Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout - Arcanum

Suark

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:
planescape sevmeyenleri de direk dövüyoruz buarada lafı gelmişken hatırlatayım

kime hatırlatıyorsun bilmiyorum da beni alıntılaman anlamsız olmuş. :p
arcane said:

Peki RPG sevmeyenleri?

arcanum'u sevmeyen zaten rpg sevmemiş oluyor, aynı şey.
Sosyal ağlarda paylaş

başları sarmamıştı ama ileride bir vakit devam edeceğim. torment hakkında fikir belirtmedim ama olumsuz olması için nedenim yok. evet canlandırdığımız karakter bakımından ilk mass effect kadar hoşuma giden rpg lead'i yok ama o da kendi tercihim ve kısmen de rpg'lerin %95'inin "özel bir durumdaki özel bir kişiyiz" formülünden ötürü.

bazı açılardan arcanum, bazı açılardan fallout daha iyi. genele vurursak arcanum fallout kadar iyi diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcanum hikaye ve dünya olarak çok sağlam bir oyun. Hatta hem sandbox hem de story-driven yapıyı başarılı bi şekilde uygulama konusunda falloutların da ötesine gidebilmiş tek rpg. Ama combat mekanikleri de bir o kadar zayıf. Bu oyunların üçünü de oynaman tabi ki gerekir, ama çeşitlilik olsun istiyosan önce F1, sonra Arcanum, sonra da F2 oynayabilirsin.

Arcanumun bazı npclerinin baya detaylı ve güzel hikayeleri var ama parti içi etkileşim sıfıra yakın olduğundan hiç birinden bişey çıkmıyor. Gar olsun Torian Kel olsun Vollinger olsun potansiyeli olan npcler ama torment ya da kotorlar gibi, hatta baldur gibi bile npc banter vs. beklemeyin. Combatta size yardım etmek ya da yük taşımak dışında bi işe yaramıyorlar.

Üç oyunun da yüksek çözünürlük ve fan made patchleri mevcut. Hepsini kurun, özellikle arcanumun fan made patchi baya bişey düzeltiyor/katıyor.

Fallout yüksek çözünürlük : http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=42386

Genel olarak nma sayfasında bulabilirsin çoğu dosyayı.
http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php

Arcanum için dosyalara burdan ulaşabilirsin : http://www.terra-arcanum.com/downloads/
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

başları sarmamıştı ama ileride bir vakit devam edeceğim. torment hakkında fikir belirtmedim ama olumsuz olması için nedenim yok. evet canlandırdığımız karakter bakımından ilk mass effect kadar hoşuma giden rpg lead'i yok ama o da kendi tercihim ve kısmen de rpg'lerin %95'inin "özel bir durumdaki özel bir kişiyiz" formülünden ötürü.

bazı açılardan arcanum, bazı açılardan fallout daha iyi. genele vurursak arcanum fallout kadar iyi diyebilirim.
Tormentde kutsal kişi seçilmiş adam falan değil aksine dünyanın en talihsiz , lanetli adamını oynuyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yüzden kendine bi iş bile bulamadın.

Torment aslında karakterin en belirgin "seçilmiş kişi" arkaplanına sahip olduğu oyun bence. Ne süper albino witcher, ne bhaalın oğlu, ne de revanın en acımasız komutanı olmak, multiverseün azap mıknatısı olmak kadar ağır bir yük değil. Revan'ın bile sırtında tek bir ömür varken nameless one ın binlerce ömürlük bir yükü var. Tabi olumsuz bişey değil bu, iki türlü de rpg yapılır. Ki arcanum bu olayla dalgasını sağlam geçmişti. Ama nihai olarak rpgnin kalitesini belirleyen öğelerden biri değil kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...