Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

francia kurmuştum, o 4 krallık dışında bi tane krallıgı alıp o dörtlüden hangisi varsa destroy etmek gerekiyor title ı sonra empire of francia yı kurabiliyorsun ama tabii vassallarla aran bozuluyor bi üstlerindeki title ı yok ettiğin için asdas
o yüzden kralın ölümüne yakın yapıp sonra gelen kralla imparatorlugun keyfini sürmekte fayda var asdas
Sosyal ağlarda paylaş

elective law yapmışsan yasanı, zeki ve güçlü bir kadınla evlendir baktın çocuk hem genius hem strong çıktı o zaman direk onu aday göster. Böylece über alles bir kral'ın olsun.

Onun dışında İspanya İmparatorluğunu kurunca çok güçlü oluyorsunuz çünkü ele geçirdiğiniz şehirlerde teknoloji baya ileri kuzey afrika'da ki şehirlerde baya gelişmiş merkeze de uzak olmayınca çok rahat isyan çekmeden idare edebiliyorsunuz.
Birde Leon'u vs seçince diğer kardeşlere suikast düzenleyin,plot oluşturun böylece diğer krallıklarda sizin oluyor bir tek basklar kalıyor onlarda kolay lokma zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn said:

Belki tekrar tekrar sorulmuştur ama 74 sayfayı okumaya tırstım. Şimdi yeğenimi falan evlendirirken nelere dikkat etmeliyim? Genelde alliance olasılığı olan ve yakın olanlara vermeye çalışıyorum, fakat onun dışında dikkat etmem gereken bir şey var mı?

kadının doğurganlığına bakıyorum ben ilk. çocuksuz çok kralları toprağa verip, krallıktan olduk hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

küçük = zor, kısacası küçük toprak öğrenmek için en kötü. krallık altı birşey almayın oyunu iyice öğrenene kadar.

Sam tam tersi büyük zor.2-3 topraklı düklükle uğraşmakmı kolay gidip fransa kralı olup aman şu vassalımın kalbinimi kırdımda yok şu ambitious olmuş öldürtiyimde yok bilmemne çok daha zor.2-3 topraklı düklükte istediğin tiranlığı yap gene bişey olmaz sana

@gleodynn

İspanya oynamak istiyosan ilk 2 kardeşini öldürüp Aragon prensesiyle evlendir adamını.Sonra claim açıp dalarsın aragona zaten tek toprağı var ama barcelona de jure toprağı olduğu için ardından barcelonaya dalıp tamamını alabiliyosun.

Bu aradada haritadan religionlara bakıp hala hristiyan olupta müslümanların elinde olan yerleri rush yapıp al kardeşleri hallettikten sonra.Ayrıca Fransayla ally olursan(kızını mızını evlendir)epey bi faydası olur.Zaten haçlı askerleri çıkınca onlardan tutup rahatça dağıtırsın ortalığı.

Tek sorun Fastaki krallık ilk başlarda çok güçlü ve İspanyadaki diğer müslümlerin bekçiliğini yapıyo.Uzun süre yöneten bi kral başlarındaysa hiç müslümanlara bulaşma kralları ölünce büyük ihtimal iç savaş çıkıcak o sırada gene rush yapıp bütün ispanyayı alırsın.

Ondan sonra aldığın topraklarıda hristiyanlaştırınca bi taraftan kuzey afrika bi taraftan fransa yardırırsın gerisi kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

komşular ezebiliyor gayet düklük süper güçlü değilse, krallığın altındaysan zaten kral kafasına göre savaş açıp levy'ni alıyor parasını ödüyorsun, komşu dük de claim basıyor saldırıyor bir yandan. tam birşeyler yapacaksın hop crown law'lar yükselmiş sonra da yapay zekadan farkın kalmıyor zaten. absolute'a gelince vassalların kendi hiçbir hükmü yok zaten validen farksızlar.

kralsan tek tük ambitious olmuş sorun değil başını eziyorsun direkt sayılarla, herkes emrine amade.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle orası doruda ne zaman kral olsam dük günlerimi özlüyorum her oyun.İstediğini kes istediğini banishle elective e geç ordan dön primo heirini hapse at vs. .Kral olunca spastik oğlunu öldürcende millet duycak diye panikliyosun.Ondan demek istediğim asıl Krallık düklük

edit:Ayrıca abi bana kalırsa bu oyunu direk kral veya imparator olarak başlayıp oynamanın zerre mantığı yok.Benim için her oyun kontluktan imparatorluğa kadar.Sonra resetliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

BlackSheep said:

Öyle orası doruda ne zaman kral olsam dük günlerimi özlüyorum her oyun.İstediğini kes istediğini banishle elective e geç ordan dön primo heirini hapse at vs. .Kral olunca spastik oğlunu öldürcende millet duycak diye panikliyosun.Ondan demek istediğim asıl Krallık düklük

edit:Ayrıca abi bana kalırsa bu oyunu direk kral veya imparator olarak başlayıp oynamanın zerre mantığı yok.Benim için her oyun kontluktan imparatorluğa kadar.Sonra resetliyorum

öğrenmek için demiş, ben de öğrenmek için diyorum. isteyen istediğini açsın yoksa. ama şu başlıkta herhalde onuncu kere filan "kontluk düklük aldım dağıldım nasıl oynanır bu oyun" tarzı bir mesaj görüyorum. paradox oyununda minor oynamak daima hard mode.
calimero said:

sadece makroyu görerek nasıl öğrenecek peki oyunu?

sadece makro diye birşey yok ki, kralın da kendi demesnesi var. onun da işleyişi aynı. tam tersine krallık oynarken oyunun vassal ilişkileri kısmını da öğrenmek mümkün ki düklükte bu mümkün değil 1-2 kontla filan.
Sosyal ağlarda paylaş

iskoç kralı oldum. kaypak bi vassal'ım vardı onunla aramı iyi ettim sonrasında norveçin yakınımdaki topraklarını aldım ve direk norveçin merkezine daldım. merkezlerinin savunmasını falan yıktım, anlaşma geldi AAA BU NE dedim baktım adam diyo sana 1 şehir veriyim bitsin bu olaylar. 100 prestij falan geliyodu. ben de iskoçyanın bağrına saplanan kılıcı (evet) çıkarmak için kabul ettim. oyun sıkıcı geldi ya, ben öyle evlilik falan yapan değil direk dünyayı fetheden iskender (A LELELELELELELELELELEL LEEEEEEEEYYYYYYY) gibi adamım. olmadı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...