Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

birak ya, bg bile degistiremiyoruz, adam yenisini alalim diye her turlu hipneligi yapiyo.

Benimde 3G mi mundar etti iOS 4.0 .

kapitalist hipneler yenisini satmak için yaptı bunu kesin diyip sinirlenip o anlık sinirle blackberry bold 9700 aldım...

Gelen gideni aratırmış durumu oldu özetle. Şimdi 1.000 küsür Tl zarar ederek iPhone 4 aldım kaçak. Vicdanım zerre rahatsız değil.

Bundan sonra apple yeni iphone olarak ne çıkarırsa da gıkımı çıkarmadan alıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
iphone 4 için vodafone ön kayıtlara başlamış. satışa çıkmadan önce email yoluyla bizleri bilgilendirecekmiş. isterseniz uzman ekibi ile kapınıza kadar getirip kapıdan satışını yapacaklarmış, bence bu noktada turkcell'e ciddi fark attı bu hamlesiyle vodafone..
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmanızı bölerek bir soru soruyorum:

Kardeşime de aldım iPhone 4, ama kendiminkini pasaporta işlettiğim için onunkini işletemedim daha...

Onunkini de p.tesi başka bi arkın üzerine işleticez. İşletme işi çözülene kadar sim kart takmasa flight modda ipod touch gibi kullanabilir mi cihazı? Yoksa cihaz açılır açılmaz IMEI kayıtlı değil kitledik durumu olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sim kartını micro-sim e kendim dönüştürürüm laaa diyorsanız

http://www.buy-microsim.com/pub/How%20to%20make%20MicroSIM%20-%20EN.pdf

bu linkteki template i A4 kağıda 1:1 olarak basın öyle girişin işleme. Keseceğiniz yerleri milimetrik olarak işaretlemiş olursunuz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
iphone4 almadi iseniz htc desire ile daha mutlu olabileceginizi belirtmek istedim. dun elime ulasti super alet :)

Android 2.2 guncellemesi de geldi. Ayrica Sense UI sahane bir seymis. Ha artik telefonlar Android'li ve digerleri olarak ayriliyor. Android var ise goruldugu gibi Nokia'nin yillardir suregelen liderligi bitiyor. Halan daha symbian kasiyorlar...

3 secenek birakmistim kendime telefon icin iphone4, htc desire, samsung galaxy s

3 hafta boyunca okumadigim inceleme yazisi izlemedigim youtube videosu kalmadi. 4 kere de magazalarda inceledim telefonlari ve sonra karari htc den yana verdim. lakin limitli stok vardi ingilterede ve nerede ise hic bir firma hemen gondermiyor bekletiyor. telefon edip fircalamam ile limitli stoktaki son kalan telefonlardan birisini gonderdiler :)

Neden iphone almadim:

Bir kere kiyaslarsam htc iphone3gs den kat kat iyi. iphone 4 ile de kafa kafaya gidiyor. Kriterlere bakarsak 10 kriterden belki 8 inde iphone one ciksada neye gore kime gore sorusu ile bu konumda. Resepsiyon sorunu cok bayik. Fiyati asiri pahali. Dahili batarya olayini secmiyorum. 16gb ile 32gb arasi ucret abarti. Class10 sdhc kartlarin ustunde bir fiyat farki var ve sanmiyorum class10 hizinda olsun. Tamamen gosteris icin alinan bir telefon olmaya basladi. Ismini 4 olarak yazarak milleti 4G telefon cikarmislar gibi kandiran izlenim verdiler lakin telefon bariz 3g.

Dip not: HTC Evo 4G geldiginde iphone4 ile kiyaslandiginda bariz ezicek.

Sosyal ağlarda paylaş

abi dyna, ne yaptin, cok uzak kalmissin bu konulara =)

htc evo geleli cok oldu (bkz http://techcrunch.com/2010/05/29/htc-evo-4g/), ve pil omru gibi cogu konuda sikintisi var. iki uygulamayi acik birakip yattiginda pili bitmis oluyor cihazin sabaha. daha da onemlisi, dunyada 4g network cok az ve sanirim ingilterede hic yok.

sdhc konusunda da, arada 100 dolar fark var, 16-32gb sdhc kartlar arasinda da marka modele ve kaliteye gore 50-120 dolar fark oluyor. kaldi ki desire aldiysan 4gb karti atip 32gb karta 120-180 dolar vermen gerekiyor. hal boyle olunca apple'in o istedigi ekstra ucret o kadar da abuk degil.

en onemlisi, android telefonlarin en buyuk sorunu her update'i alamamalari. iki ay sonra daha iyi bir android versiyonu cikacak ve rom bulmak icin o site bu site dolasacaksin. apple en azindan 2 sene update garantisi veriyor ki, 2.5 sene once cikan 3g'ye bile port ettiler ios4'u ve hala update cikariyorlar 3g'lere yonelik. google onu yapmiyor iste..
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
evo 4g ile ilgili bi yazi okumustum ordan gorduklerime gore dedim iphone4 dan cok daha iyi olacak diye de evet vodafone da bakinirken gormedim dedim herhalde daha sonra cikaricaklar.

pil olayinda sikinti varmis dedigin gibi, cozum bulurlar diye dusunuyorum.

android olayina gelince simdi su var froyo cikti 2.2 ve baya iyi. desire froyo ile hd kayit da yapabiliyor artik.

android uygulamalari oldukca fazla ve ucretsiz sekilde istemedigin kadar uygulamaya ulasabiliyorsun

hafiza karti olayi iphone da 32gb hafizaliyi aldiginda tonla para veriyorsun alete. desire da cok paran yoksa aleti aldiktan sonra 8gb lik kart alirsin 10 pound. 16gb lik ise 32 pound. hiz cok onemli degil diyorsan ki tavsiye etmiyorum class2 alirsin 80 pounda 32gb satiliyor.

ne yapilabilir 8 ya da 16 gb lik class 6 kart alsan her turlu yeter. fiyat olarak da 16-40 pound arasi degisiyor. ileride 32 gb class 6 ucuzladiginda biraz alirsin hem yedek kartin olur hem bu kartlari ileride alacagin telefonlara da takip kullanabilirsin. hic olmadi usb gibi tasirsin yaninda.

iphone daki baglanti kopmasi sorunu cok berbat o kadar para verdikten sonra telefonlarin en temel ozelligini kullanamadikca neye yarar :)

http://www.bitterwallet.com/apple-introduces-ihand-for-iphone-4-solves-reception-problem/31766

# Posted by Alex | July 6th, 2010 at 3:12 pm

How much for this?

£599.99?

lol
Sosyal ağlarda paylaş

Birader, gidip dandik dubara bi HTC modeli almışsın sonra da class3 class5 kart tartışması yapıyorsun. Nedir bu? Bari HTC nin amiral gemisini o 4G olanı alsaydın da öyle kapıştırsaydın iPhone la. Desire neymiş... Samsung galaxy kılıklı bi telefon...

iPhone da reception sorunu yok. Edge networkte hiç yok. 3G de de zayıf sinyal olan yerde avuçlarsan düşüyor evet. Ama ona da çözüm gelmiş bile, benim aldığım iPhone da sinyal kaybettiren yere minnacık şeffaf bi sticker yapıştırmışlar. Elinle anten arasındaki teması kesiyor. Ben " bu ne laa " diyerek sökmesem 3G de de sinyal kaybını önlemiş olacaktım hehe

Ama iPhone'un esasneden başarılı olduğunu uzun bi hikaye olarak anlatıyorum. iPhone'cular okumasa da olur yani bundan sonrasını =)

Şimdi ben lisedeyken tam bir early-adapter techno geek tim. Yeni elektronik ne çıksa ilk ben kapar denerdim. Teknolojiye meraklı olduğum ve genç olduğum için platform farkıymış, software/firmware update miş, kullanım değişiklikleriymiş vs. hiç etkilemezdi beni. Gocunmadan her tür update i formatı vs. i ne kadar zor ve karmaşık olursa olsun başına oturur uğraşır yapardım; çünkü hoşuma giderdi. Durum böyleyken de paramın alabileceği en fonksiyonel telefonu almak mantıklı geliyordu tabi. Bluetooth dan dosya paylaşımı olsun, 3G olsun, wi-fi olsun, multi task yapabilsin vs. vs. vs. Tabi ben lisedeyken Nokia N80 ler falan bu sıfata uyuyordu. Kağıt üzerinde her özellik var alette, ama pratikte hiç biri düzgün çalışmıyor. wi-fi dan rahat hotspotlara bağlanabilmek için nokia sitesini gezip doğru firmware update i bulup sonra onu cihaza yüklemek falan angarya işlerle uğraşır dururdum...

Ama artık büyüdük. Kafam eskisi kadar almıyor böyle teknolojik işleri. Zaten eskisi kadar meraklı da değilim ondan da olabilir. Artık telefonda aradığım şey "reliability" ve "user friendliness". iPhone burdan gönülleri kazanıyor işte.

Kullanmayı öğrenmek için saatlerde kullanım klavuzu okumuyorsun. Telefonun bütün ayarları için tek bir settings menüsü var. Blackberry'lerde nokia lardaki gibi 40 tane settings menüsü yok. Doğal parmak hareketleriyle fotoğraf değiştirip zoomlayabiliyorsun, scroll button mış trackball mış kasmıyorsun.

Software/Firmware update, kişiselleştirme, mp3, back-up, restore geyikleri tek bir program üzerinden son derece basit bir şekilde gerçekleşiyor. iTunes dan başka hiç bir şeye ihtiyacın yok.

İhtiyacın olan oyun/program vs. için site site gezmiyorsun. Harika işleyen bi sistem var. App Store dan bakıyorsun, incelemeleri okuyorsun, beğeniyorsun, 1 butona basarak alıyorsun. Kurulumu falan otomatikman yapıyor alet. Teknoloji konusunda en özürlü insanlar annem ve babam bile yapabiliyor hani. Nokia'ya bi program yükletmeyi dene bi de onlara...

Şu an bile başlık var Pati Tech te adam açmış "HTC HD2 ye program yüklenecek yer" falan diye... Apple da bakacağın tek bir yer var. Rahatlığa gel

Bilmem anlatabildim mi?

Ve en en en önemlisi tek bir cihaz, tek bir operating system ve tek bir üretici var. Bu da stabilite konusunu kökünden çözüyor işte. Bugüne kadar iPhone'um bir gün bile beni yarı yolda bırakmadı. Neredeyse kusursuz. Arada sırada bazı app ler kitliyordu eski iPhone umu, öyle bi durum olduğunda da tek bir düğmeye basılı tutuyorsun çözülüyor olay. Virus derdi yok, fazla resource yiyen yazılım yükleme derdi yok...

Dertsiz tasasız bir telefon iPhone. Kullanıcı dostu esnek teknoloji diğer bir deyişle.

Yani olay biraz kişinin hayat felsefesine bakıyor =) Ben hayatımda dert tasa stres istemeyen sakin bir adamım. iPhone da bunu buldum, o yüzden donanım olarak aynı cihazlardan 2 kat fazla para vermeyi göze alıyorum.

Ama sen teknolojiyi hala yakından takip ediyorsan, bug dı uyumsuzluktu vs. sıkıntı oldu mu gocunmadan çözebilecek ekspertize sahipsen, ve bunları yaparken gocunmuyorsan git çin malı çift hatlı telefon bile al yani tercih senindir. Ama ben class2 class 10 nedir onu bile bilmiyorum bugün. Class10 class2 den daha iyidir heralde diye rakamlarından mantık yürütüyorum yani. Bana hafıza seçeneğini Apple ın "Kardeşim 16GB mi istersin 32GB mı?" şeklinde daraltması iyi geliyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

iphone 3g, htc hd2, nokia n900, motorola milestone , iphone 4 simdi.

uzgunum beyler bayanlar elma ile armutlari kiyaslamayalim lutfen. gordugunuz uzere cogu en iyilerden olusan telefonlari kullandim ve kullananlarla beraberim, iphone 4 ile kiyaslamayin o aletleri.

gecen galaxy s almis arkadas ver dedim suna bakayim iste klasik android guzel ekran, dedim iphone 4 aldim, bakti alete, salagim ben dedi birakti aleti.

bu kadar net.

hele HTC lutfen lutfen yapmayin etmeyin.

ha yapin nede olsa aldiniz :)

ama yemezler bre :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...