Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne kadar zekisiniz?

Bone

Öne çıkan mesajlar

Cystein said:

yalnız renk ayırt etme bozukluğun varsa 21 görürsün 71 değil.(renk körlüğü denmez ona renk körüysen hiç renk görmezsin)
nerden mi biliyorum?
bende var :D

Renk körlüğü ne renkleri hiç görememek ne de herkesin öyle sandığının aksine sadece kırmızı ile yeşilin karıştırılmasıdır.
Renk körlüğünün seviyesi vardır, ona göre renkleri ayırt etmekte sorun yaşarsın.(Özellikle de böyle renklerin iç içe girdiği durumlarda). Senin renk ayırt etme bozukluğu dediğin renk körlüğü işte.
nerden mi biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

prondir said:

Cystein said:

yalnız renk ayırt etme bozukluğun varsa 21 görürsün 71 değil.(renk körlüğü denmez ona renk körüysen hiç renk görmezsin)
nerden mi biliyorum?

Renk körlüğü ne renkleri hiç görememek ne de herkesin öyle sandığının aksine sadece kırmızı ile yeşilin karıştırılmasıdır.
Renk körlüğünün seviyesi vardır, ona göre renkleri ayırt etmekte sorun yaşarsın.(Özellikle de böyle renklerin iç içe girdiği durumlarda). Senin renk ayırt etme bozukluğu dediğin renk körlüğü işte.
nerden mi biliyorum?

yok komple gri gören harbi renk körü bi adam vardı, belgesel tarzı bi şeydi hatta. ameliyat falan olduydu.
Sosyal ağlarda paylaş

Cystein said:

nerden mi biliyorum?

doğru diyorsun. 7'nin üstündeki renk değişimine dikkat etmemişim.

bu arada çok ilginç bişi ya, cidden 21 mi görüyorsun.
keşke geçici olarak renk körü gibi görebilsek, çok merak ediyorum renk körleri nasıl görüyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

mantık şu:

önce seni etkileyecek şekilde sana meydan okumak (gaza getirmek)

sonra sen gaza gelince beyninde ne kadar kolay bi meydan okumaymış mantığıyla tek doğru şıkka gaza gelerek tıklamanı sağlayıp siteye girmeni sağlamak

kısacası gaza getirerek tek şıkka tıklatmak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...