Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age 2

HellHound

Öne çıkan mesajlar

ben de bunun sebebini çözmeye çalışıyordum ki birisi yazmış nedendir:
http://i851.photobucket.com/albums/ab71/mariacaliban/Ladyhawke03.png
http://farm3.static.flickr.com/2682/4058844073_b2560ae7f4.jpg
BioWare: Final Fantasy XIII not an RPG
http://cdn2.knowyourmeme.com/i/000/048/229/original/roflbot-uA2M.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

çok zayıf birşey beklerken beni bayağı cezbetti oyun, viktor bir yerlerde yazmıştı yukarılarda, ona benzer bir izlenim edindim act 2 ortalarına dek. bazı açılardan ilk oyundan daha çok hoşuma gitti hatta.

- hawke'un karakter şekillenmesi olayı çok iyi, sessiz tipleme açmamıştı ilkinde ve yazmıştım bunu. bedeli mc dorf ve elflerin gitmesi oldu ama benim için kayıp değil bu heh, ezelden beri insanım nasılsa.

- ilk oyundaki iğrenç karakter sistemi (o kadar kötüsünü çok az gördüm) birazcık birşeye benzemiş, 120 str 10/10/10/10 şeklinde dağıtmıyoruz en azından. 60 str/60 con bari heh, daha ayar yemesi lazım o ayrı

- sidekickler gayet iyi, sadece aşk karakterleri kötü olmuş bu sefer. sebastian normal aşka gelebilseymiş bari.

- rivalry olayı ve giftlerin gitmesi çok ama çok iyi olmuş, ilk oyunun en kabız kısmı filandı nabza göre şerbet şeklinde oynamak. MORİGIN-KÜN'ü kızdıra kızdıra oynamak vardı ah

- çok şükür görünen o ki hawke klasik "DOĞUŞTAN MANGEKYO ŞARİNGANI VAR O NEDENLE DÜNYAYI KURTARMAK ONUN KADERİ" kahramanı değil, bioware bırakıyor umarım o geyiği artık.

- combat bazı açılardan basitleştirilmiş ama biraz fazla over the top olması hariç ilkinden çok daha keyifli geldi GATTSU gibi 2h kılıçla yardırmak, doggy demiş zaten "2H warrior tam Sam'lik olmus ehue..." (:P)

- öte yandan ability tree sistemi çok daha iyi olmuş, coercion ve crafting için talent olayının kalkması da mantıklı çünkü zaten 213786872157681 karaktere yığılıyordu crafting, coercion da illa alıyorduk. gene tacticlerin bedava gelmesi olması gereken şeydi.

- tekrarlayan harita direkt mass effect 1 gibi olmuş heh, en azından kirkwall viktor'un dediği gibi şehire benzemiş biraz. grafikler de hoş genel olarak.

şimdilik bu kadar. :p
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar ana karakter olarak rogue actım ama kararsızım. ileride yanımıza alabilecegimiz sınıflar hakkında biraz bilgi verinde ana charı ona göre acim sora "tüff bi salam mage yok keske mage veya warrior acsaydım" demiim:)

rogue tam ninja gibi olmuş süper hareketler var ama ana char olarak her seyle ben basetmek istedigimden bazen zorda kalıyorum dogal olarak fazla hasar alıyor:)
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Taktik mi? Var mıydı DA2'de? :p

Şaka maka hiç kullanmadım taktik olayını, maksimum 1-2 kere açmışımdır taktik sayfasını (Normal'den bahsediyorum tabi)

gerek yok zaten oyun kendisi otomatik ayarlıyor gayet düzgün, biraz ince ayar gerekti sadece mage kullanırken. ilk oyun kabız gibi 5 taktik filan veriyordu sadece, daha geçen gün sövüyordum awakening oynarken.
Sosyal ağlarda paylaş

sardius said:

arkadaslar ana karakter olarak rogue actım ama kararsızım. ileride yanımıza alabilecegimiz sınıflar hakkında biraz bilgi verinde ana charı ona göre acim sora "tüff bi salam mage yok keske mage veya warrior acsaydım" demiim:)

rogue tam ninja gibi olmuş süper hareketler var ama ana char olarak her seyle ben basetmek istedigimden bazen zorda kalıyorum dogal olarak fazla hasar alıyor:)

Ayrintilara girmeden grubuna alabilecegin karakter siniflari:

2 tane mage, gerci bir ucuncu mage daha var ama oyunun sadece bir bolumunde grubuna katilabiliyor
1 crossbowcu rogue
1 duelist rogue
1 okcu rogue(eger exiled prince DLCsi varsa)
1 tank warrior
1 2H warrior

Aslinda bu soyledigim karakterleri respec ile farkli bir sekilde de kullanabilirsin. Mesela tanki 2H warriora donusturebilirsin. Ama her karakterin kendine ozel extra bir skill agaci var ve o agaclara gore degerlendirirsek grup soyledigim bicimde. Bir tek mage karakterlerin kisisel agaclari digerlerine gore daha serbest.
Sosyal ağlarda paylaş

Ana karakteri mage açtım ve healer yaptım. Her zaman Varric'i kullanmak gerek, bosslar üzerinde deli dpssi var. Nightmare oynamıyorsan, ki bence oyunun tadı nightmare oynandığında çıkıyor, tanka bile gerek yok bence. Isabella kilitleri açmaktan başka bir boka yaramıyor zaten. Oyunda bir okçu varmış da ben bulamadım. Bir de Carver hıyarı 2.chapterın başında gitti bir daha da gelmedi 3.chapterın ortalarında olmama rağmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Zoey's Battered Horde-Kickers lol
http://i.neoseeker.com/ca/left_4_dead_conceptart_0jjd6.png
act 3'e geçtim, gayet sağlam gidiyor bence. dünyayı kurtarmak yerine şehir kurtarmak, bunu da sauron'un ordularına karşı değil de el kaide ve vatikan'a karşı yapmak iyi olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

act 3 denen rezaleti bitir sonra konusalim asdffads

bitirdikten sonra oku surayida

secimlerinin act 3 e zerre etkisi yok, templarda secsen mage de secsen hikayede viscount olabilmen disinda zerre fark olmio, orsinoyuda meredithide kesiyorsun, andersda bi guzel bombaliyor chantryi ohhh

hani rushed filan genede icinde guzel bisiler aradim, banter i hala bioware oyunlarinin ulastigi en iyi yerde filanda act 3 denen rezaletten sonra da2 nin benim icin savunulucak yeri kalmadi

bariz da nin basarisini maksimum somurebilmek icin alelacele yapilmis bi oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Origins'de konunun ne olduğu başından belli, yaratıklar istila ediyor yenmek için yardım toplaman gerekiyor. Sanki tartışmaya açık bir durum varmış gibi yapıp sonra allem edip kallem edip işi olacağına vardırmıyor 2'deki gibi. Sırf acaba yanlış diyaloğu seçtiğim için mi o savaş başladı diye oyunun bir sürü yerinde bir sürü kez load ettim bu ilüzyon yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

%1 me2'ye denk gelmişti herhalde.
http://cdn3.knowyourmeme.com/i/000/112/724/original/NEWKENSHIRO.gif
neyse şu oyunu bitirince yazarım son düşüncemi, l4d2 olsun blc olsun wot olsun hepsi mani oluyor bir şekilde heh.

tabii ilk oyunu herkesin beğendiği kadar beğenmemem de etkili, çok feciydi karakter sistemi özellikle.
Sosyal ağlarda paylaş

slow hawke bug ını yaşayan tek bahtsız bedevi ben miyim.. :( bu bug'ı açıklamam gerekirse hawke slow motion bir şekilde saldırıyor, bir anders yanında 4 tane saldırı bitirdiğinde sen bi tane anca yapmış oluyorsun, pc de bir kaç düzeltme yöntemi var ama konsol patch i beklicez, hay allah kahretmesin ya, oyunu çok eleştirdim ondan mı oldu acaba :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de oldu o bug. Isin en kotusu olayi farkettigimde karakterin hizi -%67 olmustu. Ustelik bende benzer bir bug yaratan Sebastian da vardi. Onun sayesinde de damage resistance'im -%30 olmustu.

Fakat patch olmadan da sorun halledilebiliyor. Bioware'den download edilebilen bir save game editor var. Onu kullanarak statleri kolayca duzeltebilirsiniz.

Download linki:

http://social.bioware.com/project/1936/
Sosyal ağlarda paylaş

Saol ama malasef konsol'da oynanıdğım için dediğin programla herhangi bir mudahelede bulunamıyorum. Bu arada hellhound yok valla patch match yok hala ortalıkta şimdi gene baktım ps3'ü açıp..

Bu arada yani bu bioware nasıl bir oyun firmasıdır yani bu major bug bile değil ultimate bug sayılcak bir bug ve nasıl oyunu böyle sürmüşler hayret ediyorum, yani kıyıda köşede farkedilmicek bir bug da değil hiç mi tester'ı olmamış bu oyunun bu oyunu oynayan 10 oyuncudan en azından 7 si bana göre Isabella yı götürmek istemiştir hiçmi bu bug görülmemiş, ulan ne fallout nede oblivion gibi open world oyunda bile ben böyle oyun bitiren bir bug la karşılaşmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...