Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkiye vs Avusturya [27.10.2010 - 20:30]

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

benim anladıgım deathwarriorun derdi, dioki pentegram sen kimsin kendi basına böle bi milli takım kuruyosn oyuncuları sen seciosun deathwarriorun sugosudan iyi olup olmadını nerden biliosun falan o tip bi trip sezdim,
ama deathwarrior yani herkez herkezi tanıo, başbakan gelse sc milli takımı kurucaz dese menejer olarak bu işlerin peşinde koşan birini arar, herkez parmayınan pentegramı gösterir, oyunculara gelincede çokda anormal deil, sonucda atıyorum ben biraz antrenmanlı olsam, desem bende oynıcam yok sen oynayamazsın demezler bana, veya eru'nun 4 ay tatili var yakın zamanda orda forma girince eru sen pH clanındasın seni oynatmayız falan muabeti olmaz eger derdin oysa..

badmanner'a gelince alakasız bi bebe israilli fevaxa ekrancısın sen diyo, sugosununda BAŞKALARINA ATIIĞI KÜFÜRLERİ BOY BOY DEŞİFRE ETTİ BU FORUM.. :D
yani sugosu o ekran muabetini duyunca bide ayarı alınca bizim cocuklardan hatta bide benim bildigim bu zerglerimi ne varmıs o normalde sugosuyla oynıcakmıs sugosuyla oynamayı reddetmiş gözüne fevaxı kestirmiş falan öle muabetler hatırlıorum, o yüzden bisey demeden cıkmıstır onat, yoksa öle 13 yasında cocuk deil onat nerde ne yapcanı bilir
Sosyal ağlarda paylaş

Sugosunun o küfür olayı bayagı felaketti :) Ama o israil takım kaptanının tuncaya gelip "abi streamden bakıyosun sen" demesi bayagı komik bir olaydı.

Bu arada pentagramın son postundan sonra önceki eleştirilerimdeki milli takım olarak bir sistem oluşturma, ve daha (yönetim ve oyuncular açısından) saydam olmak konusunlarında ilerleme oldugunu görmek güzel bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

ESL'de diğer ülke isimlerinin yanında Türkiye adını görmek güzel.

Seçilen oyunculara baktığımda da herhangi bir rahatsızlık duymuyorum. (Oyuncu kalitesi iyi)

Maçlar duyuruluyor, stream yapılıyor vb. hoşuma gidiyor.

Birileri (hiçbirini tanımıyorum) sc adına zaman ve emek harcıyor, bunun komünite için yararlı olduğunu düşünüyorum.

Takım kaptanı ve oyuncular (ki bunlar şu listeye göre: http://sc2ranks.com/c/577/tr Türkiye'nin en iyi oyuncularından bazıları) forumlarda vb. muhatap olup sohbet ediyor, tartışmalarda birşeyler öğrenme imkanı buluyorum. Bu da iyi bişey.

İlk bakışta aklıma gelen bu sebepler sebebiyle ESL'de Türk milli takımı adını görmek beni rahatsız etmediği gibi oynayan tüm arkadaşlara da destek olmak gerektiğini düşünüyorum. Kaldı ki bu arkadaşların Türkiye'nin milli takımı biziz ve bundan sonra oynanacak tüm turnuvalarda Türkiye'yi biz temsil edeceğiz diye bir mantıkta olduklarını da okumadım. Bir arkadaş uğraşmış etmiş, ESL yetkililerine ulaşmış ve kendisini kabul ettirmiş; bir sonraki uluslararası turnuvada başkası kendisini kabul ettirebilirse bu defa farklı bir Türk milli takımı görürüz diye düşünüyorum.

Yapıcı olmaya azami özen göstererek benim de eleştirmek istediğim bir şey var. Türk milli takımı oyuncuları içerisinde yabancı oyuncu mümkünse olmasın. Daha kötü bile olsa bir Türk oyuncuyu takımda görmek beni daha mutlu eder. En azından bir başka Türk arkadaş turnuva tecrübesi kazanır, kendisinden daha iyi oynayan arkadaşlarıyla vakit geçirme zamanı bulur vb.
Futbolda da var böyle bir durum biliyorum ama Türk olmayan bir arkadaşın oynadığı oyun bende izleme isteği uyandırmıyor. Türk olmayan 2 oyuncu izleyeceksem, vaktimi boxer, nada, tlo, vb. adamları izleyerek harcamayı tercih ederim.

Son olarak katılan arkadaşlara yürekten başarılar diliyorum. Adımızı (Türkiye adını) listelerde görmemizi sağlayan arkadaşlara da yürekten teşekkür ediyorum.

Edit: Şimdi inceleyince Danimarka'lı oyuncunun Türk asıllı olduğu gördüm "Bünyamin 'Bamboocha' Fidan".
Sosyal ağlarda paylaş

bu durumların aynısını tf2 de yaşamıştık biz.
elbet biri çıkıp kime göre neye göre seçiyo ki bunları filan diyor ama genelde bu işi yapanlar erçek anlamda bu olaya gönül vermiş olanlar oluyor. o yüzden hız kesmeden devam edin. yenin, yenilin ama keyif verin abi. kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız Pentagramın son açıklamasından sonra,fikrim değişti ben arkadaşlarını alıyor izlemine kapılmıştım.Dediğin doğru prosedürü bilmediğimiz için oluyor,şu yapılabilir milli takım seçmeleri olabilir,aTakım bTakım altyapı gibi,altyapıya oyunu oynayabilecek vakit ve oynama azmi olanlar eğitilebilir mesela,bunun dışında başarılar kalbimiz sizinle
Sosyal ağlarda paylaş

Son yapılan tüm resmi turnuvaları inceleyin.ilk 10 sıranın 8 i milli oyuncular.Blood darvin sugosu vendetta fevax oyman.

Yakın çevrem bilir TD kaptanı iken söyledim.TD den 3 oyuncudan fazla alamam insanlar yanlış anlar şeklinde beyanım var.Yoksa Spartacus,ThraLL çok kaliteli oyuncular terran olarak.Almayi istedim ama TD menşeeli oldukları için insanlar oyunculuğuna değil TD oyuncusu diye alıyorum sanacaktı.Alamadım o adamlar zerre bana surat yapmadı onlarda hak verdi.

Turnuva ile adam almak imkansız arkadaşlar.Şöyle düşünün turnuvanın galibini almaya kalkarsak 1 kişi alabilirz sadece.Ama bu turnuvaya kim katılcak?İyi oyuncular katılmasa bu şampiyon olcak oyuncunun kalitesini nasıl ölçecez?Tutup plantium lig oyuncusunu yenen adamı iyi oyuncu kabul edemem hak verirsinizki.Bu turnuvaya Milli oyuncuları sokarsak başka birisi şampiyon olabilirmi?Bakın bu işler çok karmaşık.

''Ancak benim önerim kendine güvenen başvurur kardeşim der ben gosuyum şu kadar turnuvaya katıldım şu dereceleri aldım bende eyvallah diyip alırım oynatırım milli takımdan 2 oyuncu ile bakarız gerçekten ciddi manada oyuncu başarılı takıma alırız.Hemde seve seve.''

Ama bunuda tahvil satışı gibi gel vatandaş tarzı yapamayız.Sc2 Milli takımı futbol takımı gibi 11 kişi değil.Maça 4 adam çıkıyor.Fazla adam aldınmı o adamlar maça çıkamazsa bukez bana diceklerki ' pentagram maça çıkartmıyor ' bu yuzden ancak ve ancak mevcut oyunculardan inactive olma durumunda yeni oyuncu almak mantıklıdır.Çünkü sugosu formdayken tutup sırf piyasaya memnun olsun diye sugosuyu yedeğe çekip galibiyeti riskli bi adamı maça süremem.

Birde beyler bakın.Bu işler oyunu oynamak gibi değil.Oyunu oynamaktan bin kat zor.İnsanlarla dialog kurmak bağlantı aramak organizasyonu yönetmek bütünlük içnde tutmak biyerleri memnun etmek klawyede yazmak gibi değil.İşin içine girdinizmi farklı dünya var.Beni burda rahatça anlayacak adamları söleyim size ' zir_green oyman Karslan_TR avatar vede cesk in sc kaptanı' dahada gerisi beni tam anlayamaz.Hatta yanlış anlamayın bu adamlar birtek eleştirebilir beni.Çünkü işi yapan ve işte uzman olan adam eleştirisi gerçek dir.Geri kalan gördüğünü eleştirir birtek.Kimse demesin kardeşim hekres eleştirebilir diye.Evet eleştirir ama bilmediği birşeyi eleştirmek gerçek dışı olur.Bilmekte teoride bilmekle yetmiyor.Pratikte hiç yapmadıysanız teoriniz yetmiyor.Kimseyle böyle argo agızla tartışmamaya çok özen gösteriyorum ama bir noktada artık 'illallah' denecek mesaj atılıyor.Ağız bozunca sabır taşıp BM adam ne işi var milli takımda diye laf sölenir.Bu yüzden bu son mesajım bu tarz polemik konularında.Dahada merak eden mail ile ulaşır.Sorar cevaplarız.Cevaplamaktan çekineceğim soru yok takım için.ve uygulamalarım için.Ben milli takım ile maçlara devam edeceğim aktif olarak takım oynayacak milli takım siteside yaptırıyorum milli takım bana ait olmasada masraflarını ben karşılıyorum yine bir kişi ucundan tutmuyor işin ama eleştiriye gelince tüm böyle alakasız arkadaşlar seri başı oluyor.Neyse vatan sağolsun~~
Sosyal ağlarda paylaş

ya siz kafanıza göre nası milli takım kurarsınız, türkiye çapında bi turnuva yaptınızda herkez ok deyip ilk 5i veya 10u mu aldınız mili takım kadrosuna?!?! o listede oynayan adamlar kimki beni temsil edio ülke çapında ? sugosu vendetta darvin ben bu adamların ülkemizi temsil etmesini kabul ettimmi ki siz bunları seçip takım kurdunuz veyahutta daha açık konuşalım SİZ KİMSİNİZDE milli takım kuruosunuz ?

bu tip şeylerde ülkemizin milli duygularının hassalıgını hesaba katarak iş yapmanız gerek, kafanıza göre en cok konuşan en cok oyun atan adamları toplayıp takım kurarsanız elinizede alırsınız- rezilde olursunuz vs.vs.
Sosyal ağlarda paylaş

LM said:

ya siz kafanıza göre nası milli takım kurarsınız, türkiye çapında bi turnuva yaptınızda herkez ok deyip ilk 5i veya 10u mu aldınız mili takım kadrosuna?!?! o listede oynayan adamlar kimki beni temsil edio ülke çapında ? sugosu vendetta darvin ben bu adamların ülkemizi temsil etmesini kabul ettimmi ki siz bunları seçip takım kurdunuz veyahutta daha açık konuşalım SİZ KİMSİNİZDE milli takım kuruosunuz ?

bu tip şeylerde ülkemizin milli duygularının hassalıgını hesaba katarak iş yapmanız gerek, kafanıza göre en cok konuşan en cok oyun atan adamları toplayıp takım kurarsanız elinizede alırsınız- rezilde olursunuz vs.vs.

Swarmı tanımasam sert bir cevap yazardım ama art niyetli birisi olmadığını bildiğim için söylediklerini anlamaya çalışıyorum bir milli takım oyuncusu olarak. (ki olmasamda her türlü yardıma , desteği gönülden verecek biri olarak.)

Şimdi bu uslübu bir çok kişi yanlış anlayabilir. O yüzden ben ortamı yumuşatmak adına swarmı şu soruyu soruyorum.

Sence milli takım oyuncuları nasıl seçilmeli bize detaylı tüm organizasyonu anlat? Yada bu oyuncu seçimini yapabilecek birisi varmı sana göre. Açıkla bizde mantıklıysa üzerinde duralım.
Sosyal ağlarda paylaş

LM said:

sugosu vendetta darvin ben bu adamların ülkemizi temsil etmesini kabul ettimmi ki siz bunları seçip takım kurdunuz veyahutta daha açık konuşalım SİZ KİMSİNİZDE milli takım kuruosunuz ?

valla bende oyumu ne hükümetten yana ne fatih terim den yana ne nihat kahveci ne de Rimilimileyli Leymililey'den yana kullanmıştım ama beni temsil ediyorlar yurtdışında :)o
Sosyal ağlarda paylaş

hacı takım elde olan en iyi oyuncularla kuruldu direk, bunu da ladderdaki puan sıralamasına göre yaptık. Oldu mu?

Daha ilerde oyuncular tanındıktan sonra ladder puan sıralaması dışında etmenlere de geçilir hafiften. İyi oyuncu adam gibi çıkıp oynadıkça girer milli takima maçini oynar. Bu kadar basit.

Arkadaşlarını aldılar kafalarına göre iş yapiyolar gibi bir durum yok ortada. Orada ismini gördüğün insanlar şu an itibariyle türk oyuncular arasında en iyileri, ya da starcraft a en çok vakit ayırabilen en sorumlu insanlar. Şu saatte geliceksin maçını oynayacaksın dediğin zaman gelebilen insanlar. Yani duruma göre en iyileri bu.

Bence bu kriterler özellikle başlangıç için yeter ve artar milli takım için. Milli duygularınızı yerim sizin.
çok gurur yapıyosanız türkiyenin azerbaycana yenildiği futbol maçından sonra intahar etmeli ya da futbol takımını kurşuna dizmeliydiniz aldıkları paraları düşününce.
Sosyal ağlarda paylaş

Eru said:

hacı takım elde olan en iyi oyuncularla kuruldu direk, bunu da ladderdaki puan sıralamasına göre yaptık. Oldu mu?

Daha ilerde oyuncular tanındıktan sonra ladder puan sıralaması dışında etmenlere de geçilir hafiften. İyi oyuncu adam gibi çıkıp oynadıkça girer milli takima maçini oynar. Bu kadar basit.

Arkadaşlarını aldılar kafalarına göre iş yapiyolar gibi bir durum yok ortada. Orada ismini gördüğün insanlar şu an itibariyle türk oyuncular arasında en iyileri, ya da starcraft a en çok vakit ayırabilen en sorumlu insanlar. Şu saatte geliceksin maçını oynayacaksın dediğin zaman gelebilen insanlar. Yani duruma göre en iyileri bu.

Bence bu kriterler özellikle başlangıç için yeter ve artar milli takım için. Milli duygularınızı yerim sizin.
çok gurur yapıyosanız türkiyenin azerbaycana yenildiği futbol maçından sonra intahar etmeli ya da futbol takımını kurşuna dizmeliydiniz aldıkları paraları düşününce.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Eru said:

çok güzel dedin patron helal olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...