortada kalırım diye düşünürdüm ama Android için öyle bir durum da söz konusu değil.

Bence şu an en iyi Android telefon SGS. Ama çift çekirdekli Android'ler çıkacak, Samsung'un Pad'i çıktı, SGS2 çıkacak; sonra ne olur bilmiyorum. LG P990 Star diye bir şeyler dolanıyor ortalıkta, fena durmuyordu haberini okuduğumda da pahalı olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...