Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arçelik logosundan nefret ediyorum

Chemical

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Yurt dışında tüketiciye Arçelik adı altında satış yapmıyorlardı ama ana grubun şirket adını da Beko gibi daha yabancıya hitap eden bir hale getirmişler. Yerel pazarlarda güçlü olduğu marka adı ile devam edecekler diye anladım. Arçelik adı Türkiye'de çok güçlü olduğu için Beko'ya dönüştüreceklerini sanmıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord, 05.04.2024 00:42 tarihinde dedi ki:

Yurt dışında tüketiciye Arçelik adı altında satış yapmıyorlardı ama ana grubun şirket adını da Beko gibi daha yabancıya hitap eden bir hale getirmişler. Yerel pazarlarda güçlü olduğu marka adı ile devam edecekler diye anladım. Arçelik adı Türkiye'de çok güçlü olduğu için Beko'ya dönüştüreceklerini sanmıyorum.

İç pazarda çok kitle var yıllardır arçelik alıp kullanan haklısın arçelik ismini bitirirlerse satışları düşer bencede.

Açıklama böyleymiş.

Arçelik'in, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde şu ifadelere yer verildi: Globalleşme stratejimiz kapsamında Arçelik A.Ş.'nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonra Beko olarak kullanılacak olup böylece, tüm dünyadaki çalışanlarımız ve operasyonlarımızın ortak bir kurumsal marka çatısı altında bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Sosyal ağlarda paylaş

Haberde türkiyedeki faaliyetlerde arçelik vs olarak devam edecek diyor. sadece kurumsalı kapatıp beko yapıyorlar.

"Bu kapsamda yurtdışı bağlı ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir. Şirketimiz Türkiye'deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden başta Arçelik olmak üzere yerel değer yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edecektir. "

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...