Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Eldeki tüm verileri birleştirip bir database çıkarıyorlar. Sen iPhone üzerinden yerimi belirle dediğinde ve beklediğinde, hem GPS verin, hem şebeke vericilerine olan uzaklığın, hem etraftaki wifi'leri, hem IP adresinden çıkan o "bölge" verisini o crowd-sourced-database'e eşleyip aktarmış oluyorsun. Bir gün, mesela GPS'in olmadığı bir durumda alet diğer iki değişkene bakıyor gibi düşün.

Direkt olarak sadece wifi üzerinden de yapılabilir. Ama daha önceden birinin o veritabanına "hacı bak ben burdayım, şu 3 wifi de bu kadar çekiyo, ona göre" diye kayıt yapması lazım, böylece sadece wifi'lara erişimin varsa o bölgede, alet aşağı yukarı yuvarlak bi sonuç çıkarabiliyor. (Ve evet, IP adresin de o veritabanında olmak zorunda değil aslında)

3-4 değişkenden en az birisi elde varsa az çok bölge belirlenebiliyor yani.

Ayrıntılı hedehödöler http://arstechnica.com/old/content/2008/01/where-gps-wont-do-wifi-triangulation-might.ars
Sosyal ağlarda paylaş

Kapali alanda uydudan gps sinyali alinamaz, anca cam kenarinda falan olacaksin oyle..

A-gps en hizli yontem oluyor zaten, once sebekeden tahmini yeri alabilirse cihaz uydu verisini cok daha hizli isliyip gercek konumu gosterebiliyor.

Tomtom gibi cihazlar bile salt gps ile ilk konumu belirlemesi zaman alirken, telefonlarin sebeke yardimi olmadan hizlica belirlemesi imkansiz
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Xda'daki topicte chmodu 644 yerine 777 yapinca daha iyi goruntu elde edildigini tartisiyorlar tam komedi.
Farkettigim kadariyla daha keskin goruntu veriyor. Parlakligi sona alip galeride resimlere bakinca anlasilabiliyor. Karsilastirmak icin 2. bir s2 yok o yuzden placebo da olabilir :p Zaten gunluk kullanimda farkedilecegini zannetmiyorum grafiker degilseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
Hacilar super sorum var size.

Simdi yurt disindayiz, kontorlu hat aldik mecbur. Yalniz bu kalan bakiyeyi falan soyleyen flash message cikmiyor benim telefonda. Cellular broadcast'i falan actim ama bana misin demedi. Nereden nasil yapiyoruz bunu ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...