Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zeitgeist Movie

Istigkeit

Öne çıkan mesajlar

qAket-Atum:

Duyarlı olmak bir yana, insanların yaşadıkları durum hakkında fikir sahibi olmasını istiyoruz. Bu fikirleri benimsemek durumunda değil tabiki herkes. En azından bazı insanların durum irdeleme yetisine katkıda bulunabileceğimizi düşünüyoruz.

İnsanların bir sabah uyanıp kendi için hazırlanmış 'venüs evleri' ne yerleşme hayalinden daha somut bir adım varsa o da düşünmeye başlamasıdır.

Size tutarsız gelen yerleri tartışmayı çok isterim. Aklınıza geldikçe paylaşırsanız sevinirim.
Verdiğiniz örneğe gelecek olursak, belgeseldeki söz konusu sahnelerde kullanılan görüntüler bildiğiniz üzere gerçek anlardır ve bu korku imparatorluğunun yaratılış saniyeleridir. Üzerine farklı bir görüş söylenmesi sizde bu kadar bariz bir etki yaratmış olabilir.
Bazı insanlar bu söylenenlerden olumlu etkilenir ve - örneğin isa hakkındaki astrolojik bilgileri - araştırmaz (ki araştırsa da tüm bilgiler gerçektir), bazıları ise sizin gibi direk kabul etmek istemez ki aslında sizin gibi insanların bu hareketteki yeri tartışmasız kritik olacaktır. Zaten belgesellerin önemli bir teması da da algıdaki yanılsama üzerinedir.
Sosyal ağlarda paylaş

şunu sık duymaya başladım son zamanlarda: bişey yapmasanız bile düşünün yeter.

böyle bişey yok. kimseye de yararı yok. senelerdir kahveden dünyayı kurtarıyo insanlar. kahvedeki adamı aşşağılayıp, zeitgeist izleyelim dünyadan haberimiz olsun olayı çok ikiyüzlü oluyo budurumda. zeitgeistte de bişey anlatmıyo. az okuyan adam bunları biliyor zaten. zeitgeistin şu haliyle yapılabilecek en iyi şey entel kız düşürmek. başka da bişeye yaramaz
Sosyal ağlarda paylaş

isa musa sen bizi kutsa

zeitgeistteki astrolojik hedeler dedeler olsa nolur olmasa nolur
zaten allah yok dinler uydurma
ee? sonra?
finlandiyanın %60ından fazlası zaten dine allaha inanmıyormuş
ee noluyo finlandiyaya? hiç.
avrupanın diğer ülkelerindeki gibi yaşayıp gidiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

ben bi ara arkadaslar cok guzel falan dedi diye izledim onlarla beraber.

dinlerle ilgili kismi ilgincti, zaten dinlere inanmam, aa demek oyleymis falan diye izledim. dogrulugunu falan da arastirmadim. dogru olsa nolur, olmasa nolur.

9-11 ile ilgili olan kismi cok bayikti acikcasi, internetin her kosesinde conspiracy teorileri dondugu icin aliskiniz.
ama bu ucagin patlamasiyla olusan isida nasil oluyosa metal erimis orda, bu imkansiz falan diyen elemanlari discovery channelda da gormustum onu hatirladim. tabi yine gercek olsa nolur olmasa nolur, bana bi etkisi yine yok.

bu devami varmis, venus falan filan ama onu izlemedim. belgesel izleme sinirim oraya kadar.
bear grylls olsa izlerdim ama
Sosyal ağlarda paylaş

Istigkeit said:

qAket-Atum:

Duyarlı olmak bir yana, insanların yaşadıkları durum hakkında fikir sahibi olmasını istiyoruz. Bu fikirleri benimsemek durumunda değil tabiki herkes. En azından bazı insanların durum irdeleme yetisine katkıda bulunabileceğimizi düşünüyoruz.

İnsanların bir sabah uyanıp kendi için hazırlanmış 'venüs evleri' ne yerleşme hayalinden daha somut bir adım varsa o da düşünmeye başlamasıdır.

Size tutarsız gelen yerleri tartışmayı çok isterim. Aklınıza geldikçe paylaşırsanız sevinirim.
Verdiğiniz örneğe gelecek olursak, belgeseldeki söz konusu sahnelerde kullanılan görüntüler bildiğiniz üzere gerçek anlardır ve bu korku imparatorluğunun yaratılış saniyeleridir. Üzerine farklı bir görüş söylenmesi sizde bu kadar bariz bir etki yaratmış olabilir.
Bazı insanlar bu söylenenlerden olumlu etkilenir ve - örneğin isa hakkındaki astrolojik bilgileri - araştırmaz (ki araştırsa da tüm bilgiler gerçektir), bazıları ise sizin gibi direk kabul etmek istemez ki aslında sizin gibi insanların bu hareketteki yeri tartışmasız kritik olacaktır. Zaten belgesellerin önemli bir teması da da algıdaki yanılsama üzerinedir.

İnsanların "iyiliğini" isteyen bir örgütü destekleyen birinin araştırsalar da doğru olduğunu görecek olmalarına rağmen insanların yine de koşulsuz inanmasını iyi (ya da sizin teriminizle olumlu) bir şey olarak görmesi ve bariz bir şekilde fikirlerini değiştirmek istediği insanlardan bunu istemesi de ilginç. Açıkçası böyle düşünmeniz beni bu projenin samimiyeti konusunda daha da şüphelendirdi. Belki sadece yanlış kelime seçimi ya da ifadeydi ama sonuçta bir kere laf ağızdan çıktığında ilk söylenen haliyle akılda kalıyor, sonradan düzeltilse bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Zeitgeist'te saçmalıklar yok. Anlatım şekli insanların anlayabileceği, etkileneceği şekilde yapılmış. Yani medyayı eleştirirken aynı silahı bilerek kullanıyor. Çünkü insanların çoğu prezentasyona bakıyor.

Belgeselde ki herşeye inanıyorum ve arkasında da duruyorum FAKAT Venus Project şuanki koşullarda imkansız bir olay. Gerçekleşebilmesi için dinden arınmış, eğitim seviyesi yüksek insanlar topluluğuna ihtiyacı var. Buda imkansıza yakın birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

bende iki belgeselini de izledim, saadettin teksoy gibi dan dun diye yüzünüze vurmuyor herşeyi.

dünyadaki silahlanma konusu dışında çok da ilgi çekecek bir yönü yok, kültürlü bir insanın bu belgeselde anlatılan çoğu şeyi bildiğini düşünüyorum.

bu yüzden oluşum, yeni dünya devleti, burası çok kötü venüs projemiz var tabela koymak yerine araçlara radar koyacaz gibi vb. imkansız projelere ben sadece güler geçerim. bu iki filmi de izleyin, üstüne lord of war i izleyin yeterlidir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

gecko said:

bende iki belgeselini de izledim, saadettin teksoy gibi dan dun diye yüzünüze vurmuyor herşeyi.

dünyadaki silahlanma konusu dışında çok da ilgi çekecek bir yönü yok, kültürlü bir insanın bu belgeselde anlatılan çoğu şeyi bildiğini düşünüyorum.

bu yüzden oluşum, yeni dünya devleti, burası çok kötü venüs projemiz var tabela koymak yerine araçlara radar koyacaz gibi vb. imkansız projelere ben sadece güler geçerim. bu iki filmi de izleyin, üstüne lord of war i izleyin yeterlidir bence.

gecko kültürlü bi insan dünyanın en zengin 10 insanının konsey kurup zina dolu işler çevirdiğini nerden bilebilirlerdi ki... kendimi çok aydınlanmış hissediyorum LÜTFEN İZLEYİN BUNU ufkunuz açılıyo arkadaşlar.
ben artık nutella yemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

simdi turkiye neden geri?

egitim yok,

cozum?

dogru duzgun egitim.

e abi bunu herkes biliyor
ama kimse bisiy yapmiyor.

bankalar kotu tefeci vs.. neden?

tekellesmisler.

cozum?

kullanmayin o zaman abi kole olmayin.

mcdonalds kotu.. neden?

kolestrol kalori vs..

cozum?

yeme abi.

sonuc: mcdonalds dunyanin en buyuk fast food zinciri.

anlicaginiz panik yapmayin gencler,

gucluler yasasin diye olur zayiflar.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

simdi turkiye neden geri?

egitim yok,

cozum?

dogru duzgun egitim.

bankalar kotu tefeci vs.. neden?

tekellesmisler.

cozum?

kullanmayin o zaman abi kole olmayin.

mcdonalds kotu.. neden?

kolestrol kalori vs..

cozum?

yeme abi.

sonuc: mcdonalds dunyanin en buyuk fast food zinciri.

anlicaginiz panik yapmayin gencler,

gucluler yasasin diye olur zayiflar.

çözüm? ölmeyin.. ölseniz de çaktırmayın!

ve bir zombi ısırığı ile yayılın yüreklerine!

gerektiğinde patlamış atardamardan akan kan gibi sımsıcak ve akışkan
gerektiğinde ölü bir beden kadar soğuk ve katı!

edit/sf başı!
Sosyal ağlarda paylaş

sosyal darwinizm <3<3<3<3<3

düşene bi tekme de ben vurayım mantığından daha zevklisi yok, sistemde varolabilme eşiğini ve survival gücünü hayat boyu geliştiriyosun. bildiğin starcraft gibi bişey, ister rush taktiği uygularsın, istersen cheeser olursun yada oyun boyunca amele gibi sıradan gelişmeler hihihi diye giderken başkalarından rush yersin. World Server-1 ,Free For All, Survival of the fittest

başarısız olanlar gocunmasın, fakirlik sizin diplomanız

:):):)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...