Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2011

tunch

Öne çıkan mesajlar

11.2 çıkana kadar Türkiye'de uzun vadeli oyun oynanmaz. Bildiğimiz, güvendiğimiz top 5 ligden birinde oynanır anca. Maç içi falan güzel baya, ben taktiksel değişikliklerimdne falan çok net verimler aldım da lig reputation olayını getirip sonra avrupaya giden takımın sayısı artarken, hatta şampiyonlar ligini kazanan takım çıkmışken lig reputation'ın düşmesi ve önceki sezon Guti, N,ang gibi isimleri alan FB ve BJK'nin (benim oyunda tabi, bunlardan biriyle oynarken de GS'nin), anadolu takımlarına yakışmayacak adamlar transfer etmeleri çok kötü olmuş.

Diğer ligler her zamanki gibi daha gerçekçi ve böyle eğlenceni baltalayan olaylar yok gibi geldi bana. QPR açacağım heralde bugün, onla da 1-2 sezon oynadıktan sonra belli olur.

Aslında güzel de lig reputation olayı olmamış, beceremeyeceklerse çıkarmasınlar arkadaşım!1!! Bir de tabi Türkiye liginde gerçekçilik yok. İnsan en azından FB, GS, BJK'yi gerçekçi yapar da Niang'ı alan takım sonraki sene CA'sı da PA'sı da yerlerde olan Yekta Kurtuluş'u almaz ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Karışmak gibi oluyor da Real Madrid falan almak ne abi.Menejer dedigin alır 2. ligden orta sıralarda bir takım(İtalya ligi öncelikli)sonra merdivenleri yavaş yavaş tırmanır ilk sene mücadele verir alın teri döker 1. lige cıkmak icin.Sonraki sene o ligde tutunma mücadelesi orta sıralarda yer edinme çabası Yılmaz Vural stayla.Sonra uefa ya katılma şampiyon olma falan.Gururunu yaşayın bunun :)
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

ama hani müthişti oyun nilep? :P

ayrıca transfer olayı yine saçma sapan. büyük liglerle de aptal aptal transferler yapılıyor yine..

Sen taktik kısmına laf ediyosun hep, e benim istediklerimi yapıyorlar adamlar. Futbol basit oyun, basit şeyler beklersen yapıyolar adamların felsefesi var :P

Oyunun az satıldığı ve karizması düşük olan ülkelere gereken özeni göstermiyorlar, bir de turksportal scoutları aşırı yetersiz. Ha benim gördüğüm kadarıyla büyük liglerde gayet normal transferler oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

tunch said:

ama hani müthişti oyun nilep? :P

ayrıca transfer olayı yine saçma sapan. büyük liglerle de aptal aptal transferler yapılıyor yine..

Sen taktik kısmına laf ediyosun hep, e benim istediklerimi yapıyorlar adamlar. Futbol basit oyun, basit şeyler beklersen yapıyolar adamların felsefesi var :P

Oyunun az satıldığı ve karizması düşük olan ülkelere gereken özeni göstermiyorlar, bir de turksportal scoutları aşırı yetersiz. Ha benim gördüğüm kadarıyla büyük liglerde gayet normal transferler oluyor

senle yaptığımız taktiksel tartışma sonunda "cevab veremedi" olmuştun hatırla , o yüzden ben haklıyım :P
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır senin istediğin taktiği oyuna koyamıyorlar. Ona bir şey demiyorum. Daha doğrusu koymuyorlar. Ancak oyunun içindeki zilyon tane taktiksel varyasyonun hepsinin etkisini görüyorsun. O açıdan gayet iyi. Çapraz boş koşular da yapıyorlar ayrıca, onun için özel taktik verip sürekli yapmalarını sağlayamamak benim için bir eksiklik değil, adamlar için de değil ki koymuyorlar hehe :P

Oyunun eksikleri yok değil de her sene daha iyi oluyor sonuçta, piyasadaki en kaliteli menejerlik oyunu. Okadar taktiksel varyasyonun gerçekçi etkilerini oyuna yansıtmak çok zor olmalı, çok büyük bir ekip de değiller diye biliyorum. Sen fazla hunharca eleştiriyorsun, ona bozuluyorum. Yoksa mükemmel değil oyun. Ki mükemmel yapmazlar oyunu adamlar, salaklar mı? Oyun mükemmel olursa her sene bi db update ile aynı oyun oynanır. Bu tip oyunları mükemmele yaklaştırırsın ama asla çok yaklaştırmazsın yada mükemmele ulaştırmazsın ki satışların devam etsin.

Senin işine gelmeyebilir ama adamlar da hayrına oyun yapmayacaklar sonuçta :D
Sosyal ağlarda paylaş

yanlız oyunda çok aptal bişey sezdim. bütün sene boyunca butun basın toplantılarına katıldım hep takımı övdüm oyuncuları övdüm ettim. herkezin sorunuyla sıkıntısıyla tek tek ilgilendim öyle ceza falan vermekten kaçındım ettim sezon bitti şampiyon oldum ettim herşey güzel board satisfied durumda falan oyuncualr management ı beğenmediler transfer olmak istiyolar bu nedir ya? hemde sürekli övdüğüm adamlar kaka casillas falan.
Sosyal ağlarda paylaş

arada azarlayacan abi, o zaman, aha bu menejer benim kafadan moduna giriyorlar. gerçi oyuncuların kişiliklerine göre değişiyodurda, nedense hep azarladığım adamların favori personeline girdim. birde kırmızı yediklerinde acımayın, en az 1 haftalık kesinti yapın. otoriter olun, pohpohlamayın la adamları.
Sosyal ağlarda paylaş

Player interaction. Benim için geliştirdi oyun terübemi. İstenen seviyede değil henüz ama hiç olmayan haline göre çok daha iyi hissettiriyo bence bir takımı çalıştırdığın ve insanları yönettiğin hissini.

edik: tatmin edici demişsin, adamlar mükemmele ulaşmadan tatmin olmayacağın için tartışmayalım bence :P
Sosyal ağlarda paylaş

ya çözdüm ben niye durup dururken disiplin muabbeti çektiklerini. 6-0 barçayı yendiğim maçta sevinçten kırmızı kart görenlere hiçbişey yapmadım. 2 kişi kırmızı kart gördü hiçbi yaptırım uygulamadım. ondan sonra çıktı bu olay ortaya :P süper kupa maçında bizden biri kırmızı kart gördü uyarı verdim milletin unhappy ibaresi kalktı. siz siz olun mutlaka bi uyarı verin.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

ahahah o goller falan yalan bu oyunun yapımcıları falan heralde romadaki de rossinin akrabası falan yada inanılmaz büyük sempatizanları yok goller abi adam orta sahadan falan bildiğin parabol eğrisi gibi falso ile gol atıyo. ve her 3 maçta bir gol öyle goller atıyo :D

hocam sorun golun atıldığı yer yada şekli değil, o golu ekrem in atmış olması !!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...