Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Ya sırf benim şansımamı bilmiyorumda bikaç patch öncesinden beri sürekli norveç kazanıyo ingiltere savaşını.Buarada İskandinav ülkeleride epey bi zevkliymiş.Tavsiye ederim.

İlkkez denedim o tarafları.İsveçte kont olarak başladım.İlk başta krala yavşaklık ettim kontluk verdi.Kral ölünce faction ile isyan ettik arkamda Gotland republic kurmuş onunla beraber.(adamlar para kusuyo resmen buarada.İngiltereye kadar trade post kurdular.)Aldım krallığı.

Benim elemanın karısındada inherit edilen norveç ve danimarka claimleri vardı.Norveç ve İngiltere ikiye bölününce fırsat bildim oğullada norveç i aldım.

İngilteredede godwinler isyanla tekrar başa geçti.Buarada bide litvanya kralı oldum.Öteki evlat geçince başa felaket bi isyan çıktı ama nası becerdiysem merc takviyesiyle falan ucu ucuna kazandım savaşı.Hepsinin elinden düklükleri kontlukları aldım kestim biçtim.Just ünvanı aldı karakter falan.

Bide Danimarkayı alıp imparatorluğu kurabilirsem çok şukela olucak.

Edit:Ayrıca İspanyollar gene failledi Fransa gene İspanyayı aldı.Bizans hale direniyo ama Bursaya kadar geldi selçuklular.Hre de ise her 2 yılda bi isyan dalgasıyla başkası imparator oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kont olarak başladim,düklüğü aldik en sonunda ama şunu çok merak ediyorum,monarşın benim hakkimdaki fikrini 100 yapmamın bana title olarak getirisi var midir? varsa da random mi yoksa belli bir oranı var mı ?

bir de republicten sonra evliliklere prestij olayı eklenmiş sanırım?
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kralın elinde senden bi üst kademe title varsa(adamın kral olduğunu seninde düke deil krala bağlı olduğunu varsayıyorum) falan varsa aranda iyiyse title istiyebiliyorsun liegeinden.Bazen revoke title yaptığı yerleri aran iyiyse kral sana verebiliyo bide
Sosyal ağlarda paylaş

Başlangıç tarihi inanılmaz iyi. 867'den 1453'e oynanacak.

Hem sadece Paganlar değil, aynı zamanda 867 yılında bulunan diğer devletler demek.

Dlcden ziyade expansion olmuş bu. Hatta yeni oyun direk hehe.

http://www.paradoxplaza.com/games/crusader-kings-ii-the-old-gods#about_game-tab
Sosyal ağlarda paylaş

Of çok çok çok iyi lan.

said:

Play as a Pagan chieftain and ravage your weak neighbors. If you remain at peace for too long, your people will grow restless...
New special start date in 867 AD: The Viking Rurik has founded the kingdom of Rus and the Great Heathen Army under the sons of Ragnar Lodbrok rampages through England.
Play as a Zoroastrian lord and restore your ancient religion to prominence.
Adventurers: Landless characters can gather armies and go off to carve out new realms on their own.
Prepared Invasions: Declare your intention to invade and watch your armies grow with adventurers and restless warriors, but don't wait too long to start your war or it might all fall apart...
Rebels with a Cause: Rebels are no longer a faceless menace – they are now led by characters with agendas.
Loot and pillage provinces. Burn down their cities and take their gold!
Sacrifice to Odin at the great Blot!
Christians and Muslims can dispatch missions to convert the depraved heathens.
New beautiful Pagan interface skin.
New events and decisions: berserkers, sejdr, curses, omens, divinations, runestones and much more.
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

Ne zaman cikiyo? Bi de trade seysini alsak mi acaba?

Rulers design ve islam seysi var bende. Bi de bisey daha aldim sanirsam gecen gun ama hatirlayamadim

eğer republiclerle oynamıcaksan alma.Zaten patchle oyuna dahil oluyo republic olayı sadece alınca oynıyabiliyosun heralde.

Ve evet abi dlc çok çok iyi ya.Seviyorum Paradox u.Gidip başka oyuna para vermemde bu adamların herşeyini eskide olsa bikaç ay sonra ucuzlucakta olsa direk alıyorum.Adamlar çok başarılı.

O tarihte haritayı hiç canlandıramadım bile gözümde.Sanırım Charlemagne den işte 100 yıl sonrasına falan geliyo tarih olarak.Çok karışık dönem tam böle twistlere açık.
Sosyal ağlarda paylaş

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1f/Europe_843ad_viking_incursions_map.png/800px-Europe_843ad_viking_incursions_map.png
şarlman'ın krallığı dağıldıktan bir 50 yıl sonrasına filan denk geliyor, bambaşka bir avrupa olacak resmen. henüz arapların sınırları gerilemeye de başlamamışken.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...