Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'nin yarısı ona fatura ödüyor

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Mal said:

hayır ada alsın mesela. tamam onuda anlıyorum birden bire herşeyden elini ayağını çekerse boşluğa düşer bunalıma girer felan ama ne biliyim bu kadarı da fazla.

gerçi adam mutludur başarılı olmak mutlu ediyodur onuda hamakta sallanmak değil.

paralı insanlar olmazsa büyük şirketleri kim açabilecek?
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

1m biterki abi bisi alamazsin 1 tane araba belki.
vegasa gitsen bi gecede biter yani.

mahuhua.. parasının tamamını saçma bir alete veren adam.. düşündüm de çok komik lan..

araba dediğiniz -en kralı bile- çok obsolete bişi.. adamlar bir aparatın ayırıcı yardımı ile güç aktarımındaki değişimi dahi yeni kaldırabildiler..

servolara geçtiktçe "oha oha süper bişiler yapıyoruz olm!" tavrına girecekler neredeyse..

şuna adam gibi bi alternatif getirememiş olmaları ya da adam gibi autopilot desteği sunamamış olmaları da ayrı bir ayıptır..
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

bana kalsa açılmasın şirket zaten, işte insanlar farklı ben olsam yapardım ederdim demekle olmuyor. oda öyle bi insan yapacak bişey yok.

şu an kullandığın bilgisayar ve internetten feragat ediceksin o zaman?
"bak işte insanlar farklı" demekle olmuyor.

milyon doları olan insanlar çalışmak yerine gidip ada alıp yatıp uyusa senin dediğin gibi,
ne şu an yaşadığın evde oturamazdın, ne de şu anda kullandığın bilgisayarın olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

araba dediğiniz -en kralı bile- çok obsolete bişi.. adamlar bir aparatın ayırıcı yardımı ile güç aktarımındaki değişimi dahi yeni kaldırabildiler..

otomatik vites oluyor galiba bu.

araba konusu evet, teknolojisi yavas ilerliyor, verilen para teknolojiden daha cok konfora lukse veriliyor arabada.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

otomatik vites oluyor galiba bu.

araba konusu evet, teknolojisi yavas ilerliyor, verilen para teknolojiden daha cok konfora lukse veriliyor arabada.

yavaş ilerliyor çok iyimser bir yaklaşım ama. ilerlemiyor gibi yahut salyangoz hızı ile ilerliyor gibi benzetmeler daha uygun bak. araba dediğin nane ulaşımın "A->B'ye en kısa sürede" olayına aykırı hale geldi artık.. fix bi hızı var. kalanı dediğin gibi sadece konfor. yahu sen süreyi min.e ayarla, ben konforu varınca yaparım. atıyorum otobanda 400km hızla verimli bir şekilde otomatik gidebiliyor olsa reform olur.. iki airbag koyduk güvenlik arttı, koltuklara ısıtıcı soğutucu koyduk rahatlık arttı ile bir gıdım ilerlemiş dahi saymıyorum ben..

izzet altınmeşenin de emrettiği gibi "elbette teknoloji konusunda çok aşırı talepkarım ve gereksiz gelişmelere asla ve asla kanmam!"

o değil de ben 1m$ + dilediğim yerden alabileceğim 1adet gösterişli olmayan eve tamamım..

ama kutumda büyük hissediyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Bone dün akşam sana cevaplar hazırlamıştım.şaka

ama pati bozuldu yazamadım. şimdi de banlanmışım. yazıyım içimde kalmasın.

Bone said:

şu an kullandığın bilgisayar ve internetten feragat ediceksin o zaman?
"bak işte insanlar farklı" demekle olmuyor.

milyon doları olan insanlar çalışmak yerine gidip ada alıp yatıp uyusa senin dediğin gibi,
ne şu an yaşadığın evde oturamazdın, ne de şu anda kullandığın bilgisayarın olmazdı.

bide şu var ama oturduğum ev ve kullandığım bilgisayar belkide beni mutlu etmekten çok hapis eden şeyler. şu an yerden 6 kat yüksekte birkaç tuşa basarak geçirdiğim şu zamanı kendimi oyalamak için mutsuzluğumu maskelemek için kullandığım araçlar
olarakta görebilirim. bir diğer yaşam tarzı bana unutturulmuş olabilir. kişiden kişiye göre değişir derken bunu demek istedim. bu ayrı bi konu aslında.

esas konuya gelecek olursak savaşın ve yıkımın ilk başladığı dönemde insanları savaşa iten şey üretim fazlasıydı. insanlar fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak için tarımısal faliyetlerde bulundu karnını doyurdu sonra gereğinden fazlasını istedi ve üretti. ortadaki bu üretim fazlasıda insanların birbirine düşmesine sebep oldu. insan duracağı noktayı bilemiyor. mesela spor salonunda adamın kafam kadar kolu var hala ağırlık basıyor.

maslowun güdüler hiyerarşisine göre ilk basamakta fiziksel ihtiyaçlar sonrasında güvenlik ihtiyacı var. neresinde olmalı bilmiyorum ama bu ikisinin sonuna başına yada arasına birde iletişim ihtiyacını koymak gerekiyor artık. çünkü modern dünyada eskisine göre insanlar çok daha fazla birbirine muhtaç. bu üçlüyü doğru şekilde tamamladıktan sonra insanın maddi ihtiyaçları bitiyor gerisi ruhani ihtiyaçlar o ayrı bi konu.

bu açıdan bakıldığında karamehmetin önemli bir rolu olduğu düşünülebilir. ama karamehmet burda iletişim ihtiyacını geliştiren değil pazarlayan insan. iletişim ihtiyacının daha fazla tüketilmesi için uğraşıyor. yani üretim fazlasını oluşturuyor. enerjisini iletişimi dahada geliştirmeye harcasa git hayatını yaşa ne uğraşıyosun bilader demem.şu an karşımda duran bilgisayar ve kullandığım 3g bağlantısı için karamehmete çok fazla bir şey borçlu olduğumu düşünmüyorum yani. gereksizde demiyorum ama onun yerine koyduğumda kendimi dur demem bir nokta olduğunu düşünüyorum. mesela bi bilim adamına demem tamam yeterince icat yaptın dur artık git hayatını yaşa. ama o bunları düşünmüyo işte. o yüzden kişiden kişiye değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

benim bu kadar param olsa, sevseler Türkiyede 1 aydan fazla kalmam. Dünya üzerinde gitmediğim ülke bırakmam. Turist gibi değil ama, bayağı yaşarım. İnsanlarını falan tanırım.

türkiye'deki zenginlerin bir çoğunun amerika'da felan evleri var, bazılarının çift vatandaşlığı var, özel uçakları var, sürekli yurtdışı gezisi yapıp geliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...