Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vejeteryan pizza ne lan

gecko

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

vejeteryan değilim ama etsiz pizzalar çok daha güzel mesela şu peyaz peynirli akdeniz pizzaları ohşş

evet baya guzel onlar, ama nedense hep gidip pastırmalı falan alıyorum yine..

diper mesajınada katılıyorum. etsiz olmaz ama ortalama et tüketimi gerekenlerin kat kat fazlası.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

olitere said:

Xaenin said:

Doğada hayatta kalabilmek için diğer hayvanları yiyen büyük hayvanlardan tek farkımız bizim yemeğimizi tabağa koyuyor olmamız. Meat is murder diye gezen vejeteryanlara bu sözüm.

Biz etsiz de yaşayabiliyoruz bilmemne diye de çıkmasın kimse lütfen, inanılmaz komik oluyor o.

said:

Et ve süt ürünleri, içerdikleri yüksek kolestrol nedeniyle kalp sağlığı açısından zararlı olabilmektedirler. Ayrıca pek çok modern hastalık (deli dana, kuş gribi, vb.) hayvan ürünlerinden bulaşmaktadır. Oysa vegan beslenme düzeni kalp sağlığı için faydalı olduğu gibi yüksek oranda vitamin ve anti-oksidant içerdiğinden bağışıklık sistemini de güçlendirir. Ancak vegan beslenme düzeninde yeterli protein, B vitamini (özellikle B 12), ve kalsiyum alınmasına dikkat gösterilmelidir.

said:
Why Vegan?

Some of the main reasons for choosing a vegan lifestyle

What is a vegan?

A vegan is someone who tries to live without exploiting animals, for the benefit of animals, people and the planet. Vegans eat a plant-based diet, with nothing coming from animals - no meat, milk, eggs or honey, for example. A vegan lifestyle also avoids leather, wool, silk and other animal products for clothing or any other purpose.

It’s a healthy choice

A balanced vegan diet (also referred to as a ‘plant-based diet’) meets many current healthy eating recommendations such as eating more fruit, vegetables and wholegrains and consuming less cholesterol and saturated fat. Balanced vegan diets are often rich in vitamins, antioxidants and fibre and can decrease the chances of suffering from diseases such as diabetes, heart disease, stroke and some cancers. Well-planned plant-based diets are suitable for all age groups and stages of life.

Asıl komik olan insan da hayvandır doğanın kanunu senden güçsüz olanı katledip beslenmektir diyerek vicdan masturbasyonu yapmak

olitere said:

Nutritional guidelines for vegan diets: a summary

A vegan diet has been shown to reduce the risk of heart disease and obesity. As with any diet, it is important to ensure that the vegan diet is well balanced. This can be achieved by adhering to the following guidelines:

5-a-day: the UK Department of Health recommends a minimum five portions of fruit and vegetables should be eaten each day. Include a variety of different-coloured vegetables and fruit to ensure a range of health-giving vitamins and minerals.
Limit the use of refined grains since much of the nutrient content is lost. Whole grains, on the other hand, are associated with many health benefits.
Avoid hydrogenated fats, which are damaging to health. Good fats to provide are those containing omega 3, for example rapeseed oil, which has the additional benefit of being cheap and readily available.
Limit the use of salt.
It is important to provide sources of:

Vitamin B12

Readily available in fortified foods such as yeast extract, soya milk, breakfast cereal and margarine. Alternatively a supplement can be provided. Daily amount: 3 micrograms.

Iodine

Found in small amounts in green leafy vegetables and in larger amounts in seaweeds such as kelp. Daily amount: 150 micrograms.

Vitamin D2

Most D2 comes from sun exposure. If this is limited, fortified margarine or soya milk can provide some of the daily requirements. (Note: D3 is not suitable for vegans). Daily amount: 10 micrograms.

Omega 3

Daily amount: one heaped tablespoon of ground flaxseed or two tablespoons of rapeseed oil.

Et yemeyince kimse ölmez veya çelimsiz yetişmez tıraşı kesin burda şimdi , tadı çok güzel o yüzden yiyoruz gerisi kendimizi savunmak için bahaneler diyin bitsin

Kendine ait fikrin yok mu abi senin sağdan soldan vegan şövanistlerini alıntılamışsın? Ben de makale okudum bu konuda ama koyayım da hayvan yiyenler göt olsun diye düşünmedim hiç. Hani vejeteryanlığı anlarım, saygı duyarım, veganlığı da anlarım ama saygı duymam çok ekstrem bir durum olduğu için de bana gelip de et yememek insanı sağlıklı yapar demesin kimse. Et yememek seni daha az sağlıklı yapmaz bile diyebilirsiniz, o zaman popomdan başka bi tarafımla gülebilirim duruma bağlı olarak. Ama et yememek daha sağlıklı kafalarında gezinmeyin.

Kendi fikrin yok mu ne demek birader ? Zaten şahısların fikri değil fikirlerin şahısları olur.Ortada diyalektik bir gerçek varsa her bilinçli beyin benden önce de benden sonra da bu gerçekliğe ulaşacaktır.Felsefe de bilim de böyle gelişmiyor mu ? Marks kendisinden önceki bütün teorileri inceleyip sistematize ederken senin kendi fikrin yok mu milletin fikirlerini alıp alıp modifiye ediyosun mu dediler
Sosyal ağlarda paylaş

gecko said:

haggetten, kurban bayramında fırlar tipler kurban bayramı müslüman canilidir diye hahahaha. allahım akıl ver şunlara, et diye beyin vermişsin kullanmıyorlar

konuyu kaydirma girisimini gordum ve artiriyorum

vegan falan degilim. her tur eti yerim mis gibi mangalda. zararli ya da zararsiz olmasi falan da umrumda degil. ama kurban bayraminda yapilan bence de canilik.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

When you look at the comparison between herbivores and humans, we compare much more closely to herbivores than meat eating animals. Humans are clearly not designed to digest and ingest meat.

Meat-eaters: have claws
Herbivores: no claws
Humans: no claws

Meat-eaters: have no skin pores and perspire through the tongue
Herbivores: perspire through skin pores
Humans: perspire through skin pores

Meat-eaters: have sharp front teeth for tearing, with no flat molar teeth for grinding
Herbivores: no sharp front teeth, but flat rear molars for grinding
Humans: no sharp front teeth, but flat rear molars for grinding

Meat-eaters: have intestinal tract that is only 3 times their body length so that rapidly decaying meat can pass through quickly
Herbivores: have intestinal tract 10-12 times their body length.
Humans: have intestinal tract 10-12 times their body length.

Meat-eaters: have strong hydrochloric acid in stomach to digest meat
Herbivores: have stomach acid that is 20 times weaker than that of a meat-eater
Humans: have stomach acid that is 20 times weaker than that of a meat-eater

Meat-eaters: salivary glands in mouth not needed to pre-digest grains and fruits.
Herbivores: well-developed salivary glands which are necessary to pre-digest grains and fruits
Humans: well-developed salivary glands, which are necessary to pre-digest, grains and fruits

Meat-eaters: have acid saliva with no enzyme ptyalin to pre-digest grains
Herbivores: have alkaline saliva with ptyalin to pre-digest grains
Humans: have alkaline saliva with ptyalin to pre-digest grains
Based on a chart by A.D. Andrews, Fit Food for Men, (Chicago: American Hygiene Society, 1970)

Bizim tartıştığımız şeyleri millet onlarca yıl önceden tartışıp bitirdiği için kaynak bulmakta hiç sıkıntı çekmiyorum

şunu yazan bi adamın savunduğu herhangi bişeyi ciddiye almam ben. (orjinal yazarından bahsediyorum)

insanın pençesi yok, dişleri şöyle böyle o yüzden otobura benziyo demek nasıl bi kazmalıktır ya?!

nohut beyinli herif, insan alet kullanıp ateşte yemek pişirmeyi çözmüş bi tür, ona göre evrilmiş anatomisi. ne otobura ne etobura benziyo. o zaman insanlar geviş getirmiyo, mideleri bölümlere ayrılmış değil, otobur olamazlar derim bende. mantığa bak asudhasudh pençe yok demiş ya uasdhuashd
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

peynir yenmez kavun yenir ama ondan önce rakıda hayvansal gıda var mı onu araştırmak lazım .Mesela laktik asidin iki çeşidi var biri hayvansal biri bitkisel.İçkilerde hangi tür asit kullandıkları muamma

aman tanraaam hidrojendioksit de yasaklanmalı!!1

abicim yorulduğunda kasların neden ağrıyo sanıyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şimdi sucuklu yumurta, köfte piyaz, çupra, böyle üzerine zeytin yağı, kekik, pul biber karıştırılmış ezine peyniri, tereyağlı pilav yemiyor, ayran falan içmiyor veganlar öyle mi?

Takdir ettim. Ağaç kovuğuna girip meditasyon yapsınlar bir de.

Topic'e gelirsek, ben de seviyorum vegi pizzaları, özellikle doğru peynir + kekik ve adam gibi domates sosu üçgenini tuttururlarsa başarılı oluyor.

Ha bir de mesela ette kolestrol var, yağ var o var bu var denmiş de. Kolestrol ne, yağ ne onu bilmek lazım. Reklamlarda gözünüze soktukları kolestrol kaka, yağ mı ıyk kavramlarına inanmadan önce kolestrol nasıl zararlı oluyormuş falan bir araştırın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...