Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

yada küçük dükler için biraz imkansız ama almak istediğin yere claimant olan biri varsa kendi courtuna getirtip bi title verip vassalın yaptıktan sonra adam'ın claim'i için savaş açıp alırsan orasıda ona ait olur otomatikman sende oranında liege'i olursun

Lotharingia oyununda bunu yapmıştım resmen. brunswickte kendi vazallarımdan birinin claimi diye saldırdım ele geçirdim. ondan sonra dafuq falan derken vazalımın varisiymiş, yanlışlıkla öldürdüm. eşşek gibi brunswickte bana kaldı :P
Sosyal ağlarda paylaş

Kont-dük ardından komnenoslar gibi bi ayaklanmayla ele geçirdim imparatorluğuda şu Doukas soysuzları ne sonu bitmez aileymiş abi.

4-5 tane düklük var adamlarda kontluklarıda hepsi kendine ait adamların afaroz etmekten uzuv kesmekten yoruldum resmen.Neyse en sonunda hiç bi claimi olmayan bi baronluk haricinde tamamen sildim adamları.Kadınlarında başa geçme olayını kaldırınca başa geçen her imparatorda osmanlı gibi kardeş katli yapınca direk ez modea döndü.

Türkler falan hikaye zaten.Benden önceki hırto imparator ankaraya kadar vermiş olmasına rağmen Anadoluyu bikaç seferde bitarafı bağdata bi tarafı tunusa dayandım deliler gibide prestige geldi 5 imparatorla toplam 6 karakterle oynadım(biri ilk girdiği savaşta geberdi onun dışındakiler the great the great the great en sonda the saint) Rurikovichlerin skoru geçtim 100 yılda.Aile en başta tek kişilik bi kontluktan 300 küsür yaşıyan aile üyeli bi aşirete dönüştü falan.

En son great schism i sonlandırıp high authority 500k vassallarda adam 120k revenue olunca baydı oyun bıraktım.Gene en uzun oynadığım oyun oldu ama zevkliymiş Bizans epey.Keşke biraz daha event koysalarmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

paradox oyunlarında house rule ile oynamazsanız, sağa sola dala dala giderseniz hızlı sıkar artık badboy'u da kaldırdıkları için.

Yok abi tam tersine bide çok yavaştan aldım hiç peace treaty bozmadım mesela.Ama okadar zayıfki müslümanların mekaniği ve ai de çok zayıf o konuda hiç bi varlık gösteremiyo.Her sultan öldüğünde ülkede cehennem kopuyo falan.Cihad yapıyolar ağızları burunları kırılıyo benim tam tersine vassallarımla aram düzeliyo.

Ha bide ben normalde sınırlarımı azerbaycanı ve gürcüstanı aldıktan sonra hiç aşşağı doğru ilerletmedim mısıra çalıştım.Artık Vassallarım bile öle azıtmışki Ermenistan kralı girdi bağdata kadar Suriye kıralı girdi yemene kadar.

Sonra Golden Horde ile İlhanlılar geldi.İlhanlılarlada bikere defansif olarak savaştım white peace yaptım bıraktım bidaha dalmadı ikiside.

Biyerden sonra ainin totosu yemiyo resmen lol.

Bide bizans imparatoru dediğin 75 yaşında yatakta ölmez abi.40ı görmeden suikaste falan uğrar.Bikere plot yapmadılar şöle devirmek için.

Ek:Romaya schismi sonlandırmak için dalarken bütün avrupanın sadece ''lol papa gg no rmk'' diye izlemesi falan.

Bunlardan heralde her oyunda kontluktan-dük-kral-imparator olunca bırakası geliyo insanın.Hiç son tarihe kadar devam eden oldumu bilmiyorum.Gerçi paradox oyunlarının genel sorunu bu.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız sam oyunda büyüdükçe olay dişardaki devletlerle kapişmaktan çok iç savaşları engelleme ve crown authority yükseltmeye çabalamakla geçiyor ki bunda şöyle bir olay var her nesilde herşey daha zorlaşarak başliyor. (short reign -15 etc etc)

müslümansan da tabi decadence

ondan ötürü tek düze sürekli ileriye doğru ilerleyen bir oyun değil seviyorum crusader kingsi. bir adam döneminde cidden bir bölgedeki en güçlü devletken torunu döneminde yıkılmayla karşı karşıya kalabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ondan bağsediyorum abi bende.Hani mesela HRE ile oynadım Fransa-İspanya-Macaristan-Polonya topladım elimde kral bi öldü hiç bişeyim kalmayana kadar huncarca yedi adamlar.Oğluma Fransa krallığını vermiştim suikaste kurban gitti falan.

Ama bizansta okadar kolayki bu iş.Bi cihad yapıyo adamlar herkesle relation 100 direk.Claimantları temizledinmi bide o arada deyme keyfine.Bide üstüne born in purple +relation prestige bonusu vs.Ya hele en son 4 yaşındaki çocuk 16 yaşına bastığı an the great ünvanı aldı sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Vassalların çocuklarını kendin yetiştir.Hepsini Ned Stark gibi tipler yap otursunlar köşelerinde content content.

Buarada eklemeyi unuttum.Bizansta verilebilen milyon tane honorary titleda işin cabası.Adamın cinsel organını kesiyosun sonra imparatorun yatağını paylaşan(o ne biçim titlesa emenike) mı ne manasında bi title var veriyosun adama +60 relation bonus.Herşey gene günlük gülistanlık.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit, rave, esasen haklısınız tabii, işler ters giderse kötü varis cofri sümsüğü gibi birşey çıkarsa ülke yıkılabiliyor da ben elective law ile tiber septim yetiştiriyorum. bir ara varislerimin 4 tanesi genius idi, ben hangi birini seçsem hesabı yaparken üçü öldü teki kaldı lol. elective law ve varis yetiştirme ile bayağı stabilize edilebiliyor ama ülke. 35 martial 1. eormenric işte aztekleri yoketmişti koymuştum resmi. benzer adamlar yetiştebiliyorsunuz genius eşleri seçe seçe.

yalnız dahiler neden hep obez, bunu açıklamasını istiyorum paradox'un. 30dk eş aradığım oldu roxanne gibi olmayan.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında eşler fln random eventlerle gelse daha iyi olacak. gerçeklikle uyuşmuyor abi, statlarına göre hatun seçiyoruz resmen, lowborn olmuş olmamış çok önemli olmuyor. Sonra misal ben önceki oyunlarda 1 saati fln her bi özellik için 15+'ya sahip birilerini bulmak ve davet etmek için karakter ekranında gezerek harcıyodum. bakıyorum liege'si ile olan ilişkisine, sonra belli seviye altı gelmiyor zaten, ona göre yardır davetleri. Hele bir de feast düzenledikten sonra relation boost alıyorsun, elma armut gibi topluyorsun çılgın komutanları spymaster'leri...
Sosyal ağlarda paylaş

Leon hükümdarı olarak bu Fransızlarla 300 yıldır savaşıyorum adamlar dağılıp tekrar toparlanıyor aynen moğol tarzı , Bizans bölündü Yunanlılar kalktı İngiliz topraklarına geldiler bende oralara doğru yöneldim işte zaten Fransızlarla savaşırken müslümanlar akın yapıyordu işte haclı seferleri ile anca püskürttük adamları

Sosyal ağlarda paylaş

ExtraJudical said:

Leon hükümdarı olarak bu Fransızlarla 300 yıldır savaşıyorum adamlar dağılıp tekrar toparlanıyor aynen moğol tarzı , Bizans bölündü Yunanlılar kalktı İngiliz topraklarına geldiler bende oralara doğru yöneldim işte zaten Fransızlarla savaşırken müslümanlar akın yapıyordu işte haclı seferleri ile anca püskürttük adamları

ahaha abi iberia yalama olmuş.Bi kısmında fransa bi kısmında HRE.Altındada biri var galiba sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Müslim krallık değil ama bannerlardan gördüğüm kadarıyla.Bende genelde Fransa-Hre falan değilde Genoa içine ediyo şu iberia haritasının.

Bide aldıkları yerleri city e çeviriyolar.Ben birini atarsam oraya relation bonus yiyorum kafama -wrong goverment diye.Varmı çözümü city olan yeri tekrar kaleye çevirmenin?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...