Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

gösterilen tepki çok yerinde eyvallah, gurur duydum şahsen bir izmirli olarak. fakat ben de istiyorum ki doğuda bir kız töre cinayetine kurban gidince de sokaklara dökülelim, arabalarla olayın olduğu yerlere dökülelim.

öbür türlü olunca olay sadece sansürsüz olarak videolanması sebebiyle tepki çekiyor gibi gözüküyor. ya da doğuya kaygısız, istanbula alışıldık, batı'da olunca hurraa mantığındayız. insanlık diyorsak biraz daha overall bi bakış açısı gerekli.

siirt tecavüzlerinin 2-3 karesini sadece kafanızda canlandırın 8-12 yaş arası kız çocuklarının görüntüsü oluşsun kafanızda, sonra bir daha düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Yok ama bir insan öldürmek ile hayvan öldürmek de aynı şey değil. O yüzden aynı şekilde cezalandırılmasını beklemek yanlış. Bir ceza olmalı ve caydırıcı olmalı ama burda istenen cezalar görsem yaparımlar biraz abartı.

abi adamı asalım, ömür boyu hapse atalım diyen yok zaten. benim tepkim böyle bir şeyin cezasının 300 lira para cezası gibi komik ve nerdeyse sembolik olmasına.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Yok ama bir insan öldürmek ile hayvan öldürmek de aynı şey değil. O yüzden aynı şekilde cezalandırılmasını beklemek yanlış. Bir ceza olmalı ve caydırıcı olmalı ama burda istenen cezalar görsem yaparımlar biraz abartı.

absocum bi dinazorda gelip insanı yese yine bu tepkiler olur, insan dediğinin aklı var, kendini korur, korumaya çalışır.

Bu hayvan ne yapsında korusun kendini, poseidonun gelip bir insanın üstüne basması gibi birşey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Adama karşı tepki biraz abartıldı gibime geliyor. Aynı şeyi insanlara çocuklara yapanlar bu kadar tepki almıyor burdaki birçoğumuzdan.

Red said:

insan öldürenler ztn yakalanıyor.aldıkları cezalar tartışılır ama sonuçta yakalanıyorlar.bu olayda ise goruntu var yaptırım yok.

bu
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Demek istediğim daha önce de dediğim bu olayın abartıldığı. Tamam iğrenç vahşi bir olay ama bütün hayvanlara eziyet edenlerin intikamını bir kişiden almak da yanlış. Yani öyle bir saldırıldıki sanki yarın sabah bir anda bütün Türkiyede hayvan hakları ile insan hakları eşit olacak bu çocuk cezasını çekince.

yoo olay bu değil. tepki ne kadar büyük olursa o kadar çok insan bu tepkiyi görür ve böyle bir daha başka bir insan böyle bir şuursuzluk yapmadan önce iki kere düşünür. bu adama sadece bir dernek dava açsaydı belki bu olayın şimdi farkında olanların yarısından fazlası farkında olmayacaktı. caydırıcılık dediğin de tam olarak budur: toplumsal sert tepki.

ha biz bu tepkiye katkıda bulunuyor muyuz_ Hayır yani benim burda yaptığım şeyi gerekli faydalı olarak nitelendirmiyorum yoksa kendi aramızda sohbetten öte değil. ama verilen tepkinin sert olması bence iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

o cocugun kolunu bacagini koparmak istiyorum!

o veledi zinanin agiz yuz tasarimini levye ile degistirmek istiyorum!

o insanliktan nasibini almamis orospu evladina iz birakacak acilar tattirmak istiyorum!

mantikli degilim, olmak da istemiyorum. demokratik, insancil, bariscil veya empatik de degilim! olmak da istemiyorum.

Tek istedigim o serefsizin, o savunmasiz hayvana tattirdigi tum aci ve korkunun mislini yasamasi!

o insan musvettesinin yaptiklarina duyabildiginiz empatiyi azicik da bana duyarsiniz sanirim?
Sosyal ağlarda paylaş

Otrivine said:

Scheriff said:

12 yaşındaki rız gösteren kız haberi

şu konuya 23 mesaj atılmışken bu konuda 370 mesaj olması abso'nun fistan'ın dile getirdiği görüşleri, anlık, göstermelik bir halk oluşumuzu vs kanıtlar nitelikte..

simdi hayvan haklarini savunmakla insan haklarini savunmanin farkini mi tartismamiz lazim uzun uzun?

o zaman bi tespit de ben yapayim.

12 yasindaki kiz haberine hicbir tepki gostermeyen otrivine ve diger insanlarin, bu basliga gelip yukardaki quote u yapmalari da; ne kadar her seye bosa muhalif, yapmadan yikmaya merakli, eli belinde cik cik cik demekten baska hicbir ise yaramaz bir halk olusmuzu mu kanitliyor?
Sosyal ağlarda paylaş

simdi insanlarin aklinda soyle bir dusunce mi var?

hayvan haklari aktivistleri, bu vakitlerini hayvanlara harcamadan once insanlari dusunsunler.

e o zaman cevreciler de olmasin. agaca, oduna gelene kadar bi suru insanin yardima ihtiyaci var.

ne insan haklari icin mucade edip ne de hayvan haklari icin birseyler yapanlar, bosa ahkam kesmesinler. benim hayvan aktivistligime veya oraya harcadigim enerjime birinin yorum yapabilmesi icin, kendisinin oncelikle bir islevi olmasi lazim.

yoksa mal degnegi gibi; bence hayvanlarla ugrasacaginiza insanlara bakin. ben bir halt yapmiyorum ama sizin yaptiginiza burnumu sokmak ve ahkam kesmek hakkini da kendimde goruyorum demek kadar abesle istigal bir durum yok arkadaslar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kız tavlama konusunda haklısınız.

Zaten bu konu hakkında bi çalışma yapsalar;

1-Greenpace Üyeliği, doğa sevgisi, çiçek böcek aşkı
2-Hayvan sevgisi
3-Abidik sanatlar
4-Herhangi bir müzik aleti, arkadaş ortamında bu kozu oynamak +5 getirir
5-Kadın haklarını savunmak, kadınların daha üstün olduğunu dile getirmek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...