Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Lance

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

said:
Sly-One, 10 Ağustos 2004 23:09 tarihinde demiş ki:
elminster adam diil.
ballı piçin teki ayıptır söylemesi.

Kitabı ilk okumaya yeltendiğimde şimdi elminster'ı anlatıyolar uff ne maceradır ama diye heveslenmiştim sonunda yazara iyi dileklerimi (!) ilettiğimi hatırlıyorum. FR tarihinin en büyük mage'lerinden biri bu kadar mı şaklabana döndürülür bu kadar mı balla bu yere gelmiş bu adam. +1 Sly

said:
Wispy, 11 Ağustos 2004 11:51 tarihinde demiş ki:
Drizzti açıkçası ben de ilk başta çok sevmiştim. Ne de olsa lotr dan önce okuduğum bir kitaptı. Salvatore'nin araya koyduğu Drizzt'in ağzından yazılan şeyler falan. Drizzt'in acıların çocuğu modelarında dolaşması açıkçası etkilemişti beni ta ki Dragonlance Chronicles'ı okuyana kadar. Sturm Brightblade de Drizzt'in şeref sevgi vs vs laflarının vucuda gelmiş bir timaslini tanıdım. Tanis'de bir p.ç olduğu için toplumdan dışlanmanın ne demek olduğunu gördüm. Caramon'un kayıtsız şartsız sevgisine tanık oldum. Ayrıca gerçekten yolculuk hissini ben de uyandırabilen tek kitaptır Dragonlance. Yani anlacağınız Drizzt denen zıbıdının şöyle bir ucundan değindirdiği şeyleri Dl yaşattı bana sağolsun.
P.S. Dl de yaşadığım en büyük dumur Sturm'un ölümü ve onun canlanmaması oldu. Malum Drizzt te herkesi öldürüp ertesi kitapta diriltmek moda oldu malum..

Buna da bi +1. Drizzt kitapları tamamen aksiyon üzerine kurgulanmış sayfalarca kılıçlar bi yukarı aşağı entreri ile olan savaşları baymıştı beni dewamlı kapışıyolar sayfalar yok şu şöle ileri atladıydı da havada saltolar atarak kılıcları sapladı falan uzaar gider... Bahsettiği konular da hep aynı her bölümün başında nerdeyse diyecem ki bi tane yazmışlar sonra onun üzerinde oynayıp o kadar kitaba dağıtmışlar. İlk iki kitaptan sonra ana karakterlerin hepsi aynı yerler aynı hep aynı şeyler vs...

Dragonlance çok daha sağlam her kitapta / seride ayrı konular ayrı karakterler. En sevdiğim yanlarından biri de diğerlerine kıyasla daha gerçekçi olması. Bir sürü adma ölüyo ama mucizevi bi şekilde canlanmıyolar, dünyadaki bütün olay iyi kötüye karşı olarak anlatılmıyo siyasi toplumsal yapısı düşünülerek yapılmış karakterler duruma göre değişiyo karar verdiklerini hissediyosunuz uzar gider bu.[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.
Sosyal ağlarda paylaş

söyle bir fikre vardık eraqla

salvotere hep aynı şeleri anltıığından(dövüş ve savaş)
bazı kalılaşmış laflar var

-girdap gibi dönen palalar

-cok centikli balta

-tek boynuzlı miğfer

-tempusa şarkı sölemek

DRAGONLANCE YÖNETİR[signature][hline]ben-olm nooblara yazık deelmi,reskill çme lan çolouğa çocuğa,yiyosa gel ban karşı dur!

eragset(eraq)-çekerim lan,dirilmeselrmiş,kim dedi onlara oyunu bilmeden gelsinler buralar noob lara olum,nooblar lame,olm sende lamersin seni kesecem.
Sosyal ağlarda paylaş

dogmeat bence haklı
drizzt bence pp sadece yane hiç bi rp öesi yok olay yok çok bööle bezendirilmiş bööle çok süslenmiş ama içi bomboş orda drizzt tin azından olan şeyler de hep geyik felsefe olsun die yazılmış onnar
bence dl deki tad hiç bişide yok
gerçi şu anda efsaneler üçlemesinin 2 kitabında bayıldım ama belki 5 günde 5 kitap okudum die vöeh![signature][hline]Bivrip Ardenia UO Shard Owner
Ardenia|Arama
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bivrip, 12 Ağustos 2004 01:33 tarihinde demiş ki:
dogmeat bence haklı
drizzt bence pp sadece yane hiç bi rp öesi yok olay yok çok bööle bezendirilmiş bööle çok süslenmiş ama içi bomboş orda drizzt tin azından olan şeyler de hep geyik felsefe olsun die yazılmış onnar

hiç alakası yok bence dark elf trilogy'i. okuyan herkes bilirki aradaki Drizzt'in söyledii hiç bi söz ölesine söylenmiş sözler diildir, hepsi yaşamında ona yol gösteren onn ayakta kalmasını sağlayan felsefi dille anlatılmış Drizzt'in saf kendi düşünceleridir, öbür serilerinde salvatore tam olarak ilk serisindeki başarıyı yakalamasada Drizzt gibi bi karakter yaratması ve onun gelişimini olgunlaşmasını çok ii anlattıı için bile alkışı hakkediyor.
Ayrıca takmışsınız ölen karakterlerin diriltilmesine, bu olayda en az suçlu Salvatore'dir, bunu araştıranlar çok ii bilir, ilk suçlu okuyucu sonra da yayımevidir, mesela wulfgar'ın dirilmeseinde okuyuculardan gelen çoook youn istek üzerine yayımevi maddi kaygı taşıyarak Salvatore'ye diriltmesini emrediyor, nasıl emreder diosanız, adama Drizzt'i başkasına yazdırırız buna da resmi hakkımız var diolar, yazarda kendi yarattıı ve tek kelimeyle ellerinde büüttüü , kim ne derse desin frp dünyasının en sağlam karakteri olan Drizzt'i kaybetmemek uğruna seyirci ve yayımevi baskısına yenik düşüyor.
olay bundan ibaret, ayrıca dl kitaplarına tek söliceim edebi yanı olmayan sığ romanlar olduklarıdır..
saygılarımla...[signature][hline]Spirit
It is the hero's strength, and the
mother's resilience, and the
poor man's armour
Sosyal ağlarda paylaş

said:
drizzt_chosen, 12 Ağustos 2004 03:37 tarihinde demiş ki:
said:
Bivrip, 12 Ağustos 2004 01:33 tarihinde demiş ki:
dogmeat bence haklı

hiç alakası yok bence dark elf trilogy'i. okuyan herkes bilirki aradaki Drizzt'in söyledii hiç bi söz ölesine söylenmiş sözler diildir, hepsi yaşamında ona yol gösteren onn ayakta kalmasını sağlayan felsefi dille anlatılmış Drizzt'in saf kendi düşünceleridir, öbür serilerinde salvatore tam olarak ilk serisindeki başarıyı yakalamasada Drizzt gibi bi karakter yaratması ve onun gelişimini olgunlaşmasını çok ii anlattıı için bile alkışı hakkediyor.
Ayrıca takmışsınız ölen karakterlerin diriltilmesine, bu olayda en az suçlu Salvatore'dir, bunu araştıranlar çok ii bilir, ilk suçlu okuyucu sonra da yayımevidir, mesela wulfgar'ın dirilmeseinde okuyuculardan gelen çoook youn istek üzerine yayımevi maddi kaygı taşıyarak Salvatore'ye diriltmesini emrediyor, nasıl emreder diosanız, adama Drizzt'i başkasına yazdırırız buna da resmi hakkımız var diolar, yazarda kendi yarattıı ve tek kelimeyle ellerinde büüttüü , kim ne derse desin frp dünyasının en sağlam karakteri olan Drizzt'i kaybetmemek uğruna seyirci ve yayımevi baskısına yenik düşüyor.
olay bundan ibaret, ayrıca dl kitaplarına tek söliceim edebi yanı olmayan sığ romanlar olduklarıdır..
saygılarımla...

Edebi yanı olmayan sığ romanlar mı?? Ben bunları esas drizzt serisi için düşünüyodum.[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.
Sosyal ağlarda paylaş

bence iki serinin de bir yerden sonra kalitesi düşüyor. dediğim gibi dl deki yolculuk hissi hiçbirinde yok.. drizzt kitaplarında zaten böyle bir çaba yok :) ama açıkçası drizzt i daha çok seviyorum ben. en azından sürekli aynı başarıyla yazılmış aksiyonu var, dl de ise ileriki kitaplarda tutacak bir yanı kalmıyor gibi.[signature][hline][email protected] | 6254196
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sailor, 12 Ağustos 2004 14:46 tarihinde demiş ki:
bence iki serinin de bir yerden sonra kalitesi düşüyor. dediğim gibi dl deki yolculuk hissi hiçbirinde yok.. drizzt kitaplarında zaten böyle bir çaba yok :) ama açıkçası drizzt i daha çok seviyorum ben. en azından sürekli aynı başarıyla yazılmış aksiyonu var, dl de ise ileriki kitaplarda tutacak bir yanı kalmıyor gibi.

+1
Karaelf üçlemesi gerçekten iyiydi ben sonra okuduğum 'Drizzt' kitaplarının hiçbirinden aynı zevki alamadım ama Drizzt sevgisinden okudum öyle.karşılaştırmamak gerek bence sonuçta DL de de salvatore un anlattığı gibi kesip biçme olayları da yok daha çok yüzeysel anlatılıyor işte şuna vurdu öldü gibilerinde..Ama tabii daha çok 'yaşayarak' okuyosun DL yi.
Bir de bazı canalıcı noktaları burda öyle basitçe dile getirmemek lazım mesela 'sturm un şuşu kitap sonunda ölmesi..' ya da Wulfgarın geri dönüşü gibi..bilmeyenler olabilir(başta bu topici açan arkadaş mesela)Wulfgar'ın dönüşünü ben de bilmiyodum ama belliydi zaten neyse.. : )

[Bu mesaj Jasco tarafından 12 Ağustos 2004 18:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KARAMURAT, 11 Ağustos 2004 11:39 tarihinde demiş ki:
bence yeri karalama defteri değil masaüstü ama neyse böyle bir takdirde bulunulmuş

Bu mesajı yeni gördüm bak.
Nedenmiş o?
Eğer Ejderha Mızrağı Serisini kitaptan saymıyorum diyorsan o zaman diyecek bir şeyim yok tabii. Bu serinin oyun kural kitabı veya frp oyun seti olmadığı çok açık sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bence Salvatore Lord Soth gibi , Medan gibi karakterler yaratamıyor. Aslında Drizzt kitaplarındaki kayda değer tek karakter Drizzt bence , belkide biraz Obloud(böyle mi yazılıyordu?)[signature][hline]''Ya ben bunu yakalarımda dizi biter diye yakalamıyorum. Hem biz bunun filmini de çekeceğiz.''
Kedi Tom
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Jarlaxle'yi unutmuşum ama Entreri o kadar iyi bir karakter değil. Servants of the Shard'da biraz öne çıkıyor ama o kadar iyi değil.[signature][hline]''Ya ben bunu yakalarımda dizi biter diye yakalamıyorum. Hem biz bunun filmini de çekeceğiz.''
Kedi Tom
Sosyal ağlarda paylaş

güçlü deel efenim lord stoh(bu yorum bazıalrını kızdaracak) LAME dir,

hey sen,öl!,hey ordaki,öl!,surdaki topluluk direk olun
babam siz,hadee

die etrafta dolşıp miilete instant kill çekio,ayıptır ya,yav iiki tek parmağını kullanıo,

10 parmağını kullansa bi kere o adamı olderecek bi saniyede 4 kere öl dese arkaarkaya ve 10 parmağını kullansa saniyede 40 adam oldurecek

OARGH lame işte,edit.[signature][hline]ben-olm nooblara yazık deelmi,reskill çme lan çolouğa çocuğa,yiyosa gel ban karşı dur!

eragset(eraq)-çekerim lan,dirilmeselrmiş,kim dedi onlara oyunu bilmeden gelsinler buralar noob lara olum,nooblar lame,olm sende lamersin seni kesecem.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_-Sturm-_, 13 Ağustos 2004 17:33 tarihinde demiş ki:
Lord Soth, DragonLance karakteridir.. Ama sonra Ravenloft a transfer olmuştur.. Eski bir Gül Şövalyesidir, ama aptallık üstüne aptallık edip, bir de karısının lanetini de alıp Afet sırasında lanetlenmiştir, o günden beri de ölümsüzdür, ama sonsuz acı içinde yaşamaktadır..

ps: güçlüdür :)
saol be aydınlattın bizi ;) ya abi dl ile fr yi karşılaştırmak armut ile emlayı karşılaştırmak gibi bir şey bir kere dünyalar farklı günlük yaşamın getirdiği amaçlar farklı geçen mekanlardaki tehlike gizem ve yaratık sayıları ;) farklı,felsefeleri forkliii,anlayışlari forklii...konu ancak kavgayla topiğin kilitlenmesine gider başkada bir sonuç elde edilmez.[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam
A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 13 Ağustos 2004 19:07 tarihinde demiş ki:

babam siz,hadee

die etrafta dolşıp miilete instant kill çekio,ayıptır ya,yav iiki tek parmağını kullanıo,

10 parmağını kullansa bi kere o adamı olderecek bi saniyede 4 kere öl dese arkaarkaya ve 10 parmağını kullansa saniyede 40 adam oldurecek

OARGH lame işte,edit.

Muhaha konuşturmayın şu adamı ya! :D
Lame'sin, lame, lame'siniz, lame'ler der yoksa.

Ama Soth da ayıp ediyor gerçi.

Bu arada Entreri'nin hiç bir orijinal yanı yok. Tamamen klişe. Merhametsiz süper güçlü kiralık katil işte.
Drizzt'le karşılaşıp kompleks yapmasa 47'den (yok ya 47'nin olayı farklı. 46, 45 falan diyelim) farkı kalmaz. O komplexi Entreri'yi biraz orijinal yapmış, kitapta Dzzzzt'la kapışmaları da heycanlı da bir yerde sonra "Ulan birisi de ölsün artık kardeşim!" dedirtiyor. (Starless Night'da "oha" dedirtmelerine rağmen karizma had safhada, o kitaba laf yok ;))

Bu arada
Soth: Bir sözümle öldürürüm. Bir dokunuşumla öldürürüm. Undead lejyonum var, onlar da bi vursalar öldürürler.
Raistlin: .......
Soth: Ama bir ustanın önünde eğilmesini de bilirim.

Yola gelmiş :-P[signature][hline]You can't overdie, you can't overdry.

[Bu mesaj Eraq tarafından 14 Ağustos 2004 01:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

raistlin lame!ne ayak lan oherif!

NİYETİN NE KARDEŞİİİİİM!

içinde fistanbişilus varmuuu yokmuu,kötümüsün iyimisin,niye zart zurt resleniosun!kardeşine yazık deeelimi!!! türk örf ve adetlerine niye uymayan bir adamsın! NİYE RESLENİYOSUN!!!

NİYE TANRILARLA GİDİOSUN!

BAŞKA Bİ BOYUTTAQ TANRUMU OLDUN!

lame işte[signature][hline]ben-olm nooblara yazık deelmi,reskill çme lan çolouğa çocuğa,yiyosa gel ban karşı dur!

Sosyal ağlarda paylaş

Oldukça uzun bir yazı olacak şimdiden söyleyeyim. Baştaki arkadaşım öncelikle okuman gereken kitaplar 1.Güz Alaca Karanlığının Ejderhaları 2. Kış Gecesi Ejderhaları 3. Güz Alaca Karanlığı Ejderhasıdır. Sonra ikizler serisi gelir ondan sonrasını da zaten bunları okuduktan sonra muhtemelen anlarsın.

Öncelikle Elminster: Elminster çok güzel fikirlerle çok kötü bir yazarın yazdığı bir karakterdir olaylar gerçekten çok güzeldir ancak kitap sanki 10 yaşında bir çocuğun elinden çıkmış gibidir. Birazda bu dünyayı ben yarattım öyle bi karakter yaratayım ki kimse yenemesin hemde DM lere oyunu yönetmek için bi adam doğsun mantığıyla yaratılmış sonra ne hikmetse yurt dışında tutmuş bir karakterdir. Dünyayı yaratan adam yazmasa Mystra'yla yatıp kalkacak Alustruriel her 3 saniyede bir Silverymoon dan kalkıp falan bunun yanına gelecek yalan bunlar inanmayın(kendisi en uyuz olduğum tartışmasız tek karakterdir.)

Drizzt: Drizzt çoğu drow'un yapmadığı şeyi yaparak hislerini dinlemiş normalin üzerinde zeki, çevik ve dövüşte oldukça büyük bir yeteneği olan kişidir. Onu bu kadar çok ünlü yapan şey ise şudur: simgeler. Salvatore'un kitaplarında Tolkien gibi bu dünyayada rahatlıkla benzetilebilen gerçeklikte yazdığı kitaplar(icewind dale trilogy dışında) Drizzt'in düşüncesini chapterlar arasında onun gözünden çok iyi aktarabilmesi savaşları çok iyi anlatabilmesi ve en önemlisi onda diğer çoğu karakterde kimsenin aklına getirmediği birşey olmasıdır: Aslında Drizzt'in 3-5 arkadaşı dışında kimsenin umrunda olmamasıdır. Drizzt gider Mithril Hall'u kurtarır ancak orada yaşayan cüceler dışında pek bir kimsenin umrunda olmaz neden? çünkü o bir drowdur. Drizzt bir şehri kesin bir yokoluştan kurtarır ancak genede kimse ona herhangi bir saygı göstermez bu onuru onun yerine savaş boyunca yerde baygın birşekilde yatan Catti-Brie ye verirler gibi...Demeyin şimdi yani bunun ne güzelliği var diye açıkçası bence bu ayrıntı DL deki Dünyanın kaderi sırf senin elinde ya kurtarırsın ya yok olur mantığından çok daha güzel. Yada Elmister'ın tek başına 16-17 tane Adult Gold Dragon'u yok etmesinden çoook daha hoş. İşte Drizzti ünlü yapan bunlardır. Kalbini dinlemesi, dövüşteki ustalığı, hayata olan umutlu bakış açısı ve en önemlisi gerçekçiliği. Bu arada bence Artemis Entreri son derece gerçekçi ve güzel bir karakterdir son derecede karizmatiktir. O adamın güzelliği dünyanın en sessiz suikastçisi veya drizzti tam anlamıyla uğraştırabilen tek kişi olması nedeniyle değil sıradan bir katil olmasıdır.(Wulfgar geri DÖNMEMELİYDİ! Errtu onu oracıkta öldürebilmeliydi. Gördüğüm en büyük saçmalık odur Salvatore'da)

Valla Dl deki kahramanlarlada ilgili yazacaktım ama saat 5:10 ve yarın erken kalkmam gerekiyor onlarıda başka bir zamana artık :)[signature][hline]:DAnti-Natural_Jedi:D
:rock::rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 13 Ağustos 2004 19:07 tarihinde demiş ki:

babam siz,hadee

OARGH lame işte,edit.

lame değil, adam bunları yapabiliyor ama senden benden daha mutlu biri değil..bunları yapacağına insan haline dönmeyi tercih eder.[signature][hline]MKC
İLYAS

bonus:zlorwf sen misin?
Zlorwf:senim(Soldat oynarken)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sonradan_Jedi, 16 Ağustos 2004 05:10 tarihinde demiş ki:
(Wulfgar geri DÖNMEMELİYDİ! Errtu onu oracıkta öldürebilmeliydi. Gördüğüm en büyük saçmalık odur Salvatore'da)

Benim de gördüğüm en büyük saçmalık Dzzzt'in 2 günlüğüne Ranger'lıktan sirk eğitmenliğine terfi etmesidir.[signature][hline]You can't overdie, you can't overdry.

[Bu mesaj Eraq tarafından 16 Ağustos 2004 15:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...