Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Kanuni said:

Nerden para kazanacaklarmis ki ? Hep bunu diyorlar basta sadece lozmetik vs. Kimse almiyor sonra degisiyor durumlar, bari expansion satacam de.. full free to play mumkun degil ki mmo turunde. bir suru harcaman var .

Bingildaktan iyi reklamci olur bu arada :) her seferinde canim cekiyor giriyorum cikiyorum :D

Oyun mmo değil h&s. Ekstra çanta banka vs ve diğer oyunculara açık stash var bildiğin dükkan uo usülü trade için. Daha gelecektir oyun dengesini etkilemeyen itemlar özellikler.

Orb of regret var mesela her biri bi tane skill point respecte kullanılıyor ve baya rare. Bunları bile p2w olmasın diye satmayacaklar gogo grind ya da trade. Adamlar "baya" ısrarcı bu konularda. Bide şimdiye kadar beta accesslerden 1m $ ın üstüne çıktılar sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Massively multi player , tek serverde bir suru oyuncu iste ortak zonelar cesitli instance worldler. Sonucta sen ben o tek serverde olacagiz. Bilemiyorum hellgate ile ayni gibi mmorpg degil tabiiki dedigin gibi ama bir d2 de degil multiplayer degil yani. Girdiginde oyuna binlerce kisiyle ayni serverdesin.

Dnd onlineda boyle ornegin ana zone sonrasi instance dungeonlar. Farkli gelmiyor bana..

Persistence world rpg degil o konuda katiliyorumda oyun uyuyor yani genel gunumuz instanced dungeon arti genel bulusma alani konseptine..

Wow uo eq degil ama hellgate, dnd online, gw1, vs gibi kabaca.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

bütün mobları outrange ediyorum patır patır, ayarlamaları lazım.

dün dinlediğim interview'de bundan bahsettiler. durumun farkındalar. oyunculardan gelen soru rangelerin melee'ye olan bariz üstünlüğü ve hemene her şeyi hiçbir şekilde damage almadan öldürebiliyor olmasıydı. özellik şu an ice witchler çok fena. hem range'den deli gibi crit alıyor (ice spear belli bir rangeden sonra açılıyor ve ekstra crit geliyor ve bunu passivele multipy ediyor) hem slow yapıyor hem freeze yapıyor. rangelarda aynı şekilde malum diablo 2 deki gibi ice arrow geldi endless kite.

şöyle bir açıklama yaptılar bir kere mob database'i şu an inanılmaz melee ağırlıklıymış. 80% mi ne dedi. ilk olarak bunu geliştirecez dedi. oyuna ranged mob eklemeyi planlıyorlar bir sürü. ikincisi, şu an projectile diye bir şey yok oklarda. ok atarken sen animasyon görüyorsun ama aslında arrow dodgeable değil. sen melee attak yapıyorsun sadece range'den. bunu projectile haline getirip moblara "dodge" etme mekaniği geliştireceklerini söylediler.

bu tabii ağustos'daki bir röportajdı belki de yapmışlardır bile bilmiyorum.

satışları out of combat petler, stash slotları, karakter slotları ve ability/spellerin kozmetik satışlarına dayanarak yola çıkıyorlar. ayrıca donation kabul edecekler. dediği şey "destek aldığımız kadarıyla oyuna content üretmeye devam edeceğiniz, eğer yeterince destekci bulamazsak content eklenmesi devam etmeyecek fakat oyun zaten şu an ki içeriği ile oyuncuya sürekli hack and slash keyfi verecek seviyede (random generated map endgame sisteminden bahsediyor".

oyunun ben kesinlikle çok destek bulacağına eminim. d2 ve d3 oynamış ne kadar adam ile görüştüysem aynı şeyi söylüyorlar : "d2 tadında ve d3'ün olması gereken şeydi" f2p olduğundan insanlar d3 oynuyor olsa bile girip bakmaktan çekinmeyeceklerdir veya oyunu nefret ederek bırakan kitleye bir alternatif oluşturacaktır (benim gibi - d3 2012 de yaptığım en kötü harcamaydı kendi parasını çıkardı allahtan).

adamlar çok dedicated bir şekilde insanlara d2 deneyimi yaşatmak istiyorlar ve p2w'e çok agresif bir şekilde nefretle yaklaşıyorlar (ki bence kötü oyun en azından 10 dolar olmalıydı ve daha fazla ingame element satılabilirdi, oyunun geliştirilmesi için).

trade sistemi üzerinde çalışıyorlarmış bu arada. trade sistemi browser - ingame destekli olacak. pazarlık yapma seviyesinde olacakmış. al gülüm ver gülüm. web sitesi ve oyunu nasıl entegre edecekler gerçekten bilmiyorum. ama ticareti çok kolaylaştıracaklarını söylediler ve oyuna girmeden satım/alım yapabilecekmişsin.

bu arada scrolling combat text'de OB'da gelmiş olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

torchlight bir kere farklı bir kategori olması gerek. karakterlerin server side tutulmadığı bir oyun. "ciddiyeti" yok o anlamda, eğlence amaçlı sadece. landa oturur arkadaşlarınla oynarsın, veya aynı ekiple akşamları kurar oynarsın çok da eğlenirsin. ladder yok, pvp yok, hırs yok.

d3'u millet para kazanmak için oynuyor diye tahmin ediyorum.

PoE ne olacak görücez. şu haliyle ben inanılmaz mutluyum. demin yeni bir kombinasyon denedim ve ortaya akıllara zarar bir şey çıktı. böyle şeyleri bularak, kullanara duruma göre değiştirerek vs. çok eğleniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya orada iyi dememdeki kasıt saf oyun olarak değil firmaların yaptıkları/yapabilecekleri + oyunun kült oluşu + vereceğin paranın karşılaştırılması. Yani blizzin bilmamkaç yıllık serinin 3. oyununu 6 senedir yapıyorum diyip ortaya bunu çıkartması, diğerlerinin kendi yağında kavrulduğu halde kafa kafaya oyun çıkarmaları taktir edilecek bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/54003

transmution shard sanırım mavi itemlara veriyor. identify etmen gerekmiyor. grilere wisdom veriyor. socket sayısı ve item rengine göre değişiyor. ayrıca farklı kombinasyonları satarak başka şeyler alabiliyorsun vendorlardan. o kadar derin ki ben girmeye cürret etmedim OB'de bakacam.
Sosyal ağlarda paylaş

melee oynuyorum ben gruba giren adamlar bana küfrediyor :P melee sonradan açılıyor abi sabrediceksin. akıllı oynaman gerekiyor mesafeden slow atmaya benzemiyor gerçekten. özellikle dodge olayını çok iyi yapman gerek. demin caster bana frostboltla 940 vurdu 1200 hp var, 40% resiste bu. bunu tanklamak diye bir şey yok yani. dodgelamak durumundasın. ranged uzaktan hiç böyle sıkıntılara girmiyor.

çok güzel melee buildler var sitede bak istersen kesin kendine uygun bir şey bulursun.

abi totem buildi yap o zaman çok fantastik oluyor çok kıskanıyorum görünce. bir de cold / fire vardi o da fantastik olabilir.

bu arada melee için ilk seviye zorluktan sonra bosslar (act bossları) çok zorlaşabilir. merciless'de brutus e melee daldın mı BÖERGH yapıyor suratına 1 shot çekiyor. ben hpwhore değilim ama evasion falan tanımıyor yani. kustu mu ölüyosun, hooklayıp kusuveriyor çüküveriyosun.

str / dex hybrid gideceksen (ki tavsiye ederim) phase run + flickerin combosu yapıyosun bosslarda direk win. doğrusu her şeyde yapabilirsin ama gereksiz çoğu zaman. phase run basıyorsun (dmg inc. + reaction time düşürüyor) range den flicker basıyorsun teleport oluyor (flicker dmg inc + phase dmg.) bir tane vuruyor ondan sonra uzaklaşıyorsun 1 saniye sonra repeat. mob tepki veremiyor o kadar hızlı. ben hiçbir act bossunda daha ölmedim melee ile.

ayrıca melee için templar tavsiye ederim failproof baya. başlangıcı çok güzel hybridliyor elemental dmg + phys dmg red.

totem build :

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/56228
Sosyal ağlarda paylaş

act 2 de ki vendorla konuşup giriyorsun ama millet hardcore pvp kasıyor tavsiye etmem. full gear ve gemliler. summonerlar op ötesi. 2 summonerla oynadım adamlar hiçbir şeyde zorlanmıyor.

şurda baya templar summoner build konuşmuşlar..

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/56954

benim gördüklerim witchdi ama hep. daha yavaş oynuyorsun oyunu diğer buildlere göre ama baya solid.
Sosyal ağlarda paylaş

ruthless act 2 nin sonlarında oyun baya ciddileşiyor, şu an ki diablo 3 inferno seviyesinde. avoid etmezsen ölebiliyorsun. elemental damage vuranlar 30-40% vurabiliyor tek vuruşta. 3 tanesi öldürüyor. oyunda buildin fail olursa belli bir zorluktan sonra ilerleyemiyorsun. beraber oynadığım adam resmen karakteri bıraktı ve 3. karakteriymiş. merciless'e geçememiş bir türlü. nerden yanlış yaptığını bilmiyorum ama peynir ekmek gibi yiyorlar adamı. reskill yedi resmen delevel olma olsa delevel olacaktı. merciless'i baya merakla bekliyorum 1-2 saate geçecem gibi.

love it ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...