Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

iPhone'a Blancspot diye haber programı çıkmış. Global olarak gündemde olan spor, ekonomi ,politika, sanat, çevre ve savaş haberlerini gösteriyor.

Ama öyle bir gösterim ki... Anlatamam ya tecrübe etmek lazım. Kendimi minority report taymış gibi hissediyorum haha.

Yakından takip ettiğin haberlere göre sana özel stream hazırlıyor. Detaylı olarak haberi okumak istediğinde alternatif BBC linkleri, haber ile ilgili linkler falan da veriliyor. Merak edersen millet okonu üzerinde twitter da neler demiş onları gösteriyor.

Dünya gündemini de takip etmek istiyorsanız bundan daha keyifli bir şekilde edemezsiniz. Film izler gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

romadan yeni geldim. havaalaninda da uzuuun uzuuun iphone4'lere bakip "699 euroya iki tane alip turkiye'de 999 euroya satsam mi" diye dusundum. sonra o yatirima girmek pek yemedi.

Bunu yapsan şimdi çok iyi kardaydın... Turkcell getirmeden son kitleme şansındı zengin iphone isteyen insanlara sahibinden.com dan falan çok kolay satardın
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Esh said:

ben ingilterede havaalanından aldığım bi kaç şeyin tax refund unu almıştım yine havaalanında bulunan customs ofise başvurup. apple storelarda da tax refund ibaresi var mıydı hatırlamıyorum ama.

Ingiltere'den bir sey aldiginizda VAT Refund icin su linke bakabilirsiniz

Urunu aldiginiz firmanin VAT Refund veren firmalar arasinda olmasi lazim. Her firma kayitli degil. Buyuk firmalarin hepsi kayitli diye biliyorum...

Bu arada VAT Refund icin AB ulkesi disina gidiyor olmalisiniz. Ha oturum hakkiniz var ise yine de VAT refund alabiliyorsunuz yapacaginiz sey ulkeyi min 12 ay icin terkediceginizi soylemek.

Lakin normalde %18 vergi geri alacaginizi hesaplasanizda bu rakam %9 lara dusuyor. Sebebi ise VAT Refund hesaplama parasi kesmeleri.

£550 a bir lens aldim ben kameram icin, hafta sonu istanbul'a donuyorum normalde £100 geri almam gerekirken £50 civari geri alacagim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...