Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

huun said:

Suark said:

Fuhuş pavyon, karşı cinse düşkünlük bişey üretemeyen bireyin göstergesi.

cebinde parası olan istisnasız %90 insan niye kokain kullanıyor biliyor musun? karşı ve ya kendi cinsine olan düşkünlükten. üretiyor mu, tüketiyor mu bak onu bilemem işte.

boşluktan cinsel dürtüden değil. Tabi bu venim fikrim, yukarıda kinin senin fikrin olduğu gibi.
Karşı cinse düşkünlük, tamamen boşluğun ifadesidir bence. Ben Kadını sevmekten zarttan zurttan bahsetmiyorum, hyvan gibi peşine düşüp bu uğurda saçma sapan harcayıp hayatını buna adamaktan bahsediyorum.
Ki bu kadar uğraşılmasa global olarak, işler çok daha kolay yürüyecek ama tabi o ayrı konu.

Adamın tek gayesi evlenip çocuk yapmak mesela, tamam adam mutlu da ben bu adamı nasıl aşşağı görmeyim kendimden? çocuklarının kendi gibi olması olabilir ancak. İşte kadınsa büyüsün evlensin, okusun falan. Nerde nasıl ortamda çalıstıgı ne kadar soz hakkı sahıbı onemlı degıl.
Bu sadece türk insanı için değil, ( zaten gidip gördüğüm yerler TR den çoook fena ) insanlığın geneli için. Ama konu biziz burada
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Yahu, önüne koyulan kişiler arasından seçilmiyor mu? Sorsam tüm hayırcılar "akp kendi seçicek yargıyı bilae" diyor. Gel arkadaşım sen sen de gel sen ayrıl yanındaki gelsin şeklinde bi düzenleme yok ki.

Rektör seçimi bunun en güzel örneği.
Adamlar 2 oy almış bi adamı rektör yaptırdılar mesela ( üninin adını unuttum )

sonra basında cok ses cıkınca C. başkanı "neden bana o adamı sundunuz" dedi
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kusura bakmayın arkadaşlar, cevap yazamayacağım çünkü burada saat pek bir geç oldu.
Yatmam gerekiyor yani.
Bu arada toplu iş sözleşmesine de bakın lütfen.
"toplu iş sözleşmesi karara bağlanamaz ise" "kurul" ( adını unuttum şimdi ) gibi bir kurum iki taraf adına hüküm verecek ve bu hüküm kesin olacak.
( aslında bu madde işlerin aksamaması için çok güzel bir madde ama açıklar var, yeterince güçlü bir şirket bu kurumu ( politik veya maddi ) kendilerinin lehine karar vericek biçimde etkileyebilir ).
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Adamın tek gayesi evlenip çocuk yapmak mesela, tamam adam mutlu da ben bu adamı nasıl aşşağı görmeyim kendimden?

bişe diyeceğim de yanlış anlama, hani böyle sürekli söylediklerine karşı saçma sapa argümanlar sunan birisi durumuna düşmek istemiyorum.

hayatın gayesi nedir abi? dünya barışını sağlayıp, küresel ısınmaya çare bulmak falan mı sanıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Suark said:

Adamın tek gayesi evlenip çocuk yapmak mesela, tamam adam mutlu da ben bu adamı nasıl aşşağı görmeyim kendimden?

bişe diyeceğim de yanlış anlama, hani böyle sürekli söylediklerine karşı saçma sapa argümanlar sunan birisi durumuna düşmek istemiyorum.

hayatın gayesi nedir abi? dünya barışını sağlayıp, küresel ısınmaya çare bulmak falan mı sanıyorsun?

Estafurullah :)

Cevaplayıp öyle yatayım :)
Kendi potansiyelimi sonuna kadar kullanıp yaratıcının takdirini kazanmak diyeyim.
Sınırlarımı aşmak,görmek ve yaşamak istiyorum. Hepsi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam o zaman; ama şunu bil sınırlarını aşıp, görmek ve yaşamak istediğin dünyayı, "kendimden nasıl aşağı görmeyeim" diye sorduğun insanlar sağlıyor.

istediğin sınırları aş, istediklerini gör, istediiklerini yaşa. en basit insandan kendini yukarı gördüğünde yanlış yoldasındır ama, hemen geri dön.

bu da kulağına küpe olsun. tam hatırlayamadım ama uzakdoğu taraflarından bana halis muhlis doğal ortamda yetişme bir bonsai getirmeyi başarabilirsen, dile benden ne dilersen :P
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Şimdi evet denince;

* Hakimler savcılar yüksek kurulunun 21 üyesinin 16sı doğrudan yada dolaylı olarak iktidara bağlı olacak ? Bağımsız olan Yargıtayı ve danıştayı HSYK ile iktidarı bağımlı hale getiricek?

* Anayasa'nın değiştirilmez ve değiştirilmeasi bile teklif edilemez maddelerinin ayaklar altına alınması halinde bile baş vuracak yüce bir makam bulunmayacak ?

* Türkiyenin başkanlık sistemine geçip eyaletlere bölünmesi engellenemeyecek?

* Cumhuriyet'in kuruluş felsefesine aykırı olmasına rağmen,emperyalist proje olan eğitimin yerelleştirilmesi ve eğitimde eğitim birliği esasının yok edilerek farklı ana dillerin kullanılmasına ses çıkarılamayacak ?

* Mayınlı arazilerin yabancılara 49 yıllığına kiralanması engellenemeyecek ?

* Yabancılara toprak satışı engellenemeyecek ?

vs vs mi olucak?

Kimse bişi demedi bölemi olcak şimdi bu
Sosyal ağlarda paylaş

regalya;
1- hayır olmayacak, yargının her kademesinden hsyk'ya üye atanabilecek.
2-hiçbir anayasanın değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez madddesi bulunmamalı zaten, bu paket yeni anayasa için bir adım olabilir.
3-türkiye toplumu ağırlıklı olarak başkanlık sisteminin, eyalet sisteminin bugünkü sistemden daha iyi olduğuna karar verilse, zaten bu neden engellensin?
4-cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle çağdaş demokrasinin çatıştığı yerlerde elbette demokrasinin gereği yapılacaktır. anadilde eğitim hakkı demokrasinin gereği midir? evet.
5- yabancılara toprak satışının ve mayınlı arazilerin anayasayla ilgisi nedir hiç bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

2-hiçbir anayasanın değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez madddesi bulunmamalı zaten, bu paket yeni anayasa için bir adım olabilir.
3-türkiye toplumu ağırlıklı olarak başkanlık sisteminin, eyalet sisteminin bugünkü sistemden daha iyi olduğuna karar verilse, zaten bu neden engellensin?
4-cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle çağdaş demokrasinin çatıştığı yerlerde elbette demokrasinin gereği yapılacaktır. anadilde eğitim hakkı demokrasinin gereği midir? evet.

şunları yazdıktan sonra hangi yazını ciddiye alayım ki, ki zaten hiçbirini almıyorum çok uzun zamandan beri

akp demokrasi yıldızı peki
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

regalya;
1- hayır olmayacak, yargının her kademesinden hsyk'ya üye atanabilecek.
5- yabancılara toprak satışının ve mayınlı arazilerin anayasayla ilgisi nedir hiç bilemiyorum.

Biraz bakındımda eet dediğim gibi olacak gibi gözüküyor
1- Alakası yok bariz öyle olacak yahu zaten lafda "SEMBOLIK" adalet bakanının yetkileri imparator gibi mübarek..

2- Anayasanın ilk dört maddesinin farkındasın değilmi ? yoksa gaflete veyahut Kürt milliyetçisi kimliğine yenik düşüpdemi yapdın bu yorumu?

3- Haklısın ama yapılacak değişiklerin (Referandumda gelecek olayların etkiside dahil) halka herkezin anlayabileceği getirisinin götürüsünün açıkca ortaya dökülebileceği şekilde anlatılmalı ve oylama sisteminde son dönemlerde olduğu gibi hurafeli olaylardan uzak durulmalı.

4-Eğitimin yerelleştirilmesi demokratik değil emperyalist bir atılım,temel eğitim mutlak suretle eğitim birliğine dahil olmalıdır ama dersenki 1919 Darülfünun Yasası, 1933 Üniversite Reformu, 1946 Yasası, 1961 Yasası, 1973'teki 1750 sayılı yasa ve nihayet bugünümüzü belirleyen 1980'nin ürünü olan mevcut 2547 sayılı yasa gibi yapılan değişiklikleri müzakere edelim o olur tartışırız.

5- referandumla gelecekler arasına ekledim çünki çok büyük götürüsü olacakdır bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Şimdi kusura bakmayın arkadaşlar, cevap yazamayacağım çünkü burada saat pek bir geç oldu.
Yatmam gerekiyor yani.
Bu arada toplu iş sözleşmesine de bakın lütfen.
"toplu iş sözleşmesi karara bağlanamaz ise" "kurul" ( adını unuttum şimdi ) gibi bir kurum iki taraf adına hüküm verecek ve bu hüküm kesin olacak.
( aslında bu madde işlerin aksamaması için çok güzel bir madde ama açıklar var, yeterince güçlü bir şirket bu kurumu ( politik veya maddi ) kendilerinin lehine karar vericek biçimde etkileyebilir ).

hop,
kaldığım yerden devam,
baktınız mı toplu iş sözleşmesine ?

Az önce Huawei'in Kazakistan iş sözleşmesine bakıyordum,
adamlar şöyle yazmışlar
..... ödeme kırkbeş ( 30 ) gün içinde yapılır..

Sahtekarlığa bak,
Bizim anayasada böyle işte, düzgün yazıp alttan vurmaca.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

regalya;

...

direk alakalı deil ama, kamu arazisinin rahat rahat peşkeş çekilme durumu var

Yargı yetkisi, idarî eylem ve islemlerin hukuka uygunlugunun
denetimi ile sınırlı olup, hiçbir surette yerindelik denetimi
seklinde kullanılamaz. Yürütme görevinin kanunlarda gösterilen
sekil ve esaslara uygun olarak yerine getirilmesini kısıtlayacak,
idarî eylem ve islem niteliginde veya takdir yetkisini kaldıracak biçimde yargı kararı verilemez.

bkz yerindelik denetimi neymiş,

bu arada demokratik diyorsunuz da,
iktidarın eline "mutlak" parti kapatma yetkisi veriyor bu anayasa. İktidar partisi istediği an istediği şekilde parti kapatabilecek.
Gerçekten okuyup mu geldiniz yoksa sadece HSYK maddesine bakıp çıktınız mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Yerindelik denetimi zaten halihazirda hukuken yapilmamasi gereken ancak fiiliyatta yapilan, idari yarginin idarenin eylem ve islemlerine karsi yetki sebep konu sekil maksat denetiminden ibaret hukuki degerlendirmesini keyfi bir yerindelik denetimiyle anlamsiz kilan bir durum. Bir de arkadaslar yok iktidara mutlak parti kapatma yetkisi vb. bunlari nerede buldunuz allahaskina kaynagini hangi degisikligin bunu ongordugunu de yazsaniza. Rica ediyorum.

Yok adalet bakaninin yetkileri imparator gibi falan. Iddiada bulunuyorsaniz delillerinizi de getirmek zorundasiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

şunları yazdıktan sonra hangi yazını ciddiye alayım ki, ki zaten hiçbirini almıyorum çok uzun zamandan beri

akp demokrasi yıldızı peki

muhteşem yazmış kim yazmışsa takip edemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye Türkiye referanduma gidiyor?

Kendimize doğru soruları soramazsak eğer doğru cevapları alamayız. AKP'nin söylediğine göre 12 eylül darbeci anayasayı değiştirmek istiyorlar işte bu yüzden Türkiye referanduma gidiyor.

Doğruyu söylüyorlar mı?
Hesap soran halka "ananıda al git" diyen, kömür ocaklarında hayatlarını kaybedenler için "onlar bu riski göze alarak bu işi yapıyorlar" diyen zihniyeti samimi bulmuyorum.

12 Eylül de en çok zarar görmüş. Efsanevi genel başkanları hapis yatmış partiler neden AKP'nin anayasa değişikliğine HAYIR diyorlar?

Peki halktan sakladıkları ne?
Millet nezlinde iltifa kaybeden AKP bir sonraki seçimde iktidar olamayacağının bilinci içine girdi. Kendisine karşı partilerin iktidar olması halinde SABAH-ATV grubunun satışında çekilen peşkeş gibi binlerce yolsuzluğun hesabının sorulacağını, yücedivan da yargılanacaklarını biliyorlar. Belkide vatana ihanet suçu ile yargılanacaklar.

Yapabilecekleri fazla bir şey yok. Son bir çare türetip anayasa mahkemesini ele geçirme çabası içine girdiler ama bence EVET oyu çıksa, anayasa mahkemelerini ele geçirseler bile bence emellerine ulaşamayacaklar.

Vatan ihaneti abartılı bulanlar aranızda olacaktır belki ama PKK'yı hortlatan, Israil ile bütün bu gerginliklere neden olan ve bizi tüm dünyanın nezlinde 9 vatandaşı uluslararası sularda öldürülse bile gıkı çıkmayan bir millet olarak gösterten bu insanlardan elbet bir gün tüm bunların hesabı sorulacaktır.

Askeri, yargıyı, siyaseti iki paralık edenler. Devletin tüm kurumlarında ikilik çıkartıp, halkın yararına olan devlet kurumlarını(Et-Balık Kurumu gibi..) yandaşlarına peşkeş çekenler, halen daha kendilerinde şaşarcasına gördüğüm bir cürretle kendi ordularını kurmaya çalışanlar, bu ülkede etnik ayrımcılık olduğunu ağızlarına alanlardan tabi ki de hesap sorulacaktır.

Allah ömür versin bizde bu ülkede vatandaşında hesap sorduğu günleri görelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Yok adalet bakaninin yetkileri imparator gibi falan. Iddiada bulunuyorsaniz delillerinizi de getirmek zorundasiniz.

Ne iddası yahu trollüyormusun ? Sembolik hale getirdik dedikleri bakanlıkda a dan z ye Görevden almadan atamaya hatta direk soruşturma açmaya her türlü kontrol ve baskı yetkisi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...