Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOOM3 - SPOILER ALERT !!! (Oyunici Tartisma Burdan)

Vampire

Öne çıkan mesajlar

www.photobucket.com var..
bir kaç tane daha görsel sanatlar bölümü sticky topic inde vardı[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Herkesin yazdigini herkes bilebilir ama geriye kalan herkes bilemez.Herkes bilemiyecek diye bir şey yok sadece bilmeyenlere yardim etmek icin yaptim bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikler çok hoş fakat eski doom dan daha çok half-life ın grafikleri geliştirilmişini andırıyor ..
Zombiler kafası kesik bilim adamları vs .[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Herkesin yazdigini herkes bilebilir ama geriye kalan herkes bilemez.Herkes bilemiyecek diye bir şey yok sadece bilmeyenlere yardim etmek icin yaptim bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

belli ki doom oynadım diyenler unutalı yıllar olmuş oyunu, spectre'ler, skeletonlar, zombiler kaynardı etraf..

grafikler müthiş tabii ama aksiyon halinde insanın kendi görmesi gerek sonuçta.. :)

ekleme: "hl'ye benziyor" diyenler okusun şunu da..

"Doom 3 is essentially a remake of the first Doom game, which saw a hardy space marine assigned to guard a top secret laboratory on Mars. Too bad for him, then, that an experiment in the lab opened up a portal to Hell, releasing all manner of demons, imps, and hellknights."

hl etkilenir olsa olsa doom'dan..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.

[Bu mesaj Sam tarafından 04 Ağustos 2004 01:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ti4200 ile geforce 6800 arasında süper uç fark yok Doom 3'te..
hadi Far Cry'da olur..
Ama Doom 3'te öyle bir fark yok.

alın size screen shot gösteriyim.
Elimde geforce 6800 yok, ama adamların elinde varmış, screen shot çekmişler..
Biri bana söyler mi? 6800, oyunda ekstra efekt felan mı gelmiş, duvarlarda mor ışıklar mı yanıyor? nedir yani benim elimde 6800 yok diye bu kadar eleştiriyorsunuz?

low-medium-high
high-ultra

low-medium-high
high-ultra

ben yaratık skinlere kötü diyorum evet.
bende 6800 yok, ama aynen şöyle gözüküyor yaratıklar:
http://www2.hardocp.com/1090787143TO62AMOEWX_3_12_l.jpg
texture'ler iğrenç

hala diyorum.
uzaktan süper gözüküyor grafikler
ama yakından tek kelimeyle iğrenç.
oynadığım oyunlarda böyle birşey görmedim.

surround ses sistemin yoksa seslerden zevk alamassın demişsiniz.
surround ses sistemleri, ordaki yaratık seslerini daha mı kaliteli yapıyor?

peki ben surround ses sistemi olmadan undying'deki yaratık seslerinden neden korktum?
oyun doom 3 gibi tamamen karanlık olmamasına rağmen neden oyun tüyler ürperticiydi?

Öyle komik eleştiriler yapıyorsunuz ki bana,
duyan da hiç FPS oynamadınız sanır..[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 04 Ağustos 2004 01:49 tarihinde demiş ki:
"Doom 3 is essentially a remake of the first Doom game, which saw a hardy space marine assigned to guard a top secret laboratory on Mars. Too bad for him, then, that an experiment in the lab opened up a portal to Hell, releasing all manner of demons, imps, and hellknights."

bu dediğin HL senaryosuna tıpatıp benziyor.

Doom 1'de böyle bir senaryo yoktu.
Ha varsa onlarca kez oynamama rağmen, HL'deki "işler kötüye gitti, laboratuvardan bir sürü yaratık çıktı" hikayesini Doom 1 ve 2'de görmedim.[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Oyun easyde zevk vermez gercek tadini alabilmek icin en asa orta seviyede oyna, ki aksiyon ve korku neymis anlayabilmen icin, tabi korkunc gelmez easyde oynarsan

korku dediğimiz yaratıkların zor ölmesi midir?
o zaman will rock da çok korkunç bir oyun.
bir boss'u öldürmek için ıkınıyorsun..
korku ve aksiyon nedir anlayabilmen için undying oyna.
burda sana istersen uzun uzun neden undying'in, doom'dan korkunç olduğunu anlatabilirim istersen.

said:
Oyunu bitirmeden "vasat oyun" demen zaten ilgic ve akilalmaz bir olay.

bir oyuna vasat demek için kaç kere bitirmem lazım?
söyle bitiriyim ona göre konuşayım..

said:
Yaratiklar öldürmesi kolay olur, herkes kolay oldu bu ne boktan oyun der, zor oluncada bu ne boktan is diyosun...Ne yapsalardi vur beni diye bagirsalar miydi yerlerinde durup bence oldukca harika AI, saldirilardan kaciyor, sana ulasamiycak durumdaysa karanliga saklaniyor, bazilari varilleri tekmeleyerek kendinden uzaklastiriyor vs vs...FPS single player AI sinden daha ne gibi bi güzellik bekleyebilirsin...

yaratıklarda, özellikle Imp'lerrde bir AI göremedim.

Bir yerde durup sürekli sana ateş eden bir yaratık, süper AI mi oluyor? Merak ettim.

Evet, easy'de oynuyorsam, yaratıklar kolay olacak..
Zor oynamak istediğimde de yaratıklar zorluycak.

Koridorda karşılaşıyorsun, yaratık sana durmadan fireball atmaya başlıyor
Sen ise zıplasan da eğilsen de o fireballdan kaçamıyorsun? niye? Yaratığın AI'si süper olduğu için mi? Hayır, koridor daracık zaten, nereye kaçıyorsun? Zıplasan da strafe de yapsan, koridorda sıkışıp kafana fireballu yiyorsun.

said:
kimse tükürdügünü yalamayi sevmez

tükürdüğümü yalamıyorum..

pre-alphada aynı grafikler vardı. aynı combat vardı
sevmemiştim.
burda da aynısı var.
orda sevmediğim grafikleri burda sevemem[signature][hline]iyi kötü çirkin

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 04 Ağustos 2004 02:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

KESIN LAN !!! OYUN MANYAK GÜzel kimse bi halt diyemez, uzaktan güzel yakindan cirkin olayi hikaye, ti4200 ve fx (ve üstü) kartlar arasinda daglar kadar fark var bone, o resimler senelik oldu artik, yanimda fx 5900 ü olan arkadasim var su an DAHA GÜZEL ABI YANSIMLAR ve texturlar bende de geforce ti4200 var ikimizde karsilastirdik yanyana koyup abi olay bu kadar basit...adam high detailda 1152*768 bende mediumda 1152*768 oynuyorum fark ortada abi...Ac tomshardware i yeni nesil kartlarla senin benim eski kartlarin arasindaki daglar kadar farki oku bone...

Bone o zaman oynama devamli herseye bok atman cidden baydi, ben kaciyorum abi daracik koridorda tam fireball elinden cikarken üstüne kosup egiliyorum ve üstümden geciyor, oyunun ilersinde 3-4 tane imp birden cikiyor burda aglamaya basladiysan AI yok diye ilerde oyna görürsün ai var mi yok mu...Sen bodozlama dalarsan olmaz o is yas...Ben bi marinele bile 2 dakka ugrastigimi bilirim su oyuna basladigimdan beri armor health ve mermi tasarrufu yapmak icin...Ilerde bi odalarda kitli kaliyosun icerde orta mali yapiyolar, eger FPS tecrüben yoksa abi niye oynuyosun oldukca güzel hersey ama ciddi anlamda sikildim hoca senin durdurak bilmeyen elestirilerinden

Son bisey daha senaryo artik iyice güzellesiyor ilerde, her konuda hakkini vermisler abi...

Merak edenlere daha cok ss :

[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 04 Ağustos 2004 02:20 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

ya tamam pes ettim
oyunun sesleri süper
grafikleri süper
hayatımda böyle grafik görmedim
böyle korku yaşamadım.
karanlıklardan çıkan zombiler beni benden aldı

2x 6800 ultra ile grafikler bir anda coşuyor.

doom 3, ut'yi de q3'ü de havada karada sollar.
öeh..[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 04 Ağustos 2004 01:49 tarihinde demiş ki:
belli ki doom oynadım diyenler unutalı yıllar olmuş oyunu, spectre'ler, skeletonlar, zombiler kaynardı etraf..

grafikler müthiş tabii ama aksiyon halinde insanın kendi görmesi gerek sonuçta.. :)

ekleme: "hl'ye benziyor" diyenler okusun şunu da..

hl etkilenir olsa olsa doom'dan..

Doom 2 nin hangi bölümünde var allah aşkına zombi ?
3 tane yaratık var toplasan bi de bu yaratıkların görünmezleri ..
birisi asker , diğeri alevtopu atan kahverengi hayvan , diğeri de pembe ısıran yaratık ..
+ şu anda telefonumda var her gün oynuyorum oyunu[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bone tekrar düşündüm de kompüterci amca bana doom diye pizza tycoon satmıştı herhalde. yoksa doom böyle mars'ta iblis hakladığın bir oyun değildi, pembe köpeklerle yakatop oynanan bir oyun idi..

bone bugün 7/10 verdiği, rezil dediği grafikler için ne demiş 18 gün önce...

şimdi demişsin ki "hiçbişi değişmemiş pre-alpha'dan beri" (pre-alpha diye de birşeyi ilk defa duyuyorum, herhalde concept art çizimlerini arka arkaya dizip çizgi-film niyetine oynatmak oluyor) diye, o 'pre-alpha'da gördüklerini de devrim olarak yazmışsın. onu da geçmiş mihenk taşı olarak koymuşsun. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.. :)

ha ben bu mesajı yazarken gene "alpha'da da sevmemiştim" demişsin. benden de sana bir öeh..

easy'de oyun oynayıp yorum yazıyorsun bir kere ki senin bilmen gerek, hiçbir yorum yapacak insan easy'de oynamaz oyunu. normal'de oynanır, hard da değil. ha ayrıca 3 saatte de böyle "rezil, iğrenç, berbat" diyebilmesi için insanın bir oyuna, müthiş bir önyargısı olması gerek. öyle bir önyargı olacak ki önce "uzaktan gördüm 10/10 verdim" diyecek, üstüne "yakından gördüm 0/10" verdim diyecek. inci inci sen bu işte birinci.. :-p

fps bölümü yetkilisi fps türünü yaratan oyunun yeni bölümüne böyle bir önyargı ile saydırıyor, öte taraftan bütün oynayanlar ve eleştirmenler övgü üstüne övgü yağdırıyor. cidden düşündürücü bir durum. hani insan beğenir de "bu kadarı da fazla ama, abartılıyor" der, seninki öyle de değil. üç saat easy'de oynadın bastın damgayı..

blackice yok askerlere rüşvet yedirmiş şeytan o yüzden eski arkadaşlarına ateş ediyorlar.. :-p

"doom oynadım böyle değildi" deyip beni benden alıp başka bir yere koymayın reca ederim.. :lol:[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 04 Ağustos 2004 02:10 tarihinde demiş ki:
said:
Oyun easyde zevk vermez gercek tadini alabilmek icin en asa orta seviyede oyna, ki aksiyon ve korku neymis anlayabilmen icin, tabi korkunc gelmez easyde oynarsan

korku dediğimiz yaratıkların zor ölmesi midir?
o zaman will rock da çok korkunç bir oyun.
bir boss'u öldürmek için ıkınıyorsun..
korku ve aksiyon nedir anlayabilmen için undying oyna.
burda sana istersen uzun uzun neden undying'in, doom'dan korkunç olduğunu anlatabilirim istersen.

said:
Oyunu bitirmeden "vasat oyun" demen zaten ilgic ve akilalmaz bir olay.

bir oyuna vasat demek için kaç kere bitirmem lazım?
söyle bitiriyim ona göre konuşayım..

said:
Yaratiklar öldürmesi kolay olur, herkes kolay oldu bu ne boktan oyun der, zor oluncada bu ne boktan is diyosun...Ne yapsalardi vur beni diye bagirsalar miydi yerlerinde durup bence oldukca harika AI, saldirilardan kaciyor, sana ulasamiycak durumdaysa karanliga saklaniyor, bazilari varilleri tekmeleyerek kendinden uzaklastiriyor vs vs...FPS single player AI sinden daha ne gibi bi güzellik bekleyebilirsin...

yaratıklarda, özellikle Imp'lerrde bir AI göremedim.

Bir yerde durup sürekli sana ateş eden bir yaratık, süper AI mi oluyor? Merak ettim.

Evet, easy'de oynuyorsam, yaratıklar kolay olacak..
Zor oynamak istediğimde de yaratıklar zorluycak.

Koridorda karşılaşıyorsun, yaratık sana durmadan fireball atmaya başlıyor
Sen ise zıplasan da eğilsen de o fireballdan kaçamıyorsun? niye? Yaratığın AI'si süper olduğu için mi? Hayır, koridor daracık zaten, nereye kaçıyorsun? Zıplasan da strafe de yapsan, koridorda sıkışıp kafana fireballu yiyorsun.

said:
kimse tükürdügünü yalamayi sevmez

tükürdüğümü yalamıyorum..

pre-alphada aynı grafikler vardı. aynı combat vardı
sevmemiştim.
burda da aynısı var.
orda sevmediğim grafikleri burda sevemem

1. Yaratiklar zor ölmüyor git impin 1 metre önüne gögsüne tek atis yap aninda ölüyor, mermi tasarrufu yapmak icin böyle öldürmek zorundasin oyunu easyde oynamiyosan, yoksa ya tabancaya ya yumruklara kaliyosun ki sonu kesin ölüm...
Undyingi bitirdim ve kilim bile kipirdamadi oynarken...Alone in the dark ta bile tirstim yani undyingi bu kadar büyütmeni anlamak cok zor...

2.Bir oyunu adam gibi puanlandirman icin bir kez bitirmen lazim, daha oyunda nereye geldin ki neyi yaziyorsun? Hangi environmentlari gördün base disinda...Olay cok farkli yerlerde geciyor öglenden beri oaynuyorum daha 3 te birini bitiremedim oyun ki cok fazla sey gördüm oyun icinde

3.Pre-Alphayla hala bunu kiyasliyosun ya! Abi sevmiyosan oynama, pre-alphada zombiler yere düsünce yine kalkiyodu ekranina imp ciktigi zaman fps 5-10 larda sürünüyordu ne halt etigini bile anlamiyodun..Pre-Alphada 3 tane yaratik vardi...Burda sayamadim daha kac cesit var herhalde 10 u buldu simdiye kadar...Hepsi farkli sekilde saldiriyor...

Son bisey daha bu topigi oyun ici tartisma olarak actim ama yine oyun elstirisine döndü lütfen daha fazla tartismaya devam etceksen öbür postun altinda ac bende yazdiklarima ordan devam edeyim...[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

edit: bozuldu bozulacağı kadar son bir yorum yapmadan duramadım :

söyleyeceğim tek şey doomun hikayesini ilkokul zamanlarında öğrenmiştim.
tabii biraz değişikti benimki ama öğrendiğim şey : yapılan bir deney sonucu cehenneme bir kapı açıldıgı ve şeytanın gelip ortalıgı dağıttıydı.

eğer bunu bilmemiş olsam doom'un half life'dan hikayeyi çaldıgını düşünürdüm ama hikayeyi o zamanlarda öğrenmiştim.

doğrusu bone'un tepkileri beni korkuttu çünkü herkesin öve öve bitiremediği oyun hakkında çok ağır şeyler söyledi.
ancak bone'lada konuştugumda onun da bazı yerlerde haklı oldugunu gördüm.

şimdi gelelim yazımın anafikirine:
"blackice bu oyunu fx5200'de "adam gibi" oynarmı?" :-)

*!ortamı yumuşatmaya çalışır*

[Bu mesaj Black1ce tarafından 04 Ağustos 2004 02:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bone yetkililerden söz aldık, geçmişte doom3'e karşı yönelttiğin bütün eleştiri, itham ve öngörü içeren yazıların editlenecek. sana yeni bir nick sağlanacak, fps dışında bir bölüme atanacaksın. ailene doom 3'ü oynarken kalp sektesinden gittiğin söylenecek. gerçek kimliğini kimse bilmeyecek. tabii bütün bunlar bizimle işbirliği yaparsan geçerli, aksi takdirde çok feci patlayacaksın ahbap. senin yerinde olmak istemezdim. bu durumu değiştirmek senin elinde..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

Doom 3 gerçekten çok güzel bir oyun. ne kadar bok atarım izi kalır mantığıyla hareket ediyorsakta, Geç çıktığı için bütün millet çok abartıldı kesin yüzlerine gözlerine bulaştırcaklar, dakikana gibi olacak desede. Doom çok kaliteli bi yapım olarak çıktı ve hepimizi şaşırttı....
Sosyal ağlarda paylaş

bonecrusher:
sana kısaca şöyle cevap vereyim:

bumpmapping (pixel shader 2.0) açıkken: (bizim görüşümüz)

kapalıyken:

bildiğim kadarıyla geforce 4 serisinde pixel shader yok, olsa bile çok dandik.
iki resimdeki ellere, suratlara ve kapılara dikkat.

biraz daha örnek:
açıkken:

kapalıyken:

açıkken:

kapalıyken:

umarım anlatabilmişimdir...
bu arada vampire ne dediysen sonuna kadar haklısın...[signature][hline]Are you gonna bark all day, little doggie, or are you gonna bite?

[Bu mesaj mayfer tarafından 04 Ağustos 2004 07:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bonecrusher:
Senin doom 3 uzerine yazdigin yorumu okumak gibi bir halt ettim. Senin yazdigin ilk 10 kelimeden sonra, butun yazinin degersiz oldugunu anladim. "2 saat oynadim... Yeni bir sey goremedim.." gibisinden bisiler demissin orada. Sen yeni bir sey goremediysen gozluklerini ve goruntu kartini degistir, ekraninin kablolarini kontrol et. Bizim oyuna baslalamamiz ile oyunu kapatmamiz arasinda tam 15 saat vardi ve oyunu sanirim senden daha detayli inceledim.

"Half life 2 ye rakip olacak bir oyun Doom 3" dienlere iki tane carpip gonderen bir tiptim. Oyun ciktiinda hala doom 3 guzel diyenlere gulmek icin oyuna iyice dikkatli baktim, kusur aradim anliyacagin. Ben oyunu demolarda "something went terrbly wrong" gibi genis(!) ve ilginc(!) bir konuya sahip saniyordum. Oysa, oyundaki kucuk detaylar, sana ilerde verilen secenekler ve gelisen oalylar, oyunu cok guzel kilmis. Yınede *spoiler* marstaki bilim adamlari cehennemi marsa isinliyorlar *end of spoiler* turunden birsey. Su bir satirlik senaryo icin sen 9/10 mu verdin oyna. Bu halta 9 verirken grafiklere 7 HELE HELE 0 nasil verebildin.

Benim sana tavsiyem, monitorunun fise takili olduunu 2. kez kontrol etmen ve pixel shader 2.0 ile oynu tekrar acman. Pixelshaderin dogasindan dolayi yakindan kotu gorunsede, genel havasi oynun mukemmel olacaktir. Oyunu biraz oynadiktan sonra, grafikler ve kucuk olaylarin ilgincligi beni oyna cekti. Half Life 2 den iyi bir oyun olabiliir dedirttti (insallah hl2 daha iyi olur!!).

Sen bir de oyuna korkunc degil demissin, yaratiklari oldururken esnedigini flm soylemissin. Bu kisim yazindaki bombaydi. Orayi okurken "kopma" kelimesine şaadet getirdim sayende. Oyun eski doom 1 ve 2 nin aksine gerilimede sahip olmus. IDnin diger butun oyunlarinda sol mouse tusuna basmak yeterli oalcakken, burada fenerinizi kullanip ortaligia bakip extra 1-2 sey bulmak turu seylerde eklenmis. Oyun daha yawas ancak daha guzel ve ilginc oldugu gibi gerilim dolu olmus. Bunun nedeni ise karanlik ortamlar. O ortamlarda iken yaratigi gormek icin fenerini acik tutman gerektiginden ates edemiyor, ates ederken yaratigi goremiyorsun ki asil seni korkutan ve titreten seyler bunlar olmali. Hele oyundaki kucuk korku rutuslari harika olmus. Birseye bakarken yada okurken yuklarilardan tirnak ile metalin iletisim sesini hafifce duyabiliyorsun ve bi anda yukarda bir golgeler goruyorsun ama anlamiyorsun. Sonra butun bolum boyunca deliriyorsun arkandan bisi cikacak diye. Hele bir anda her yerin kararip hafif bir kirmizi isikla aydinlatilmasi ve uzerine latinceye benzer seslerin urkutucu bir ses tarafindan okunmasi atmosferi mukemmele yakinlastiriyor. Oyunu oynadikca sende yawas yawas deliriyorsun.

Bu oyunu oynayip sevmeyen sana, moderatorlugunden utanmani yada oyunu duzgun bir bilgisayar ile ve en onemlisi duzgun bir akil ile incelemeni tavsiye ederim. Hadi yawrucum gitte isini duzgun yap. Oyunu bilmeyenler yanlis bilgilenmesin. 2 saat yarim yamalak oynayip, senin icin: o sirada elinde tutmakta oldugun tostunu yemeni zorlastiran bir oyun olmus doom 3 hakkinda kafanda bisiler kurma. Benim icin bu oyun kesinlikle hayatimda oynadigim (adventure turleri haric) en iyi oyundur.

Not: Sen, oyunda elektirigin gidip gelmesini "basarisiz" bir efekt olarak gormussun. Ayrica sacma ve gereksiz gormussun. Eger bone ve crusherdan baska ingilizce kelimelerde biliyorsan, oyunun hikayesini tekrar oku-dinle ve neden elektrigin gidip geldigini ogren..[signature][hline]Sacré Bleu!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 04 Ağustos 2004 03:03 tarihinde demiş ki:
bone yetkililerden söz aldık, geçmişte doom3'e karşı yönelttiğin bütün eleştiri, itham ve öngörü içeren yazıların editlenecek. sana yeni bir nick sağlanacak, fps dışında bir bölüme atanacaksın. ailene doom 3'ü oynarken kalp sektesinden gittiğin söylenecek. gerçek kimliğini kimse bilmeyecek. tabii bütün bunlar bizimle işbirliği yaparsan geçerli, aksi takdirde çok feci patlayacaksın ahbap. senin yerinde olmak istemezdim. bu durumu değiştirmek senin elinde..

ahahah :lol:[signature][hline]-Oh my God,I found a penny.
-You bastard.
Cicio Bor-Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

Burda 6/10 hatta 4/10 veren var, gayet tabii herkesin gorusu farkli olabiliyor. Ben daha oyunu alamadim ama begenecegim kesin, benim lcd monitorun lightframe ozelligi var, oyunu dort gozle bekliyorum, far cry'da lightframe'i acinca oyunun grafikleri gercek hayattan daha gercek oluyordu oyle birsey yani :) .[signature][hline]With his holy cross raised high, he shouts a warcry against evil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...