Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

item vb. ihtiyaçları olan bana ulaşabilir stash doldu.

"evensteven"

çok enteresan bir şey oldu bu arada. hiç planlama yapmadan bunu denk getirmiş olmam çok garip. yukarda anlattıklarımdan sonra frenzy aldım. frenzy sürekli HP yiyor (çok ciddi oranda) ve her killde bir charge veriyor, 10 saniye duration ı var, her kill de resetliyor. flickering diye bir ability var, moba teleport olup vuruyosun instant. flickering eğer frenzy charge varsa 2 cd'dan 0 cd'a düşüyor.

bende mana olmadığı için mana bitmiyor. 2h ve ağır silahlar kullandığım içinde dmg'im çok yüksek. tek vuruşta normal mobları indiriyorum. frenzy açıp tek bir mobu kestikten sonra flickering e basıyorum, bir mobdan diğerine atlıyor (her kill de life leech yapıyor, cast için mana yerine, ayrıca frenzynin dmg'ini heal ediyor) böyle böyle devam ediyor her kill de yeni bir charge. demin haritanın bir ucundan diğer ucuna kadar bütün herşeyi kestim instant mobdan moba zıplayarak. 2-3 dk falan sürdü 100 e yakın mobun ölmesi. loot, xp saçmalık tabii. şans gerektiriyor biraz moblar yan yana durdukça devam ediyorsun ashdıuasda

ps. imba gear gerektiriyor tabii bu. one shot çekemezsen direk duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sistemin seni bir kalıba sokup, seni bazı seçimlere zorlamasıyla (d3'deki wd'lerin oyunun ilk 3 ayki halini örnek verelim, belli build dışında inferno oynayamıyordun). senin beyninin seni bir kalıba sokup yaratıcı olamamaya zorlaması arasında fark var. hack and slash oyunu bu top dps olmuşsun, 5% daha iyi tanklamışsın kimin umurunda nasıl oynadığın ve eğlendiğin önemli. adamlar bağımsız bir sistem kurmuşlar en extreme noktalara gidebiliyorsun ama sen hala oyunun forumunda "build of the week" imbaymış onu kasacam diyorsan, oyuna girip "whats the best build for witch" diye soruyorsan yapacak bir şey yok orada. zorla orijinal olmaya zorlayacak değiller ya insani.

bu arada oyuna girenlere skill gem verebilirim. oyuna tek skille başlamak zorunda kalmazsınız. o kombatın ilk monotonluğunu kırmış olursunuz başlar başlamaz.

shiniesss :) d2`deki gibi hoarder oldum yine.. atamiyorum hicbir seyi.

Sosyal ağlarda paylaş

abi o silah ve gem kombinasyonuna bağlı yani sen istediğin gibi oynamak için ilerde düşürdüğün itemlara bağlı gibi bişi wow gibi diablo 3 gibi standart bir item stat konfigrasyonu yok yani Crit hit damage > crit chance > aps felan gibi giden bir herşeyden koyim süper dengeli oliyim diye bişey yok.

Diablo 2 vari biraz o yüzden bende daha tam giremedim oyuna 15 levelım ama akıcılık konusunda sıkıntı pek kalmadı yanlız düşen skiller hep kendi klassımla alakası olmayan şeyler bildiğin melee oynuorum witcheri zombielerimle ama rahatda ilerlenio.
Sosyal ağlarda paylaş

demin witchle partydeydim lvl 40.. 2 tane bear, 5-6 skeleton, 5-6 zombiesi vardi... hehe moblari targetlamakta zorlandim resmen. eritiyor ama. 3 aura almis, full summon ve 1 tane nuke. erittik resmen ben tauntlayinca petleri olmedi.

pvp icin konusmak icin cok erken ama standart buildler olmasi kacinilmaz tabii. 10% daha kotu diye basmakalip oynamak zorunda degiliz tabii ki. benim icin oyle en azindan skill > skill build bir noktaya kadar.

bende bir suru int gemi var, istediklerini alabilirsin. SS`deki mavi gemlerin hepsi int. bende `kirmizi` gordugun gibi derp karakter int olarak :p

buildim :

speclerden uzak durup full hp, hp reg, evasion, armor ve agirlikli 2h temel dmg/stun dur/atk speed. en onemli kilometre taslarindan biri `blood drinker` uzaga gittigim bolgede digeri de `blood magic` -manayi yok ediyor hp ile cast ediyorsun-

Sosyal ağlarda paylaş

nomnomnom

caster oynamak isteyenler için bugün yeni bir şey öğrendim paylaşayım. sırf bunun üzerine kurulu buildler varmı. "spell totem" gemi var oyunda support kırmızı. onu herhangi bir büyünün gemi ile linklerseniz totem o özelliği kazanıyor. ayrıca pasivelerden totem boostlar alabiliyorsun. bir sürü skilli var. mesela slow veya freeze eden spelleri totemle linkleyip totemi kombata girdiğinizde koyuyorsunuz ve sürekli olarak o spell i rangeindeki moblara cast ediyor. aura, nuke, curse herşey ile çalışıyor, summon bile yapıyor. baya etkili bir şey. pvp videosundakiler oymuş demek ki daha yeni dank etti. ayrıca 4-5 socket linkli itemlarda daha da boostluyorsunuz. mesela projectile bir spell ile linklediniz, ondan sonra ona diğer support gemleri takarak totemi bufflayabiliyorsunuz dmg, lower dmg 3 projectile, longer range, cast speed, lower mana gibin.

diablo 1 den beri hack and slash oynuyorum oyundaki derinlik akıllara zarar seviyede. hiçbir oyunda buna en ufak yakınlık gösteren bir sistem görmedim. yetolar 12 gibi oynadığım en iyi hack and slash i yapmışlar.

http://www.youtube.com/watch?v=LEDc5lSk87k

4. dakikadan sonra izleyin asdjasoda oha
Sosyal ağlarda paylaş

animasyonlar cidden leş değil ya. bende oyuna girmeden öyle düşünmüştüm youtube'dan izlediğim kadarıyla. hatta aldıktan sonra ilk 2-3 saat baya düşündüm oynar mıyım diye. ondan sonra gemleri bulup kullanmaya başladıkça inanılmaz zevk almaya başladım. kombat çok hızlanıyor ama asla karambole dönüşmüyor.

bu arada yapımcılar content için hiçbir zaman para istenmeyeceğini ayrıca oyunu etkileyecek hiçbir şeyin para ile satılmayacağını videoda söylemiş. sadece kozmetik şeyler satılacak demiş. büyülerin görünüşleri gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerden para kazanacaklarmis ki ? Hep bunu diyorlar basta sadece lozmetik vs. Kimse almiyor sonra degisiyor durumlar, bari expansion satacam de.. full free to play mumkun degil ki mmo turunde. bir suru harcaman var .

Bingildaktan iyi reklamci olur bu arada :) her seferinde canim cekiyor giriyorum cikiyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...