Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

param yok

siddharta

Öne çıkan mesajlar

sene 2010
kumbara sistemini çevremde benden başka uygulayan eski kafalı yok
hazır elim değmişken size uğur böcekli kumbaramın hikayesini anlatayım.

kendisi kardeşim tarafından hediye edildi. ona da akbank tarafından hediye edilmiş. neyse konumuz bu değil anıma dönüyorum. Kütahyada ilk senem ve günlerden cuma idi. hemen hemen hergün kütahyada olduğumu unutmak için alkole para yatırdığımdan (öle küçük meblağlar değil bildiğiniz alkoliktim) haftasonu parasız kalmıştım. o vakit gözüme şirin mi şirin uğurböcekli kumbaram çarptı. heyecanla koştum yanına ve açtım kumbaramı. şuursuzca atmışım 1ytl leri. hiç saymadan otogara gittim. adamların cins bakışları arasında izmir otobüsüne bol şıngırtılı bir bilet aldım.cumartesi sabahı gözlerimi izmirde açmak paha biçilemez bir duyguydu. aynı günün gecesi ooze venue'de blind guardian konserine bilet aldım . yaklaşık bi 130 tl kadar para biriktirmişim. aferim bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Lyvanna_Dolores o kumbaradan bende de vardı.

Lise 3. sınıftı herhalde. Valideyle peder sigarayı bıraktılar valide geldi 'sende bırak sigarayı babanla her gün sigaraya verdiğimiz parayı senin kumbaraya atalım iyi para birikir sana hesap açarız kenarda paran olur' dediler. Dedim iyi fikir zaten bıraktım sigarayı arada otlanıyorum vs.

O kumbara doldu bir süre e tabi sonrasında bizimkiler unuttular para atmayı bende vicdansızlık edip 'şşş para nerde lan' diyemedim kaldı kenarda o kumbara.

Neyse bir gün arkadaş aradı 'olm nerdesin gel ev boş toplandık okuldan çocuklar içicez' dedi. Parada 0 haftasonu. Dedim sana borcum olsun sen ısmarla. ok geldi ama hiçte sevmem borç altına girmeyi kötü hissederim kendimi.

Üstümü giyinmişim tam çıkıyorum dışarı kumbara gözüme çarptı. Aman yarabbi gözüm döndü saldırdım fakat açılmıyor meret! Tornavidayla falan zorladım baktım olmuyor aldım baltayı bam güm parçaladım o uğurböceğini...

ama temiz içmiştik ehuaehua
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

İyilik yapmak ama bilinmemek mi istiyorsunuz?
İyilik yapıp denize atmak mı istiyorsunuz?
Başkasını mutlu edip kendinizi iyi hissetmek mi istiyorsunuz?
Fakir bir insana 5 TL yollayın, iban:
TR57 0006 2000 2120 0006 6573 94

lordum 5tl varmı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...