Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bölümü ne zaman kapatıyoruz?

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

arcane'in bir imzası vardı sanırım o aklıma geldi şimdi ''insanlarla rp yapacağıma nasıl rp yapıldığını bilen devrelerle ve chiplerle oynarım daha iyi" temalı

benimdi o imza, oblivion'a mp isteyen birine yönelik yazmıştı birisi bethesda forumunda. :)
Sosyal ağlarda paylaş

O alıntı benim düşünceme tam ters. Singleplayer'ın üstünlüğü öncelikle yapılmasının daha kolay olması, sonra da senaryo odaklı olması vb. Oyuncuya bir faydası yok çünkü singleplayerda yapılan birşeyin multiplayerda yapılamaması için bir neden yok. Paranın gözü kör olsun, oyunun multiplayer olması Fall From Grace gibi bir NPC olmamasını normal kılar olmuş. Developerların bahaneleri dünden hazır. Alan da memnun zira oyuncu dediğimiz insan burada singleplayerın roleplayi bir başka derken, Fallout topikinde min max statlarla sistemi nasıl sömüreceğinin derdinde olabileceğinden kendimizi yormayalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

e anlaşılmamış anafikir o halde, çünkü "single-player senaryo odaklı" deyip üstüne de öyle demenin bir anlamı yok. multi oynarken insanlar durup okumuyor bile npc ne anlatıyor, oynanış şeklinin doğası öyle. "gel sana bir hebele run yapalım" denince gidesim gelmiyor hiç mmo'da bile bir mekana hiç gitmemişsem, biliyorum ki harala gürele girilince o mekanda ne oldu ne bitti, npc ne anlattı filan dinlenmeden geçilecek gidilecek.

min-max sömürme dediğin şey oyunun fanboilar memnun edilsin derken yeni sisteme entegre edilememesinden kaynaklı placeholder haline gelmiş statları esgeçme. wow'da rogue'una rp olsun diye spirit enchant'ları basmış biri varsa onu tenzih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

multi yapsak boşuna yapmış olcaz diye düşünmüş olabilir modlar, en azından savunmaları o şekilde.
mmo yapmasınlar artık ya, en azından yeni bişi gelmicekse yapmasınlar :).
WoD mmoyu bekliyorum gerçi ama, her ne kadar ccp de yapıcak olsa pff diyorum şimdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır anlamıyorum ben hala, 100 küsür oyun sayabiliriz burda multisinin single player'ı etkilemediği.

cokmu imkansızdı oblivianda 2 kişinin arenaya girip birbirini kesmesi, atla sağa sola gidip canavar dövmesi yoo değildi. single playerıda gram etkilemezdi.

nox'un multisi single'ı etkiledimi?
total warların?
neverwinternightsın?
baldursgatein?
mech commander serisinin?

vs vs vs anlamlı bir arguman değilki bu.
Sosyal ağlarda paylaş

savunma işte o da,
ama baksana yani "rp" yapılmasını istediğin bir oyuna multi koymak gerekli mi ki?
belli ki rp yapılmayacak, zaten playerlar bir yere kadar rp yapıcak sonra hoplayıp zıplayıp birbirne fb atıcaklar yani :)

o yüzden, resource yetmedi değil de, "zaten playerlar rp yapamıyor" demek çokta mantıksız deil gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Ardeth said:

arcane'in bir imzası vardı sanırım o aklıma geldi şimdi ''insanlarla rp yapacağıma nasıl rp yapıldığını bilen devrelerle ve chiplerle oynarım daha iyi" temalı

benimdi o imza, oblivion'a mp isteyen birine yönelik yazmıştı birisi bethesda forumunda. :)

ha koysana onu ben %90 oranla katılıyorum ona. ona katılmadığım tek yer mytharria uo severi idi hehe. onun dışında düzgün multiplayer rp anca masabaşında oluyor sanırım :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemin min-max desteklemesinden falan bahsetmiyorum. Daha yanlış anlaşılamazdı... Fallout olmasın, başka oyun olsun. Singleplayer daha iyi RP ortamı diyen birini kendi yarattığı karakter backgroundunun içine edecek stat dağılımıyla görebilirsin. İllaki stat/powerplay falan olması da gerekmiyor. Karakterde olan her türlü tutarsızlık bahsettiğim kategoriye girer. Oyuncu dediğimiz insan öyle birşey çünkü. Hem onu yapar hem de üzerine burada singleplayer olsun da adam gibi RP yapabileyim der. cüce ne demek istediğimi benden iyi açıklamış.

senko said:

abi obliviona mp koysalardi, koyduran adam isten atilirdi muhtemelen. 2 arenada adam kapiscak diye akli selim hickimse multi icin biton para dokmez, dokmemeli de zaten.
oyun dedigimiz seylerde software nihayetinde, sapik gibi masraflari oluyor develop eden sirkete.

Oblivion MP olsaydı, ona göre yapılırdı. Multiplayer Oblivion'u düşünürken aklına gelen tek şey arenada 2 kişi kapışabilmekse tabii ki işinden atılırsın. :P

Developerın masrafı oyuncuyu neden bağlıyor bunu hiçbir zaman anlayamadım. Masrafı oluyor da karı olmuyor mu? 3165135 milyon dolar harcadı diye Blizzort'u alkışlayanlar bu topike de uğrasın. Hatta Fallout Online topikini uplayıp duranlar da gelsin. :D

Hayatımın en kral RP deneyimi multiplayer ortamda oldu diyemeyen biri çok şey kaçırmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ha koysana onu ben %90 oranla katılıyorum ona. ona katılmadığım tek yer mytharria uo severi idi hehe. onun dışında düzgün multiplayer rp anca masabaşında oluyor sanırım :p

said:
Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

arcane said:

Sistemin min-max desteklemesinden falan bahsetmiyorum. Daha yanlış anlaşılamazdı... Fallout olmasın, başka oyun olsun. Singleplayer daha iyi RP ortamı diyen birini kendi yarattığı karakter backgroundunun içine edecek stat dağılımıyla görebilirsin. İllaki stat/powerplay falan olması da gerekmiyor. Karakterde olan her türlü tutarsızlık bahsettiğim kategoriye girer. Oyuncu dediğimiz insan öyle birşey çünkü. Hem onu yapar hem de üzerine burada singleplayer olsun da adam gibi RP yapabileyim der. cüce ne demek istediğimi benden iyi açıklamış.

tutarsızlık bir durum yok, oyun eğer uygun şekilde destekliyorsa ona uygun karakter yaparım. yüksek char'lı tonla karakter oynadım, gene yüksek char'la başladım new vegas'a. gel gör ki speech ve barter'ı yükselttiğin takdirde zerre ihtiyaç yok, bir etkisini görmüyorsun. perc gene nişan almayı etkilemiyor. aslında hiçbirşeyi etkilemiyor, ed-e yanına aldın mı zaten 10 perc gibi. bütün oyun boyunca en son quest'te bir kere perc gerekti. cha hiç gerekmedi. min-max ile alakası yok olayın, statın ZERRE anlamı olmamasıyla alakası var. arcanum'da beauty'den kıstığım tek bir charım yok ki sadece npc'lerin başlangıçtaki yaklaşımlarını etkilerdi. ki min-max'a göre gene değersizdi bu. ama anlamı vardı.

karaktere stat vermekle rp olmuyor kaldı ki, ama işte ad hominem bad hominem, yanakları gül hominem. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

....ha koysana onu ben %90 oranla katılıyorum ona. ona katılmadığım tek yer mytharria uo severi idi hehe. onun dışında düzgün multiplayer rp anca masabaşında oluyor sanırım :p

aklima geldi, nebulada bi warrior guildi vardi rp yapan. noldordu sanirim ismi, emin degilim. hele nebula gibi bi serverda o kadar barbarin arasinda rp yapmak gercekten cok buyuk basariydi bence. agzim acik izliyodum elemanlari rast geldigimde.

(zevkle izlemenin yaninda bi de tabi aralarindan biri suruden ayrilsa da yakalasam lootun dibine vursam mantigi da vardi ama olcak o kadar)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam sende bir tutarsızlık yok. Zaten sözüm de sana değildi ama madem konu açılmış, roleplay özürlü, powerplayini sistemin yetersizliğiyle haklı çıkarmaya çalışan bir oyuncusun. Bu kadar endişelenmene gerek yok. Roleplay oyunları çerçevesinde bile katıksız powerplay oyuncusu olmakta bir sakınca yok. Kimse senden roleplay yapmanı, ne olduğunu idrak etmeni hatta bu topik itibariyle alıntıladığın mesajı anlayıp alakalı bir cevap yazmanı beklemiyor. Hem yakışıklı, hem zeki, hem kuvvetli, hem de 25 santim penisli karakterlerinle mutlu olmak hakkın. Ve ad hominem öyle olmaz. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

benim yazdıklarıma cevap vermişsin, sözüm sana değildi diyorsun o da iyi. :P

roleplay özürlü diyen insan default small guns/steal/speech ruj karakteri açmasa bari. camekandan durmaksızın AH mermili howitzer ateşliyorsun boomer'lar gibi. ama onu da geçiyorum.

powerplay kavramı hakkında pek fikrin yok sanırım, o dediğin daha ziyade speech'e bile 1 puan vermeyen, oyuna başlamadan skill book'ların yerini öğrenip kovalayan insan modeli. :p ben belli karakter tiplemelerini canlandırmaktan hoşlanıyorum ve bunların zayıflıklarını da benimsiyorum. belli bir denge ekseninde oturmuşsa şikayetçi de değilim. ha oyun bunu becerememişse ona göre de adapte ederim karakteri, zihnimizde oynamıyoruz zira bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...