Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

X2 Sinemalarda!...

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

acaba bende bir anormallik mi var arkadaşlar?
x-men 2'den nefret ettim
daredevil'i beğendim.

ancak her yerde "x-men 2 en iyi çizgi film uyarlaması" diyorlar ya çıldırcam...

filmde çok hata buldum.

Mesela Wolverine ile Yuriko arasında hiç samimiyet yok.
Yuriko'nun iyileşme gücünü koymamışlar.
Nightcrawler'ı çok dumanlı yapmışlar.
Cerebro o kadar güçlü değil.
Storm o kadar güçlü değil.
Xavier o kadar güçlü değil.
Wolvie ve Jean gereğinden fazla samimi.
Cyclops çok ezik.
Mystique, gerçek mystique'e benzemiyor, şaçma derecede kıvrak ve güçlü. Asıl gücü onun kurnazlığı olması lazımdı.

Süper oyuncular bulmuş. İyi efektler birleşmiş. Filmin %50si tamam. Ama geri kalan %50si olan senaryo ve çekimi becerememiş... Ayrıca daredevil'deki çizgiroman havası yok bende.

Filme bir kere daha gittim ve aklıma çok güzel sahneler geldi.

Mesela Yuriko ile kavga etmeden önce wolverine yuriko ile konuşur. Yuriko wolvie'nin başını döndürürken, aniden bıçaklarını çıkartıp, "yuriko öldü" diyip saplar bıçağı.
Daha sonra wolvie onu perişan eder. Tam yanına gidip son vuruşu yapacak ki, yuriko onu tekrar etkilemeye çalışır. Fakat wolvie kanmaz ve "yuriko öldü" der. Gerinir vurmadan önce, fakat burnu koku alır, deathstrike bağırır "öldürün onu". Wolvie bir bakar arkasında elinde silahlı 10-15 asker. Tabii wolvie bu adamlarla kavga ederken deathstrike kaçar. Filmin sonunda da strykerı kaçırır.

Wolverine, okulda askerlerle kavga ederken, 3-4 asker görür. 1'i silahını doldurmakla uğraşır. Diğerleri kaçarken arkadaşa "öldür onu" der. Silahı dolduran ise, "1 saniye" diye cevap verir. Sonra wolverine kafasına bıçakları saplarken "o bile fazla" der.

Jean Greyin ölmesine gerek yok. Buz adam dışarı çıkar, suların önüne buzdan bir set koyar. Storm ve Jean Grey bu sırada uçağı tamir etmek ile uğraşır.

Karakterler konusunda bazı düşüncelerim var.
ilk filmde cyclops, storm, xavier, jean grey öğretmen, pyro ve buz adam öğrenci. Wolverine takıma yeni gelir. Tabii wolverine ile sabretoothu ayırdıkları için logan sinirlidir.

İkinci filmde rogue'u xavier bulur. Güçlerini keşfetmekte ona yardımcı olur. Bu sırada mystique onun annesi olduğu iddiasını çıkartır. Xavier Hank McCoy ile tanışır. Nightcrawler filme dahil olur.

Üçüncü filmde gambit gelir. Takım Collossus'u bir takım belalardan kurtarır. Ayrıca hank mccoy, bazı tersliklerden dolayı beaste dönüşür. Ve bunlar takım kurmaya karar verir.
----------------

Tamam filmi adamlar kendi fikirlerince değiştirmişler ve çekmişler. Ben ne kadar, "yuriko aslında wolverine'in sevgilisiydi, sabretooth wolverine'in 1 numaralı düşmanıydı" diye çırpınsam da, filmi değiştiremem.
Ama bu kadar güzel bir kadrolu bir X-men filminden hayal kırıklığı ile çıktığımdan dolayı gaza geldim, ve bunları sizle paylaşıyım dedim.[hline]Hakkımızda devlet etmiş fermanı.
Ferman padişahın kardaş,
Dağlar Bizimdir!
Sosyal ağlarda paylaş

bişey var sadece
yurikoda healing factor var.

bi de jean phoenixe dönüşmeye başladığını farkettiği için kendisini öldürmeyi -denemeyi- seçiyo bence. yoksa içerden de yapardı yapcaanı loganın dediği gibi...

onun dışında benim en büyük hayal kırıklığım cyclops oldu. bu kadar mı ezik olur takım lideri.[hline]Endure. In enduring, grow strong...
Sosyal ağlarda paylaş

takım lideri değil de şaklaban ehehe

ayrıca sadece sabretooth ve wolverine'de yokmuydu healing factor?

yuriko mutant değildi ayrıca. Bir cyborg. Hiç healing factor özelliğini duymamıştım[hline]Hakkımızda devlet etmiş fermanı.
Ferman padişahın kardaş,
Dağlar Bizimdir!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 12 May 2003 12:07 tarihinde demiş ki:
Yuriko'nun iyileşme gücünü koymamışlar.

kafamı karıştırdın şimdi. ben sadece çizgifilmi izledim. çizgiromanlarını pek takib etmedim dolayısıyla da fazla bilgim yok bu konuda.

yukardaki cümleden yola çıkarak görmemiş olabileceğini düşündüm healing factoru. orjinal yurikoda healing factor var mı yok mu bilmiyorum...[hline]Endure. In enduring, grow strong...
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış yazmışım.
cümle şu olcaktı:
"yurikoya healing factor koymuşlar"

hem çizgi filmi hem çizgi romanı okuyarak gördüklerimi söylüyorum:

creed(sabretooth)'da healing factor var, çünkü onun mutant özelliği
logan(wolverine)'da healing factor var, çünkü onun mutant özelliği
yuriko(deathstrike)'da healing factor yok, çünkü o bir cyborg.

Cyborg canlı bir doku değil ki healing yapsın kendine.[hline]Hakkımızda devlet etmiş fermanı.
Ferman padişahın kardaş,
Dağlar Bizimdir!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 12 May 2003 12:07 tarihinde demiş ki:
Nightcrawler'ı çok dumanlı yapmışlar.
Cerebro o kadar güçlü değil.
Storm o kadar güçlü değil.
Xavier o kadar güçlü değil.
Cyclops çok ezik.
Ayrıca daredevil'deki çizgiroman havası yok bende.

Karaktere cok gucsuz olmus diyen ilk kisisin herhalde Bone.
Cerebro ve Xavier zaten yeteri kadar guclu. Dunyada yasayan tüm insanları öldürebilecek güçten daha fazla ne beklenir ki?
Storm da yeteri kadar gucluydu bundan fazlası bokunu cıkaırdı zaten.
Cyclops zaten hep ezikti. Sadece burada fazla gorunmuyordu o kadar.
Nightcrawler konusuna gelince de bence sen filme bayağı bir kıl olmuşsun çünkü bu bir eleştiri bile değil. Daha az duman olsa az dumanlı olmuş diycekmişsin.
Daredevil konusuna gelince de evet zevkler ve renkler olayına giriyor ama ben cok az filmden nefret ederim o da bu filmlerden biridir. Cizgiroman havası diyorsun ama unutulmaması gereken bir şey var bu bir çizgi roman Uyarlamasıdır. Çizgi roman ekrana cizgi film olarak aktarılır, film olacagı zman da uyarlanır. Yani bir anlamda gercek dunyaya konusu adapte edilir. Maalesef Daredevil bu olaydan biraz yoksundu. Hayatınızda hiç bir kör adamla bir kadının yolda abuk subuk akrobatik hareketlerle kavga ederek tanıştığını duydunuz mu? Çizgi romanda bu mantıklı olabilir ama bir filmde asla. Bunun gibi binlerce saçmalaık var ve bu her sacmalıktan sonra insan filme olan konsantresini iyice kaybediyor. Filmin 3/4 ü bittiginde insan kendini filmi izlemiyor sadece altyazıları okuyor olarak buluyor. Uyarlamalara neden bu kaadar karşı olduğunuzu bilmiyorum ama çizgi filmler bire bir sinemaya aktarılamazlar aktarıldıklarında ise çok saçma görüntüler oluşur. Sözgelimi hpimizin güldüğü Tarkan' ın şaç meselesi yıllardır Türk sinemaseverlerin eğlence kaynağıdır. Bu konuda Daredevil daha eğlenceli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Hugh Jackson çok iyi seçim aslında ama boyu bayağı bir uzun kaçmış kafamdaki wolverine karakteri için.

Psylocke'u ekliceklermi acep :D Yada Archangel'i. Bence çok karışır konu. Daha Gambit gelcek, rogue'la çıkıcaklar. Rouge bundan kaçıcak. Belki ilerde Bishop gelir :D Gambit'le didişirler. Çok güzel oluo onların kavgası.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

ghaldszar, boneun dediği güç şeysini ters anlamışın :) o, bu karakterler normalde (çizgiroman çizgifilm) bu kadar güçlü değil, filmde abartı olmuş demiş :D

ayrıca hiçbir yönetmen hiçbir kitabı, oyunu bs 100% aynı zaten geçiremez filme imkansız bişi, eğer bi filme bunu bekleyerek gidiyorsanız sonuç herzaman hayal kırıklığı olucaktır.
Şahsen ben herzamanki gibi gidip sinemaya eğlendim mutlu çıktım :) 3-4 gün sorada matrikis e gidicem dahada mutlu olacam.[hline]WoW - Swg - Ao[b] - Do I really exist?[/b][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

bone ;

yuriko deinlen kişi deathstike olması lazım ama filmde öle 1 bölümlük bi karekter yapmışlar o asla deathstrike ın yerini tutamaz

ayrıca nightcrawler dan duman çıkıo ztn de kükürt geyii olması lazmdı

filmin çoğu şeyi çizgiromanla alakası yok

ki filmi sakın çizgi filmiyle karşılaştrmayn çünkü çizgi filmi yalan direk
magnetonun safında Juggernaut war kalıcı olarak hemde bu nasıl bi yalan yani...

ayrıca bu ayki x-mende bişey okudum ve gülmekten öldüm
mystigue nightcrawlerın annesiymiş :)[hline]There is only one way to come into this world , but so many ways to leave...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...