Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age 2

HellHound

Öne çıkan mesajlar

oyun sonu spoiler

bir art niyeti olduğunu sezdiğim için bu salak andersin tapınağa sızma görevini yapmadım ama oyunun sonunda yine havaya uçurdu. bu lineerlik biraz can sıkıyor, madem ihtiyacı yok neden bana o görevi veriyor, madem işler olacağına varıyor o zaman ne diye görev olarak yapıyoruz ki yani.

Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

neyse yaw bi aç test et görelim :/

yok ya gerek yok. ilk yanıtın alakasız ama 2nci mesajının edit inde ne olduğu ortaya çıktı ben anlayamamıştım o olayı saol.

damage 45 veriyo skill (chainsiz , infosunda yazan) , üstüne de önce chain'deki her başarılı hit'ten 45 in yarısını bonus olarak(+%50) ekliyo. 10 kere vurdun diyelim , sonra explo strike bastın 675 koyuyo işte. büyük ihtimal böyle. yanılıyor da olabilirz. boşver :D
Sosyal ağlarda paylaş

her seyi yaptim hard'da 25 saatte bitti. hic sevmedim ama oynayacak adam gibi birsey yoktu ondan oyle ortada dolasa dolasa oynadim.

oyunda toplasan 3-4 kere pause ettim onu da aoe atan moblarda etrafa bakmak icin. da: o'da reverantlarla nasil ugrasirdik burada normal moblardan farksiz olmus, hatta shade saniyordum. high dragon'i %80'den itiraben tank ve mage ile kestim.

bir kere su skill'i versek nasil olur diye dusunmedim valla. oyunun basinda aldigim re-stat potlari hala duruyordu bittiginde eheh. ilk oyunla kiyaslamaya bile gerek yok cunku herseyi bok etmisler.

oyunun tek iyi yani klasik bioware diyaloglari iste. seslendirme de cok iyi.

http://www.reddit.com/r/gaming/comments/g3td7/dragon_age_2_conspiracy_highest_rated_metacritic/ bu cok komik olay. hic bi zaman bioware'in oyunu icin boyle cakallik yapacagini dusunmezdim. ea herifleri yok etti direk.
Sosyal ağlarda paylaş

ending spoiler

Sonunu cok acık bırakmıslar sinir etti...sacmalık resmen...bilseydim,ugrasmazdım...off...bir de magelere yardım etmistim anders'ın "V" tarzı girişinden gaza gelip...iki dakika sonra first enchanter blood'a döndü /faceroll ona da ayrı bi kızmıstım...ayrıca o idol olayıda zorlama olmus...sucks sucks sucks

Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

oyun sonu spoiler

bir art niyeti olduğunu sezdiğim için bu salak andersin tapınağa sızma görevini yapmadım ama oyunun sonunda yine havaya uçurdu. bu lineerlik biraz can sıkıyor, madem ihtiyacı yok neden bana o görevi veriyor, madem işler olacağına varıyor o zaman ne diye görev olarak yapıyoruz ki yani.

tapınağa sızma görevi farklı bir mevzu. patlatmıyor yani tapınağı, derdi farklıydı.

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada chapter 3'e geçtim ve oyun bana çok boş geliyor.
çok boş yani, bomboş. hiç bir şey yok.
bu oyun nasıl 90+ bir puan alıyor anlamıyorum.

her map birbirinin aynısı, tekrarı. bi tane mağara içi haritası var, bi tane ev içi haritası var, bi tane üst şehir haritası var, bir tane alt şehir haritası var, bi tane yeraltı haritası var, bi tane uçurum kenarı haritası var.
dönüp dönüp aynı haritaları tekrarlıyorlar. kapılar farklı açılıyor, farklı yerlerde item oluyor vs o kadar.
dao'te çok güzel bölümler, çok güzel manzaralar vardı. değişik dizaynlar kasmıştı adamlar.
bu oyundaki gibi hep aynı şehirde durmuyorduk hani. bir sürü farklı şehir vardı onları geziyorduk.
yine de sanat tasarımı açısından atmosferi iyiydi her bölgenin.

loot sistemi de saçma olmuş. düşmanlardan sadece para düşüyor, 5-10 silver felan. demondan bile silver düşüyor. yahu bir kılıç düşsün, bi alchemy bileşeni düşsün, bi kolye düşsün, o da yok. habire 5-10 silver.
bazen trash item çıkıyor ama o da trash ya. robe diyor mesela giyemiyorsun.
marketlerden satılan itemlar kötü, almak istersen de 5-20 gold felan. grind yapçaksın bolca yaratık kesiceksin silverları toplayacaksın.

loot sistemi olmadığı için companion'ların üstünü donatamıyorsun. ne zırhı varsa oyun boyunca o zırhla dolaşıyor.

storyline zaten saçma. "abi şöyle şöyle oldu... hadi saldır." demek üstüne kurulmuş her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yorumları vs görünce dragon age 1 beklentisi içinde olmadan oynayınca çokda kötü gelmedi. Ayrı bir oyun olmuş, DA1 ile hiç alakası yok, muhtemelen arada DA1 oynarım yine =P Şu bir yığın armor vs düşmesi ve onu giyebilecek karakterin sadece ana karakter olması çok sinir bozucu bir özellik olmuş, birde yükleme ekranında 'Yanında avare gezen tipler kendi giyim tarzlarına sadık olabilir ama bu onları upgrade edemeyeceğin anlamınada gelmez' gibi salak bir yazı koymuşlar, her gördüğümde sinir oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada inventory sistemini asiri begendim

masaustunden bilgisayara gecis biraz sancili olsada ilk oyunlarda bole inventory cilginligi yoktu, ne olduysa diablodan sonra oldu zaten

sahsen inventory konusundan asiri duzenli bir insan olarak her 3 saatimin yarim saatini oyun oynamak yerine inventory management da geciriyordum originsde, %1 dps artiyor 11!111 diye

companionlarin o gereksiz yukten kurtulmasi sahane olmus, ME2 faciasindan sonra orta yolu bulmuslar iste, ringlerle runelarla giydiriyorsunuz karakteri, karakterin dis gorunusu ve temasi bozulmuyor, hikayenin belli yerinde upgrade de geliyor guzel, burdan gelsitirsinler iste gelecek oyunlar icin makul bir inventory sistemi

masaustundede hani gokten item yagmaz, bethesda oyunu gibi raiderdan power armor filan dusmez, para reg filan duser, arada item bulunur ama cogu karakter oyunu basladigi setle bitirir genelde ki dm in killiginada bakar o, plate zirh bulursun paladine, yavas giy korozyona ugramis tamir edilicek, kasabadaki serefli demirciye gidicen zirhi ustune gore custom fit yapcan nereye giyiyon! diye 3 hafta surundurur piskopat heueheu
Sosyal ağlarda paylaş

forum sayesinde hep kopya oyun indiriyorum :) ne de olsa hepsi kotu okudukca alasim kaciyor falan, torrent morrent konusmak yasak ama hic bir oyun begenilmedigi icin paticik resmi olarak kopya oyuna yonlendiriyor bizleri.

sikayetciyim :P

not : ben zaten pek oyun oynayamiyorum sadece yeni dogan nesil icindir endisem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...