Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

ya guide değil de EU3 fln oyna öyle başla. en azından oyun dinamiklerine hakim olursun. Guide olayına sonra girersin zira tamamen orta çağ beylik mekanizması işliyor oyunda. Biraz bilsen zaten kaparsın, bilmesen de en azından nereye bakacağını bilmen lazım. Örneğin bir kontsun, diğer konta karşı casus belli aldın ama savaş açamıyorsun. burada misal en üst bağlı olduğun birimin crown authority'sine bakmak aklına gelmesi lazım fln, orada yazıyor. onlarda da açar burda fln sorarsın. kısa zamanda kaparsın zaten atla deve değil..
Sosyal ağlarda paylaş

tiksindim ya bi türlü ölmedi kral sonunda öldü de 78 yaşında filan yeni kral geldi 58 yaşında adam olmuş artık

önüne gelen isyanı patlattı ben de isyanım var diyip kapattım oyunu
bk oldu o kadar saatlik oyun adeta

sebebini de 5. adam savaşı açınca anladım
benim 52 yaşındaki heir a 2 rekat toprak verdim ağlayınca
adam gitmiş birini mi öldürmüş naapmış tyrantlık gelmiş
herkes isyanlarda oldu

kingdomları filan millete dağıtsam ama benim vassalım gibi olsa oluyo mu artık? eskiden vermiştim krallıgı bi adama gitmişti kontrolümden napıcaz
Sosyal ağlarda paylaş

eski kral öldü
yenisi geldi
isyanlar başladı
3-4 tane düklük baş kaldırdı, başka 4-5 tanesini de susturdum giftle filan
bi de müslümanların beleşçiliginden, isyan çıkartanlara atladılar. onları da püskürttüm

hemen arkasından kafama cihat yedim ispanyadayken. yıkılmadım püskürttüm geriye bütün allahseverleri

sonra demin giftle susturdugum dükler isyan çıkarttı
tam onları susturdum müslümanlar saldırdı güneyden
saldırdıkları gibi yine isyan çıkarttı benim dükler

meydanı boş bulan isyan çıkartıyo ki aralarında - relation oldugum adam yok nerdeyse (min -4 vardı galiba o da savaştıgım bi tipti)

anlamıyorum ki ne rezillik bu direk isyan direk isyan

anlamıyo ameleler kazansalar bile avrupanın bütün batı kıyısı benim elimde nereye elinde tutucaklar
1 ay sonra geri alıcam haberleri yok boşu boşuna uğraştırıyolar

en son yine isyan dalgası başladıydı eeh dedim çıktım
ispanyadaki imparatorlugu kurucam da şimdi adamın birine krallık veririm imparator olunca gider imparator olcam ben yhaaa der desires empire of bla bla der o anda oyunu kırarım

hayır bi de krallık isyan çıkartırsa sıkıntı olur

son olarak şunu sorucam
bütün krallıklarımın crown authoritysi max
düklükleri düke 1/2 kalanını da 1er 2şer başka topragı olmıyan adamlara dağıtıyorum
dük napıyo ediyo bi savaş açıyo alıyo o toprakları
neden engellenemiyo onlar? sürekli bi savaş halinde dükler kontlar filan
Sosyal ağlarda paylaş

sorun çıkaracağı bariz adamlar varsa önceden plot ile topraklarını revoke falan et savaş açsınlar, böylece hapse at. sonra 50 sene kafan rahat olsun.

çocuklara falan da fazladan toprak dağıtmayın evet, yeni yerler aldıkça veriyorum 1 düklük falan da onu bile vermicem demesne size sorunu olmasa.

gerizekalı bebeler 16 yaşında gelince isyan edip bütün vassallarımı yanlarında savaşa sokuyorlar her seferinde.

bir de isyanlara ve sorunlu karakterlere çözüm: assasination. isyan eden/edecek biri olduğu zaman eeh diyip basıyorum parayı öldürüyorum artık. tabi ortaya çıkarsa akrabalarına falan - alıyorsunuz da kolay bir çözüm sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyuna başladıgımda anti pope koymustum bi tane megersem otoritenin içine ediyomuş holy roman empire fransa orası burası bütün vassallarım heretic oldu
ben de antipope un claimiyle gittim papalıgı aldım benim papayı koydum ama yine artmıyo
bayadır crusade filan da yok zaten bi türlü şeedemedik ya herkes heretic kafadan -30 filan alıyorum vassallardan

navarra benim (küçücük bir düklük olarak başlamıştım halbuki brittany olarak)

bu da hereticlerin haritası

şuna bak ya topraklarımda 3 parça katolik yer kalmış
çocuklarıma karıma filan sürekli imana gel demekten imanım gevredi nası arttırıcaz otoriteyi ya

bi de son olarak benim vassallarıma filan savaş açıyolar paso ama bana bi bilgi gelmiyo bunlar kendi aralarında savaşıp duruyolar ki elimdeki tüm krallıkların crown authority en sonda yada bi altında filan
ama herkes savaşıp duruyo nedir olayı nası engelliyicez?

Sosyal ağlarda paylaş

yok ya bi kere eski oyuna load ettim onun dışında kullanmadım hiç eski saveleri

artık holy warları eski katoliklere açıyorum ya
fransa orası burası filan lollard ot pok oldu heryer

crusade desen hak getire zaten yük yıldır yok resmen en son bi cihat yedim kafama püskürttüm o kadar ki kimse de yardıma gelmedi

bi müslüman ülkeye saldırıyoruz 3 tanesi tepeme biniyo bana gelince destek yok

zor yani otoriteyi arttırmam ya
antipope -0.1 veriyodu otorite azalınca çıktıklarını bilmiyodum ben ya
neyse ögrenmiş oldum bi dahakine dikkat ederim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...