Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

olitere said:

Arkadaşlar burdaki tutumu feodalizmin yıkılması için burjuva ile müttefik olan proleteryaya benzetebiliriz.Askeri cunta etkisini kırmak için sözde demokratlarla müttefik oluyoruz ; daha sonrada bu demokratların antidemokratik eylemlerinin üzerine gidilecek

http://vimeo.com/392358
Sosyal ağlarda paylaş

"Hayır" Diyenlere Faşist AKP Saldırıları

Recep Bey'in deyimiyle "İleri Demokrasi" uygulamaları giderek yaygınlık kazanıyor.

"Evet" çıkarsa arkası çorap söküğü gibi gelecek.

En son uygulamadan başlayıp geriye doğru hatırladıklarımı yazayım..

1 Eylül 2010 İstanbul Güngören

Belediyeye ait minibüsle gelen AKP'li faşist militanlar, "Hayır" broşürü dağıtan Demokrat Partili gençleri hastanelik edene kadar dövdü.

"Evet" tişörtlü faşistler "CHP'nin uşağısınız" diye bağırarak tekme tokat giriştiler.

Demokrat Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emrah Toprak'ın sağ gözü morardı.

Fotoğraf ekte (Sözcü gazetesi, manşet, 2 Eylül 2010)

1 Eylül 2010

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı açıkladı:

Köy muhtarları kaymakamlığa çağırılıyor,

"Evet oyu çıkmazsa köyünüz KÖYDES projesinden faydalanamaz" diye tehdit ediliyorlar.

Erdek AKP'li belediye, seyyar satıcıların tezgahlarına "Evet" pankartları astı.

Kaldıranın vay haline...

Yine aynı belediye, hayır diyeceğini açıklayan Sahil Mahallesi Muhtarının bürosunu mühürledi.

31 Ağustos 2010 Çanakkale

"Hayır" bildirisi dağıtan 2 Halkevi mensubunu polis gözaltına aldı, karakolun önünde sokakta tekme tokat dövdü.

Hastanede polis "Dağa çıkın da öldürelim sizi" diye bağırdı, "Hayır demek suç mu" cevabını alınca dövmek üzere yine saldırdı.

Dönüşte karakolda:

"Bundan sonra bildiri dağıtır hayır derseniz sizi mahvederim, 6 tane dosyam var biri daha eklenir"

dedi.

Muğla'da hayır bildirisi dağıtanlara Belediye Başkanı zabıtalar eşliğinde saldırdı.

Aydın ve Kars'ta MHP binalarına asılan "Hayır" pankartlarını valilik yasadışı şekilde indirdi.

Afyon'da İşçi Partisi binasına asılan pankartı Recep Bey'e eşlik etmek üzere Ankara'dan gelmiş olan faşist koruma timi indirdi, karşı koymak isteyen İl Başkanı ve 5 parti yöneticisini kelepçe takarak yasadışı bir şekilde Emniyet'e götürdüler.

Recep Bey, devlet olanaklarını, devletin araçlarını kullanarak evet mitingleri yapıyor.

Ama hayır demek yasak.

AKP, yasadışı şekilde imzasız "Evet" afişleri asıyor, mahkeme indirilmesine karar verdiği halde yetkili makamlar bu afişleri indirmiyorlar; haksız rekabet bütün hızıyla devam ediyor

İstanbul Valiliği, İP ve TKP'nin masa açmasına izin vermiyor.

Gerekçe: Referandum etkilenir.

Ama AKP İstanbul'un her büyük meydanında evet masaları açıyor. Bangır bangır bağırıyor.

AKP'ye serbest, hayır diyene yasak.

Çetele tutmadım ama daha birçok olay vardı, tam hatırlayamadığım için yazamadım.

Duymadıklarımız cabası.

Bir de tehdit var:

Recep Bey, "Kimse düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz" diyen Anayasa maddesini açıkça ihlal ederek dernek, oda ve kuruluşları

"Oyunuzun rengini belli edin, tarafsız olan bertaraf olur (ortadan kaldırılır)" diye tehdit ediyor. Yani "Evet diyeceğinizi açıklayın, propaganda olsun"

diyor.

Bakanlar da bu tehdide katılıyorlar: "Sonra işiniz düştüğünde gelmeyin, dinlemeyiz"

İşte "İleri Demokrasi" getireceğini vaat eden AKP, referanduma böylesine demokratik bir şekilde hazırlanıyor.

http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=9084&ref=nf
Sosyal ağlarda paylaş

Martin Niemöller

When the Nazis came for the communists,
I remained silent;
I was not a communist.

When they locked up the social democrats,
I remained silent;
I was not a social democrat.

When they came for the trade unionists,
I did not speak out;
I was not a trade unionist.

When they came for the Jews,
I remained silent;
I wasn't a Jew.

When they came for me,
there was no one left to speak out
Sosyal ağlarda paylaş

ürettim.

chp şöyle yaptı böyle yaptı.

benzerlerini akp de yaptı.

ama öyle ya da böyle akp nin hazırladığı bu taslak mevcut anayasamızdan çağdaş.

AB üyesi ülkelerin anayasalarıyla karşılaştıran dökümanlar var, bir oku derim.

Ama doğru, onların halkı çağdaş bizimki aptal o yüzden çağdaş bir anayasa bize uygun değil.

cool story bro.
Sosyal ağlarda paylaş

demokrasi ile yönetilmemiz?

onların milletvekilleri daha iyi diye bizim halkımız çağdışı bir anayasa ile mi yönetilsin? bu nasıl mantık. Demokrasilerde halkın zeka seviyesiyle milletvekillerinin kalitesi belirleyici etken değildir, demokrasinin belirli sınırları vardır. Ama halk aptal diye daha az demokratik olalım gibi bir argüman çok çok talihsiz, üzülüyorum böyle düşündüğünüze hepimiz az çok okumuş etmiş adamlarız, yazık.

Tamam yapılması gereken en önemli iki şey yapılmadı.

Baraj indirilmedi, grev hakkı yok.

Ama hala anlatamıyoruz, burada size karşı çıkanların bi çoğu AKP seçmeni değil, ben dahil.

Daha iyi olabilirdi, ama herşeye rağmen HALA daha iyi. O yok bu yok diye ağlayacağınıza halkın yararına olan birşeye destek olsanız ne kaybedersiniz?

Bu bir adım, yetersiz ama yine de öyle. Unutmayın ki AKP sonsuza kadar iktidarda kalmayacak. İnşallah CHP gelir de AKP'nin yaptığını daha da ileri götürür türk siyaseti ilk defa halkın yararına birşeyi el ele vererek yapmış olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'yi Avrupa'yla kıyaslarken destur demeyi öğrenmemiz gerek.

Biz genelde Batı'nın ahlaksızlığını alırız hatırlarsanız.
Aslında başbakan bunu derken herhalde
"biz batının işimize gelen yanlarını ahlaksızca kullanırız" demek istemiş olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet oyu çıkmaz ise devlet çocuk istismarına izin mi verecek oyluyoruz anlamıyorum. Devletin vatandaşlarına zaten sunması gereken bazı ana hakları sanki referandumla kazanacakmışız gibi cahil insanları etkilemeye yönelik birsürü madde ile esas önemli konuları unutturuyorlar. 10 yıldır herkesi yıpratmak için 1 gecede çıkan kararlar, gözaltına alınan hala suçu dahi açıklanmayan insanlara gücü yeten hükümet neden çocuk yasasını kendi halledemiyorda onun arkasına saklanıp istediği diğer maddeler için bahane ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

demokrasi ile yönetilmemiz?

onların milletvekilleri daha iyi diye bizim halkımız çağdışı bir anayasa ile mi yönetilsin? bu nasıl mantık. Demokrasilerde halkın zeka seviyesiyle milletvekillerinin kalitesi belirleyici etken değildir, demokrasinin belirli sınırları vardır. Ama halk aptal diye daha az demokratik olalım gibi bir argüman çok çok talihsiz, üzülüyorum böyle düşündüğünüze hepimiz az çok okumuş etmiş adamlarız, yazık.

Tamam yapılması gereken en önemli iki şey yapılmadı.

Baraj indirilmedi, grev hakkı yok.

Ama hala anlatamıyoruz, burada size karşı çıkanların bi çoğu AKP seçmeni değil, ben dahil.

Daha iyi olabilirdi, ama herşeye rağmen HALA daha iyi. O yok bu yok diye ağlayacağınıza halkın yararına olan birşeye destek olsanız ne kaybedersiniz?

ya bak hala anlamıyosun, akp milletvekilleri iyi kötü terbiyesiz ahlaklı felan demiyorum, başbakan dahil birçok milletvekilinin suç dosyaları var
benim yüksek yargının içine hükümetin adam sokmasına evet diyebilmem için güvenmem gerekir dimi, suç dosyası olan dokunulmazlığın arkasına sığınan adama nasıl güvenecem?
bak defalarca sordum kimse lütfedip cevap dahi vermedi, hayır propogandası yapan insanlar her gün iktidar yandaşları ve devlet güçleri tarafından tartaklanırken, hükümet ve başbakan her gün birilerini tehdit ederken nasıl güveniyorsunuz diyorum

kime oy verirsen ver, istersen krem peynire oy ver, konumuz partiler değil referandum, evet veya hayır diyor olman önemli şu an
hayır akpyi eleştiriyoruz "burdakilerin çoğu akpye oy vermiyor akpden bana ne" gibi saçma bir argümanla geliyorsunuz sanki anayasa pakedinin %90 ını x partisi %10 unu akp yapmış gibi
Sosyal ağlarda paylaş

AKP'yi tartışmıyoruz abi, AKP'nin ortaya çıkardığı bir işi tartışıyoruz. Arada fark var takdir edersin ki. Başbakan kıro olabilir, patavatsız olabilir partililer hayırcıları dövüyordur, hayırcılar AKP'lileri dövüyordur dalga geçeceksin şimdi ama bunlar gerçekten münferit olaylar. Başbakan tehdit etmiş onu demiş bunu demiş diyerek konudan sapıyorsun. Burada sadece paketin içeriğini tartışmamız lazımken onun dışında her şeyi tartışıyoruz.

edit: sonuçta bu adamlar GİDECEK bu anayasa değişirse bundan herkes yararlanacak, sadece AKP değil.

Adamlar parti kapatmayı imkansızlaştırıyor, ki bu bence Türkiye'nin başına gelebilecek en iyi şeylerden biri olabilir. Bu gibi şeyleri görmüyorsunuz alakasız noktalara takılıp konudan sapıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Ama doğru, onların halkı çağdaş bizimki aptal o yüzden çağdaş bir anayasa bize uygun değil.

aptal dır cagdasdır bilmem ama onlarda bir milletvekili bir suc islese ve dava acılsa (arabayla birine carptı mesala) anında milletvekilli düşer dava süreci baslar yada dokunukmazlık alınır, alınmaz ise halk o partiyi bitirir
ama bizde sende bende dahil olmak üzere su olayı yasadık " bir millevekilinin yakını birine carptı milletvekili üstlendi dokunulmazlıktan yararlanarak davadan kurtuldu" ve tek bir laf olay gelişmedi artık bu aptallık mıdır hissizlik midir yoksa thorun dedigi gibi devekuslugumudur bilemicem yahuuu milletvekini gectim yakının bile dokunulmazlıgı var yeni anayasada bu kalkmıyor ve bunun uzerine tek laf edilmiyor sonra cagdas anayasa
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...