Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cinsel İstismarda 12 Yaşındaki Kızın Kendi Rızası

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

Uykusuzun kapağında gördüm neymiş diye araştırdım. Çıkan sonuç şu bu: gerçekten de 12 yaşın da bir çocuğun cinsel istismarda rızası olması gibi angutça bir hafifletme sebebi kullanılmış buyrun:

"Sanıklardan Ü.E, H.A, A.A, A.G, M.S, R.S, Ş.A, H.A, B.E, Ş.C, N.D, S.A, H.A, M.T, S.K, T.S, R.B, E.D, S.A, E.A, M.G, Ş.O, Ş.O, C.U'yu hapis cezalarına çarptıran mahkeme, N.Ç'nin de istismarda rızası olduğu, zorla alıkonmadığı gerekçesiyle bazı sanıklarda ise ceza indirimine gitti."

http://www.dha.com.tr/n.php?n=mardindeki-tecavuz-davasinda-karar-2010-09-28
Sosyal ağlarda paylaş

Nasil igrenc bi memleket burasi ya. Eskiden guzeldi, simdi oldu da diyemiyorum cunku hep boyleymis bu tipler. Az buz da degiller, memleketin hatiri sayilir kismi boyle. Simdi de az da olsa guvenilir dedigimiz hak hukuk ayni tayfaya kaydi.

Zerre kadar istemiyorum burada kalmak ve memlekette coluk cocuk buyutmek.
Sosyal ağlarda paylaş

kız tabii istiycek abi. 20-25 kişi başına üşüştüğünde "hayır istemiyorum" diyemez ki.

böyle yargı sistemine ediyim. law & order: svu dizisindeki gibi bir ekip lazım bize.

hüseyin üzmez için "kızın psikolojisi bozulmamıştır" diye belge çıkartan adli tıp,
bu iş için "kızın kendi rızası vardır" diyen mahkeme...

yahu 12 yaşındaki kız. liseli bile değil. ne anlar kendi rızası mı değil mi diye...

hayır gitse mesela bir yerde kendi adına konuşmak istese "sen git velin gelsin" denecek, çünkü "yetişkin"den sayılmıyor, sen gitmişsin burda "kıza sorduk kendi rızasıymış" diye saçma salak bir karar veriyorsun.

tebrikler arkadaşlar. sübyancılık suç olmaktan çıktı böylelikle.
Sosyal ağlarda paylaş

yasalar bir garip işliyor sıradan adama sorarsanız. artık nasıl yasalar ise bunlar...

her neyse, bizim burada basit basit kurallarımız var. dolayısı ile bunları basit şekilde uygulayıp gül gibin geçinip gitmeyi amaçlıyoruz.

demek istediğim şu ki, bu kararı alan kişilere hakaret yazılı hakaret edemiyoruz buradan.

gizledim o cevapları...
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Uykusuzun kapağında gördüm neymiş diye araştırdım. Çıkan sonuç şu bu: gerçekten de 12 yaşın da bir çocuğun cinsel istismarda rızası olması gibi angutça bir hafifletme sebebi kullanılmış buyrun:

"Sanıklardan Ü.E, H.A, A.A, A.G, M.S, R.S, Ş.A, H.A, B.E, Ş.C, N.D, S.A, H.A, M.T, S.K, T.S, R.B, E.D, S.A, E.A, M.G, Ş.O, Ş.O, C.U'yu hapis cezalarına çarptıran mahkeme, N.Ç'nin de istismarda rızası olduğu, zorla alıkonmadığı gerekçesiyle bazı sanıklarda ise ceza indirimine gitti."

http://www.dha.com.tr/n.php?n=mardindeki-tecavuz-davasinda-karar-2010-09-28

bütün alfabeyi kirletmişler lan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...