Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

o diilde pitbullar toplanıyordu hani.noldu o olay.attılar tuttular bi ara :)

bide bu ufuk denen gerizekalı kedi benim köpeğime çizik attı demiş.nasıl attı acaba.kedi kendi kendine mi gitti saldırdı pitbula.

özrü kabahatinden beter

şimdi bu herifin pitbulunu uyutucaklar mı bakalım.hani hayvanın nasıl yetiştirildiğine bağlı.adam gibi pitbullar yok mu.var tabi.ama kedilere saldırarak pitbul bakan biri evde nasıl eğitmiştir acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fakültemize yeni başlayan adı geçen öğrenci hakkında disiplin soruşturması açılmış olup, olay Fakültemizce de bir basın bildirisi ile kınanmıştır.

Fakülte dekanından yolladığım maile karşı aldığım otomatik cevap maili tepkisiz kalmamışlar...

Oha.

Neyse, haber doğruysa millet en azından çemkirmekten başka birşeyler yapıp sorumluluk almış diye düşüneceğim, ekşisözlük ve ege üniversitesi sayfası sayfalardır bu olayı tartışıyor.

Açıkçası bu olayın bu kadar abartılması benim hoşuma gitti. Aşırı hayvan sever birisi değilim, ama birilerinin "Gavur" lakabı taktığı bir şehrin bir kediyi bile bu kadar sahiplenmesi bence "insanlık" açısından iyi bir olay, ölen öldüğü ile kaldı zaten.

Erkek kız çocuk yaşlı demeden önüne gelen kelebek çıkaran tipler zaten çoğunlukta bari hayvanları rahat bıraksınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben videoyu ilk izlediğimde çıldırdı bedenim, ruhum daraldı. Ters düz oldu her şeyim, içim karardı. Bir şeyler aklımı başımdan aldı. Bir anda dünyayı yıkasım geldi. Tıpkı Azer Bülbül'ün Korkularım şarkısında söylediği hisleri tecrübe ettim.

Ama şaka bir yana "Kedinin helvasını ne zaman yiyoz kanku :D:D" falan gibi yazılan şeyleri görünce cidden beynime kan sıçradı.
'Böyle çok fazla olay oluyor da bizim haberimiz olmuyor' noktası her şey için geçerli, ama bu gibi ekstrem canilikler için geçerli değil çok şükür. Böylesine canice hareketler o kadar da çok yapılmıyor arkadaşlar, insanların birbirini yan bakma sebebiyle mermi manyağı yaptığı bir ülkede yaşıyoruz biliyorum, ama sudan da olsa belirli sebepler için canileşiyor insanlar. Dünya genelinde toplum o kadar da çok cani içermiyor yani.

Absolut said:

Adama karşı tepki biraz abartıldı gibime geliyor. Aynı şeyi insanlara çocuklara yapanlar bu kadar tepki almıyor burdaki birçoğumuzdan.

Bunca sanal tepkinin sebebini anlayamayan insanlar internete ilk kez dün gece girdiler diye düşünüyorum. Sanal tepki vermesi en kolay olan tepki, hiç bir gerçek efor sarf etmeden tepkinizi verebiliyorsunuz çünkü. İşiniz alt-tab'da duruyor 4 saniye yani bu kadar.

Hayvana karşı suçun kıstası nedir soran arkadaşlarımız ve bu suç bir insana yapılsa şöyle böyle diyen arkadaşlarımız durumun farkında değil sanırım.

Herhangi bir insanın hayatını, hayvan hayatından daha değerli ya da değersiz görmeye çalışıp, olayı kategorileştirmeye çalışmak da abesle iştigal çünkü.

Çünkü size saldıran köpeğin ağzına tekme atmak ya da sokakta gördüğün kedinin kıçına anahtar sokmak gibi bir zalımlık değil izlediğimiz. Kedilerin üzerine topuklu ayakkabıyla çıkıp yavaş yavaş ezen asyalı hatunları INTERPOL arıyordu mesela, eski b lurkerlar iyi hatırlar bu olayı.

Aynı şekilde ZIPPOCAT'i hatırlayan var mı aranızda bilmiyorum, bir gore sayfasına postlanıp kısa süre sonra internette izi tamamen kaybolan bir videoydu. Sitenin sahipleri videoyu seri bir şekilde sildikten sonra, oraya bu adamın kimlik bilgilerini bulana ödül veriyoruz, böyle şeyler insanlığa sığmaz hede hödö şeklinde bir şeyler yazmışlardı.

Bu, insanın yapısı dahilinde olan vahşilikle yakından uzaktan alakası olan bir şey değil arkadaşlar. Kutusunda sakin sakin uyuyan bir kedinin uykusundan uyandırılıp, bokuna çomak sokulup, daha sonra tekmelenip, ardından da kafasının ezilmesinin belgesinden bahsediyoruz burada. Ve bunun organize bir şekilde ve soğuk kanlılıkla yapılmasından bahsediyoruz.

Dolayısıyla, insanların gerçek bir tepki verip vermemesi önemli değil gerçekten, bu olayın kimler tarafından, nasıl yaptığının toplum tarafından öğrenilmesi çok daha önemli. Orda attending denmesi ama gidilmemesi ya da fear mongering yapılması/yapılmaması, facebooktan taciz mesajlarına uğraması gibi şeyler bir kriter değil yani. İnsanların bu olan bitenden haberdar olması çok daha önemli. Daha da önemlisi, böyle şeyler yapan insanların başına neler gelebileceğinin tarihte bir takım örnekleri olması.

Belki bu heriflerin linç edilmesi, belki akademik hayatından olması, belki de yaşadıkları yeri ve isimlerini değiştirmek zorunda kalmaları ya da bir şekilde hapis yatmaları, başka insanları gelecekte böyle şeyler yapmaktan caydıracaktır. Ciddi anlamda hayvanlara kötü muameleden haz etmeyen insanların istediği şey de, zaten feci şekilde katledilmiş olan bu kedi gibi başka hayvanların benzeri bir akıbeti paylaşmaması olabilir en fazla.

Kişisel isteğim bu çocuğun linç edilmesi ya da hayatı boyunca girdiği her ortamda dayak yemesi falan yönünde, çünkü hayvan çok seviyorum falan. Ama hayvanlara çok da meraklı olmayan insanlar bile böyle bir manzaraya kayıtsız kalmazdı herhalde görseydi.

Kedilerden nefret eden bir adamın bile böyle bir insanla aynı ortamda bulunmak isteyeceğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abso eğer çocukların okullarından atılmasından bahsediyorsan çalışan adamsın basit bir mantıkla hemen olayın maddi, manevi ve politik yönlerini kavrayabilirsin diye düşünüyorum.

Hiç bir kuruluş böyle bir eylemde bulunan insanlarla aynı çatı altında bulunmak istemez, özel bir kuruluş para kaybettirebileceği için, diğer kuruluşlar da kötü repütasyon riskinden dolayı hemen kendileri için doğru olanı yapacaktır dolayısıyla.

Olayı dramatize edecek bir durum yok yani ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediğim daha önce de dediğim bu olayın abartıldığı. Tamam iğrenç vahşi bir olay ama bütün hayvanlara eziyet edenlerin intikamını bir kişiden almak da yanlış. Yani öyle bir saldırıldıki sanki yarın sabah bir anda bütün Türkiyede hayvan hakları ile insan hakları eşit olacak bu çocuk cezasını çekince.
Sosyal ağlarda paylaş

Abartılan bişey yok bu çocuk bu canice şeyi yaptıysa cezasını çekicek.Diğerlerine de ibret olucak.Zaten yasalar yetersiz işte gözüküyo.En azından böyle sonuçlar doğurunca herkesin içinde bi korku olup dur lan ben napıyorum diye düşünücek.

Belki gür çıkan bi ses yasaları bile değiştirebilir seçim öncesi zaten :D
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Demek istediğim daha önce de dediğim bu olayın abartıldığı. Tamam iğrenç vahşi bir olay ama bütün hayvanlara eziyet edenlerin intikamını bir kişiden almak da yanlış.

Bütün hayvanlara eziyet edenlerin intikamı değil, intikam bile değil ki olay. Toplumun tepkisini görüyoruz bu Ufuk ve arkadaşlarının yaptıklarına karşı, e konu hayvan haklarıyla ilgili olunca hayvan hakları da genel olarak gündeme gelmiş oluyor haliyle. Bu konuyla ilgilenen STK'lar da prim yapmış oluyor bu vesileyle.

Hayvan haklarını promote etmeye yarayabilir bu olan biten de, bu seni neden rahatsız ediyor onu anlamıyorum.

Absolut said:
Yani öyle bir saldırıldıki sanki yarın sabah bir anda bütün Türkiyede hayvan hakları ile insan hakları eşit olacak bu çocuk cezasını çekince.

Burayı hiç anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Can, her varlıkta candır beyler bayanlar. Yani en azından ben öyle hissediyorum. Varsın eğitimhayatı bitsin, huzuru kaçsın. Cidden pek önemli değil.

Olay hayvan-insan meselesi değil, bi kişinin bi canı kolayca bedenden sökebilmesi ve bunu eğlenerek yapması. Sadistliktir bu, hayvan sevmemek değil. Ruhsal bozukluk vardır yani başka bi açıklaması yok. Normal bi insan evladı bunu yapamaz, yok yani ihtimal veremiyorum. Bi bozukluk var abi kesin. Ben geçen gün araba çarpmış bi kedinin yanından geçtim yine araçla. Kafasına darbe almış herhalde, birde acıdandır böyle havaya zıplayıp zıplayıp yere düşüyordu hayvan. Lan o gün üzüntüsünü çektim, ki ne ben vurdum ne ben bi zarar verdim. Ki bu kaza birde yani, yapan da isteyerek yapmamıştır. Can almak kolay mı yahu?

Bunu soğukkanlılıkla yapabilen adam da bırakın üniversite okumasın, toplumda kabul görmesin zaten. Ne olacak ya, tipe bak, yazdıklarına bak, videoya bak. Bu adam okuyup da stephen hawking olmayacak zaten. Bırak, boşuna kontenjan doldurması bile zarar.

Bi kavgada gözü dönüp birini öldüren insan, ya da saldırı halinde bi hayvanı öldüren insan farklı bunlardan. Sinirden kendini kaybetmiştir ama hayatının hatası olur. Korkudan can almıştır ama korkudandır, durduk yere değil. Bunların elbet bi şekilde bi dönüşü olur vicdanen. Ama insan-hayvan, bi canlının eğlence amaçlı öldürülüp bide üstüne geyik malzemesi yapılması, izahı mümkün birşey değil. Sadistlik işte, başka bi olayı yok. O yüzden bırakın izole edilsinler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...