Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ben çok ballıyım lan

gecko

Öne çıkan mesajlar

ne guzelmis lan ders. sikma canini geko, mis gibi turizm okuyosun, dil ogrenmeye bak, neseli bi insan ol, rehber falan olursan burda sen artislik yaparsin herkese.

hocasi cok kafa bi adam diye secmeli turizm almistim uludag unide. adamin dedigi aynen su, siz burda sinif gecicem diye ugrasirken millet gidiyo 2 dil ogrenip rehberlik yapiyo, mezun olup is bulursaniz kazanicaginiz paranin 2 katini simdiden kazaniyo. keyfi de yanina kar.

gazi verdim GO
Sosyal ağlarda paylaş

ztn turizm okuyupta yapılcak en güzel meslek rehber ve acenta işidir

eğer otelde restorantta falan girersen hayatın boyunca garson kalma ihtimalin baya yüksek :)

ben okurken otellere gidip müdürlerle konusuodum.

hepsinin ortak ağlama noktası 50 yılımız gitti :)

sonuçta en tepeye gelmek o kadar zaman alabiliyor torpil falan filan yoksa

ya baya şanslı olcaksın yada enteresan performanslar göstermek lazım herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Gecko cum yanlışım varsa düzelt , bu turizm ve otelcilik ile turizm ve otel işletmeciliği iki ayrı bölüm olup biri 2 öbürü 4 senelik değil mi ? Peki madem böyle bir ayrım var bu müdürleri 4 senelik olandan almıyorlar mı ?

evet iki bölümdür, demek istediğini çok güzel anlıyorum dostum kısacası 2 yıllık okuyup bok müdür olursun sen diyip taşak geçiyorsun hala.

FAKAT ŞUNU UNUTMAMALI :)

Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Gecko cum yanlışım varsa düzelt , bu turizm ve otelcilik ile turizm ve otel işletmeciliği iki ayrı bölüm olup biri 2 öbürü 4 senelik değil mi ? Peki madem böyle bir ayrım var bu müdürleri 4 senelik olandan almıyorlar mı ?

Alınıp üzülme diye çok uğraştım.

müdür alma diye birşey yok

direk kimseyi otele müdür koymuyorlar

turizm 4 senelik okuyan kekodur

kolay bölüm.bi mühendislik olmadıgı için 4 sene harcamaya gerek yok

ben 2 senelik bitirmiştim.şimdide 4 senelik başka bir bölüm okucam
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır yok tabi ama gördükleri dersler bakımından 4 senelik olanda otel işletmeciliğini de gösteriyorlar.O yüzden aynı tecrübelere sahip iki kişiden 4 seneliği almaları daha yüksek ihtimal ki yurdumuzda ikisini de okuyan bolca insan var.Dolayısıyla 4 senelik okuyan keko değil 2 senelik okuyan keko denilebilinir.Ha bunu gecko ya diyor muyum demiyorum.Senin yaptığın genellemeyi düzelttim kendimce.

Sorduğum soruyu da gayet nötr duygularla sordum.Mantıklı olan birşey var gibi ve bende sordum.Bunu ister laf çarpma olarak al ister yapacak birşey yok de.Özellikle alınma gocunma yazdım altına bu defa da.Sen kendine batacak diken arıyorsun gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Yiyecek içecek vizesinden başarılı olmayı şansa bağlıyorsan gerçekten durumun çok fena ya.

beni tırstıran dersin zorluğu değil aslında
hoca çok fena, öğrenci başarısı %30 gibi bir şey.
çalışmama durumu ayrı, genel turizmde endemik bitki nedir diye sordu mesela kaldım öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Hayır yok tabi ama gördükleri dersler bakımından 4 senelik olanda otel işletmeciliğini de gösteriyorlar.O yüzden aynı tecrübelere sahip iki kişiden 4 seneliği almaları daha yüksek ihtimal ki yurdumuzda ikisini de okuyan bolca insan var.Dolayısıyla 4 senelik okuyan keko değil 2 senelik okuyan keko denilebilinir.Ha bunu gecko ya diyor muyum demiyorum.Senin yaptığın genellemeyi düzelttim kendimce.

Sorduğum soruyu da gayet nötr duygularla sordum.Mantıklı olan birşey var gibi ve bende sordum.Bunu ister laf çarpma olarak al ister yapacak birşey yok de.Özellikle alınma gocunma yazdım altına bu defa da.Sen kendine batacak diken arıyorsun gibi.

alakası yok.turizmde diplomaya bakmak diye birşey yok.tamamen cv ve tecrübe

turizm okuyanlar genelde meslek lisesi mezunu olup bu yuzden direk 2 seneliğe geçiş yaparak 2 senelik okurlar.cogu onu okumaz bile nerdeyse.hepsi itler gibi calısırlar sabah aksam.farklı farklı şehirlere staj yapmaya giderler

daha sonra geldiklerinde 4 senelik mezun olupta bi yere başvuran adamla bu adamı kıyasladıgında 4 senelik diplomanın bir anlamı kalmıyor.turizmde ne kadar okdugun değil ne kadar işi bildiğin önemli

ayrıca kimse direk müdür olmadıgı için bir problem yok.bir işletmede geçirceğin senelerde diploman varmıs yokmus pek farketmez.liseyle beraber 6 sene turizm okudum

4 senelik okumak saçmalıktır bana göre.onun yerine başka bir bölümde okuyup farklı bir alanda ögrenim görmek daha mantıklı
Sosyal ağlarda paylaş

turizmi işletme fakültesinde turizm işletmeciliği olarak okumazsan diplomanın hiç bi faydası olmaz. müdür falan olacağın zaman adamlar işletme iktisat genel ekonomi ticaret pazarlama vs. biliyor mu bu adam teorik temeli iyi mi diye bakacak. 2 yıllıksa bölümün ne yap et dgs mi neyse yolu 4 yıllık turizm işletmeciliğine geç yoksa basamakları atlarken epey geç kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...