Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

huun said:

ben soruyorum işte, bir valinin parti üyesi olma zaruriyeti nedir? tek partili sistemle ne alakası vardır? parti=devlet demek değil midir?

aradan geçmiş 50 sene, bana ne chp'nin iyi yaptığı kötü yaptığı şeylerden. chp nevi şahsına münhasır bir varlık mıdır aramızda dolanan? o zamanki chp çoktan toprağın altına girdi, aramızda olanlar da muhtemelen tek başlarına beslenmekte güçlük çeken ihtiyarlar.

ama halk cahil, halk aptal, halka gereğinden fazla özgürlük verildi dendiği zaman orada duracaksın arkadaşım. afedersin bir taraflar tutuşunca seçimleri 1 sene öne almak, sonrasında seçimlerde eline almak, halka sığır muamelesi yapılması için yeterli ve geçerli bir neden mi? ben çok sinirleniyorum arkadaşım böyle altı bomboş, saçma sapan argümanlarla halka giydirilmesine.

Halk cahil halk aptal değil,
ama halka gerektiğinden fazla özgürlük verildi. Sonra 80 de geri alındı hepsi işte. Kaldırabildik mi? kaldıramadık. kanıt ortada yani, neye sinirleniyorsun anlamadım.

1980 deki olaylar çok farklı bir hadise. Bunlar fazla özgür kaldı sağ sol birbirine girdi gibi bir çıkarıma varmak yanlış. Kaldı ki olay tamamen ABD güdümünde bir operasyon olduğunu söyleyen iddialarda var. Hepimiz sağdan soldan duyduklarımızı söylğyor, ama en kolayı işte özgürlüğü kaldıramadılar, kardeş kardeşi vuruyordu, kenan paşa darbe yaptı bizi kurtardı. Peki bütün bu olaylar neden çıkdı ?
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

@suark

senin mantığınla meydan meydan dolaşmanın halkı küçümsemek olduğunu düşünmekte halkı küçümsemek değil midir ? Halkın karar mekanizmasını iki propagandaya bağlamak

ben bağlamıyorum ki, onlar bağlıyorlar.
Senin özgür iradene bilfiil müdahale var burada, bıraksınlar insanlar rahat rahat karar versin yani,

Mesela Başbakan çıkıyor, Kadınlara karşı pozitif ayrımcılık var diyor. Al işte, az önce patronumla tartışıyordum ( aynı evde kalıyoruz ), adam buna inanmış. Açtım gösterdim anayasayı, bide bu şekilde yorumla dedim.
Kaldı öle,

Bırakmıyorlar ki insanlar rahat rahat karar versinler. Adamın dediğiyle okumaya başlayınca anayasayı sanki gerçekten öyleymiş gibi algılıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Suark said:

huun said:

ben soruyorum işte, bir valinin parti üyesi olma zaruriyeti nedir? tek partili sistemle ne alakası vardır? parti=devlet demek değil midir?

aradan geçmiş 50 sene, bana ne chp'nin iyi yaptığı kötü yaptığı şeylerden. chp nevi şahsına münhasır bir varlık mıdır aramızda dolanan? o zamanki chp çoktan toprağın altına girdi, aramızda olanlar da muhtemelen tek başlarına beslenmekte güçlük çeken ihtiyarlar.

ama halk cahil, halk aptal, halka gereğinden fazla özgürlük verildi dendiği zaman orada duracaksın arkadaşım. afedersin bir taraflar tutuşunca seçimleri 1 sene öne almak, sonrasında seçimlerde eline almak, halka sığır muamelesi yapılması için yeterli ve geçerli bir neden mi? ben çok sinirleniyorum arkadaşım böyle altı bomboş, saçma sapan argümanlarla halka giydirilmesine.

Halk cahil halk aptal değil,
ama halka gerektiğinden fazla özgürlük verildi. Sonra 80 de geri alındı hepsi işte. Kaldırabildik mi? kaldıramadık. kanıt ortada yani, neye sinirleniyorsun anlamadım.

1980 deki olaylar çok farklı bir hadise. Bunlar fazla özgür kaldı sağ sol birbirine girdi gibi bir çıkarıma varmak yanlış. Kaldı ki olay tamamen ABD güdümünde bir operasyon olduğunu söyleyen iddialarda var. Hepimiz sağdan soldan duyduklarımızı söylğyor, ama en kolayı işte özgürlüğü kaldıramadılar, kardeş kardeşi vuruyordu, kenan paşa darbe yaptı bizi kurtardı. Peki bütün bu olaylar neden çıkdı ?

Seçim barajının olmaması + bize o anayasanın fazla gelmesi, Demirelin deyimiyle. Ama bunun konuyla alakası yok, farklı topik konusu, ve ölü konu bu yani, tartışmanın bir faydası yok
Sosyal ağlarda paylaş

adam meydan meydan gezip bilmemnereye doğalgaz getirdik diyor. partisinin yaptığı şeyleri anlatıyor.

açık açık dese ya ben grevi alıyorum elinizden.
kamu memurlarına yargı yolunu kapatıyorum.
anayasayı yaptığım pisliklerin üzerini gün geldiğinde örtmek için kendimce değiştiriyorum.
kanunda varolan toplu sözleşmeyi toplu görüşme diye bizim halka yedirmeye çalışıyorum.
12 eylül mağdurlarının hassaslıklarından faydalanıp yargılayacağım diyerek oy topluyorum.
kim nerden hassassa ordan kandırmaya çalışıyorum dese ya.

ama doğru, onun gibi düşünüyorsak bizimle aynı fikirde. ZUA.
ne kadar demokratik ve hoşgörülü olduğu burdan da belli tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dunden beri arabayla dort donduk Istanbul'u kuzeni universiteye kaydettirmek icin. O arada Tayyipcigimin billboard'larini gordum, iste doktor, koylu, ciftci, yasli teyze evet diyor pankartlarda. Bir de asker ve yurt disi muhabbetleri ile ilgili vaatlere yer verilmis.

Bir Tayyipcigimin zamaninda agzindan kacirdigi laflari, gaflari dusundum, bir billboard'lara baktim. Sak diye cikti o anda sonuc.

Ne kadar yalan vaatler oldugunu gorebildiginiz surece dogrunun ne oldugunu da gayet net gorebilirsiniz genclik.
Sosyal ağlarda paylaş

yani şu forumda insanlar birbirlerine kulp takmadan, aşağılamadan, alay etmeden, hakaret etmeden tartışamıyorlar diye siyaset konularına ambargo getirilmek zorunda kalındı... ucundan bi aralık kapı bırakıldı... hala aynı tas aynı hamam.

düşüncenizi anlatmakta zorlanıyorsanız anlatmayın lütfen. duymak zorunda mıyız hakaretlerinizi? gidin başka yerde dökün içinizin iltihabını.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce defalarca dedim.Akp demokrasi havarisi değil ve kendi çıkarları için böyle davranıyor ama şu an yaptığı 12 eylüle göre olumlu ve önemli olanda bu.Demokrasi mücadelesinde onlarla karşı karşıya geliceğimiz zamanlarda olucak ama sizin yaptığınız banka faizine kızıp tefeciden borç almak
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

Daha önce defalarca dedim.Akp demokrasi havarisi değil ve kendi çıkarları için böyle davranıyor ama şu an yaptığı 12 eylüle göre olumlu ve önemli olanda bu.Demokrasi mücadelesinde onlarla karşı karşıya geliceğimiz zamanlarda olucak ama sizin yaptığınız banka faizine kızıp tefeciden borç almak

Tam tersi olmasın

Banka faizi almaktansa tefeciden borç almak gibi geliyo

Yani RÖAAAH İNTİKAM 80 İhtilalini yapanlar ölmeli diyip oy vermek bana saçma geliyo

yani dediğin gibi artık önemli olmayan bi pire için yorgan yakıyonuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

yani şu forumda insanlar birbirlerine kulp takmadan, aşağılamadan, alay etmeden, hakaret etmeden tartışamıyorlar diye siyaset konularına ambargo getirilmek zorunda kalındı... ucundan bi aralık kapı bırakıldı... hala aynı tas aynı hamam.

düşüncenizi anlatmakta zorlanıyorsanız anlatmayın lütfen. duymak zorunda mıyız hakaretlerinizi? gidin başka yerde dökün içinizin iltihabını.

açık açık atatürk'e faşist inönüye hırsız denen bir ortamda liboşdan bukadar alınman hoş
Sosyal ağlarda paylaş

postda genel olarak referandum yerine akp iyi/kötünün iyisi/kötü tartışması yaşanmış.
Ben merak ediyorum. akp hükümetinde (son 8 yıl) hayatınızda iyi/kötü neler değişti yazabilir misiniz? Ama somut şeyler olacak, ceplerini doldurdular, bizim arkadaşın dayısının yengesini oruç tutmuyor diye dövdüler, gibi şeyler olmasın.
Tercihan 30 yaş üstü olursa diğer hükümetlerin de karşılaştırılması yapılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...