Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Dokunmatik ekranı harika bak, laf söylenebilecek birşey değil. Uygulama miktarı bol, çok çeşitli eklentiler var, ona da birşey diyemem. Ama kaçını kullanabiliyor standart dediğim kullanıcı?

Ev arkadaşımda var işte iphone 4. Pc oyunu oynayan adam değil, o yüzden bikaç oyun oynuyor. Pc oyunu meraklısı olsa otobüs metro vs hariç eline almaz yani iphone'u oyun oynamak için.

Trapster gibi çok işe yarayan programlar da var mesela. Ama onlar symbian için de var, hatta android için de sanırım. Çok bi artı değil diğer telefonlara nazaran mesela. Haber okumak, bilet vs almak için falan eklentiler var, ama bunları da artık smartphone denen telefonların çoğunda kolaylıkla yapabiliyorsun.

Ha diğer modellerle kıyaslama yapıyorum, ama yarışa sokamam. İyi telefon, başından beri söylüyorum. Ama standart kullanıcı tipi dediğim adamlara ne gibi muhteşem özellikler sunabilir ki 2k etsin?

Business klasmanına giren tipler zaten ezelinden beri bb müptelası. Hadi uygulama geliştiriciler için ihtiyaç olabilir, gerçi bilmiyorum pc üstünden simule edilmiyor mu yazılan uygulamalar, onun için de şart mı emin değilim. Geri kalanı da işte bahsettim.

O cihazın 2k gibi bi fiyatla satışa çıkması, ve bu fiyatla bile peynir ekmek gibi satılması, tamamen şişirilmesinden kaynaklı. Sanmıyorum ki bi allahın kulu "lan iliğine kadar kullanıyorum bu telefonun fonksiyonlarını, helal olsun 2k lira" deyip alsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenon flash vardı bir de yanlış hatırlamıyorsam..

Nokia niye bu kadar Symbian'da direniyor anlamıyorum. Çok fena kaybedicek o yüzden. Android yapmış olsa 2 katına yakın fazla satılırdı, Android'in en başarılı telefonlarından birisi olurdu şu telefon..

Telefonda 720p TV-out ve Dolby Digital Plus çıkış olması hoş bir şey.

Ayrıca ekran kartı olmasına rağmen 680Mhz işlemci de kötü bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

istanbulda apple store var mı da yurt içinden alıcaz kanuni ?
ben hiç görmedim.
o turkcellin veya vodafone un mevzularına girmem. turkcell her türlü kontratlı kitliyo. vodafone un da bitmiş iphone ları.

şu sorumu ısrarla yenilemek istiyorum dursun şurda.

nokia bence o telefonla iphone 4 ü kendine rakip görüp sırf uyuz olduğu için ısrarla symbian da diretiyor da olabilir. hani "ben davamdan vazgeçmem arkadaş" tripleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha çok özgün olma merakı. Android kullanmak işlerine gelmiyor, çünkü biçok rakibi de android kullanıyor. Nokia dediğimiz firma mobil iletişimde uzun yıllar liderlik yapmış firma, hala da piyasadaki payına bakarsan öyle yamulmuyorsam. Şimdi androide yönelmek onların "bu işi biz biliriz" mantığına ters. İstiyorlar ki kendi özgün sistemimiz gibi olsun, symbian olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Abi anlatamadığım nokta, bi telefon niye milyarlık gibi durmalı? Bi araba desen anlarım, bilgisayar desen anlarım, ama en nihayetinde "iletişim + standart kullanıcının pek de işine yaramayacak özellikler" taşıyan telefona 2 milyar vermek, "bence" çok saçma, seni bilemem.

Bu sorunun cevabını gece rüyamda gördüm. Cep telefonu, prestij bakımından üst noktalara ulaşmanın çok ucuz olduğu bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

İyi olsa bile ios veya android kullanıcılarının yüzde kaçı kadar kullanıcısı ve geliştiricisi olacak ki? firmalar sırf bunun için versiyon çıkaracak mı?

ovi nin ba$arisi nedeniyle s3 de ana platformlardan biri olacaktir. yeter ki artik tek bir sistemde kalsinlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendercik said:

SeaGle said:

Abi anlatamadığım nokta, bi telefon niye milyarlık gibi durmalı? Bi araba desen anlarım, bilgisayar desen anlarım, ama en nihayetinde "iletişim + standart kullanıcının pek de işine yaramayacak özellikler" taşıyan telefona 2 milyar vermek, "bence" çok saçma, seni bilemem.

Bu sorunun cevabını gece rüyamda gördüm. Cep telefonu, prestij bakımından üst noktalara ulaşmanın çok ucuz olduğu bir şey.

akbille gezip ayfon 4 ile konuşanlar ...
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

hayir, gene unlock etmen gerekir. iphone dan bahsediyorum tabii.

unlock'ta yapilamiyor daha oyle degilmi ? Ne sacma is ya ama suanda ebaya bakiyorum unlock telefonlar var ? Peki vodafone dan alsam gidecegim ulkedede vodafone var o ulkenin kartini lasam vodafone calisirmi ayni firma hatti
Sosyal ağlarda paylaş

Süslü said:

Kanuni said:

unlock'ta yapilamiyor daha oyle degilmi ? Ne sacma is ya ama suanda ebaya bakiyorum unlock telefonlar var ? Peki vodafone dan alsam gidecegim ulkedede vodafone var o ulkenin kartini lasam vodafone calisirmi ayni firma hatti

ulke farkindan dolayi karttada farklilik olabilir ve calismayabilir.unlock var, ama 4.0.2 versiyon icin var. Telefon 4.1 versiyonla gelirse henuz unlock yok onun icin.
Sosyal ağlarda paylaş

nokia akıllı fotoğraf makinesi üretimine başlasa daha iyi eder.

keza bi yüz yıl oldu herhalde, adam gibi telefon yapamayalı..

olmuyorsa zorlamasın..

kameraları falan çok seviyor ne de olsa.

seviyorsa açılsın bence foto makinesi pazarına. daha güzel. hem reddedilse bile bişi kaybetmez.

abi bi git konuş bence sen pazarla!
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Süslü said:

Kanuni said:

ulke farkindan dolayi karttada farklilik olabilir ve calismayabilir.unlock var, ama 4.0.2 versiyon icin var. Telefon 4.1 versiyonla gelirse henuz unlock yok onun icin.

calismaz ancak unlock etmen gerekir ustte aciklanmis zaten ha roaming acarsin konusursun :) sonrada batarsin. o unlock edilmis telefonlar 4.01 veya basebandi 1.59.00 olan telefonlar. benimde oyleydi ancak okumadan incelmeden update edince aldim alime tuglami bir guzel. iyi tarafindan bakarsak eskimiyor boyle :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...