Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

History Channel yönetir..

Sam

Öne çıkan mesajlar

tarihle ilgilenen ancak bu kanalın farkında olmayan (pek mümkün değil ya hani) arkadaşlara tavsiye edeyim diyorum, her ne kadar yazılı kaynaklar kadar yoğun olmasa da her türlü uzman röportajı ile değişik fikirlerin gayet güzel canlandırma ve filmlerle desteklendiği çok keyifli belgeseller var. benim favorim 'tales of gun' serisi.. 8-)

sparta-pers savaşlarından navajo şifre çözücülerine, kara veba salgınından dreyfus davasına kadar sayısız konuda belgesel bulabilirsiniz 14:00-02:00 arasında, herkese önerilir..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

"20. yüzyılda saldırı tüfeği teknolojisinin başını almanlar çekmiştir"

"amerika japonları böcek gibi tanıtıyordu"

"amerika navajolar olmadan savaşı kazanamazdı"

v.b ifadeler çokça geçiyor..

dediğin kadar katıksız bir propaganda yok, kaldı ki amerika'nın a'sı bile yok zaten çoğu belgeselde. (%50'den fazladır) seyrederken her lafa kanmamak da bize kalmış artık.. ;)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 03 May 2003 01:14 tarihinde demiş ki:
"20. yüzyılda saldırı tüfeği teknolojisinin başını almanlar çekmiştir"

[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!

Bak şu lafa sonradan eklenecek cümleyi söyliyim:
"Fakat sonra Amerikan mühendisler, tüm bu teknolojileri geride bırakacak M-16 'yla ortaya çıkmışlardır." vs vs

:D[hline]Let him who desires peace, prepare for war. - Vegitus, 4th Century
Sosyal ağlarda paylaş

seni kötü tuzağa düşürdüm.. 8-)

o cümleyi söylemeden önce 10 dk kadar M16'nın vietnam'da zırt pırt bozulmasını, ordunun ve senatonun (araştırma giderleri için) nefretini kazandığını, yıllar sonra yeni modellerin işe yaramaya başladığını anlattılar.. :)

daha çok sayıda örnek verirdim de klavye meselesi.. :-p[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

senin aklını mı okuyorum ne.. :)

2. dünya savaşı belgesellerinin bazıları eski, onlar oldukça taraflı. helikopter belgeselinde biraz abartı olabilir ama yine de tek taraflı denilemezdi, nazilerin yaptıklarından bugünkü avrupa yapımlarına kadar çok şeyi gösterdiler.

hepsi bir yana, biz cobra gibi helikopter yapalım sen gör türk belgesellerini, insaf et adamlara :lol:[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

insaf et 45 dk kesintisiz belgesel + 15 dk reklam. her saatin sadece 45-00 dk'leri arası reklam var. daha ne olsun? :)

2 saat önce "şövalyeler ve zırhları" vardı, süperdi.. 8-)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

History Channel gerçekten izlenmesi gereken bir kanal. Yine de sanki hiç yaşanmamış gibi, Selçuklu-Osmanlı-Türkiye Cumhuriyeti hakkında tek kelime bir şey duyamadım. Cidden de izliyorum hani denk gelen varsa bilemem. Propaganda özellikle 2. dünya savaşı belgesellerinden yoğunlaşıyor, geçen günkü pasifik savaşı belgeseli farz-ı misal.
Sosyal ağlarda paylaş

narsil galiba buraya özel o durum çünkü ben de hergün seyrettiğim halde rastlamadım. neden bilemiyorum ama..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

seviorum..
dün "knights and armor" vardı ağzım açık izledim[hline]
Uçan Sam demiş ki:
*eski günlerimde olsam çesmastır'ı da pataklarım da
*hentai bile oynardı eskiden :)
*süperdi ilk red alert'teki mammoth tank biriktirip kafadan dalma olayı
Strateji Anlayışım Mammoth'tur
Sosyal ağlarda paylaş

portraitsde tarihe adini yazdirmis ancak bircogumuzun haberdar olmadigi bilimadami siyasetci yazar gazeteci sanatci vb tanitiliyor. Freud un, Van gogh un ve don juanin hikayeleri oldukca surukleyiciydi. Ayrica orta cagda cadi avciligi ve engizisyonu, frenkenstein romaninin olusma evrelerini yazarinin hayati temel alinarak veren programlar hem ilgi cekici hemde ogretici nitelikte. Zevkle izledigim bir kanal.

Izledigimiz her hollywood filminin amerikan propogandasi icerdigini bilerek gitmiyormuyuz? en azindan bu programlardan birseyler ogrenilebilir, 90 dk boyunca gulup eglenip sonunda aklinda olayla ilgili hicbirsey kalmayan sabun kopugu genclik ve komedi filmlerinden cok daha yararli oldugunu dusunuyorum.[hline]blinded by fear of life
Sosyal ağlarda paylaş

kaldı ki belgesellerin çoğuluğunda amerika'nın a'sı bile geçmiyor ama anlaşılan gimli bey çoğunlukla ikinci dünya savaşı belgesellerini takip ettiğinden öyle bir izlenime kapılmış, ne kadar uğraşsan da jean d'arc'ın biyografisinde amerikan propagandası yapamazsın ki.. :)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...