Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

bu yaz otelde istatistik yaptım.

gelen müşterinin %95inde i phone vardı, geri kalanın da büyük çoğunluğu berry.

seneye odalara iphone dock lı muzik setleri koymayı planlıyorum. kapılara da steve jobs posterleri falan koyarım.

türkiyenin 10 katı fanboi ecnebide var. özellikle almanlar acayip fan yahu. iphone magazinleriyle falan geliyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden yanlız iPhone almamak için geçerli sadece bir sebep olabilir o da "Param yok."

Millet 200 lira daha ucuza aynı özelliklerde telefon aldım diye kiremit büyüklüğünde HTC lerle geziyo ya... Masaya koyuyolar sonra büyük havalarla böyle "abi ekrana bak hayvan gibi müthiş fln"... Sonra ben iPhone da bi program gösteriyorum, hemen hepsi "bu HTC de de var mı?" diyo hahaha...

Buying the best is true economy.
Sosyal ağlarda paylaş

Agalatör, ben bile nefret ettim senelerce, hatta forumdan biriyle saglam tartismistim fanboyluk yapma lean diye. Tamam ozamanlar iphone'da ne mms vardi ne 3g vardi, bluetooth yok bilmemne dendi, kisacasi eksigi coktu. Yok iste bataryasi tumlesikti falandi filandi bi dunya kusurunu buluyoduk.

Simdi artik bi dusunuyorum, senelerce nokia kullandim, kac kere batarya degistirme ihtiyaci duydum?Batarya degisene kadar telefon 50 kere degisti. Bluetooth ile dosya atmak ara sira lazim oldu ama isin asli son 1 senede belkide ihtiyacim olan son sey, surekli interneti kullandigimdan dolayi.MMS zaten eklendi, 3g eklendi. Tek elle zor kullanilir dendi, N900 gbi bi telefondan sonra tek elle iphone baya rahat bile geldi.

Hepsini gectim bu aletin her seyi standart haline geldi artik. Donanimsal acidan olsun, software acisindan olsun. Application olayida kopardi durumu zaten, yani nebiliyim ben bu alet uzerinden bankama girip, faturalarimi yatiriyorum kolayca. Herseyin bi application'i var, iphone application'i olmayan sirketi adamdan saymiyolar artik.

Yani olay fanboyluktan cikti baya. Ben beni kasmayacak, program aramaymis ugrasmaymis, saatlerce pc basinda ugrasmak yerine 2-3 tikla isimi halledecek,rahatca internete girecek, hizli bi alet ariyodum, iphone'da karar kildim, pismanda olmadim.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece "ayfon rullaz!" diyen adam fanboiun kralıdır
"iphone4 çok iyi abi" diyen akıllı tüketicidir. iyi lan ürün, kötü diyeni severler..

fanboi kısmının markaya takılıp farketmediği ama yaşadığı olay şudur, abi bu gelişme! :D
sana da gelişme, bana da gelişme. iphone alsan da gelişme, htc alsan da gelişme. iphone kötü desen de gelişme, iyi desen de gelişme, iphone'un iyi olmadığını iddia etsen de gelişme.

eskiden bi htc k-jam falan vardı smartphone gibimsi. kalanı nokia malının ürettiği odun parçalarıydı ki hâlâ Nbilmemkaç diye gezen adamlar var hani.

iphone basit bir telefon değil, bu pazarda teknolojik bir sıçramadır.

eksikleri var mı? var tabi lan, allah katında yaratılmış bişi değil ki bu.. eksiği olmasa zaten millet dükkanı kapatır, "son arkadaş bu" falan derdi herhal..

lol
çok seviyorum her türlü alanda yaşanılan teknolojik gelişmeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

HTC Desire'a kötü telefon demek de cahilliğin daniskası olmuş.

1 aydır kullanıyorum telefonu takoz diyenin de kötü diyenin de alnını karışlarım cidden.

Iphone'un artıları - Tek telefon, tek geliştirici, Türkiye'de yaşayanlar için zengin app içeriği, retina display.

Desire ekran olarak Retina Display ile kıyaslanmaz ki zaten başka bi telefonda yok ama şahane kaliteli bir ekranı var, kıçıma plazma taktırmayacaksam hiç bir eksiği yok bence.

App.'lerde Türkçe app desteği çok sınırlı tabi ki, zaten Türkiye'de kaç tane Android'li tel var ki. Piyasanın oturması için 2 sene var. Sonuçta 3-4 sene önce Iphone'da da her bokun app'i yoktu, hatta 2 sene önce bile yoktu.

Pil ömründe sorun yok, 2 gün gidiyor işte, paso da 3g falan takılıyorum.En ufak bir takılması yok, işlemci, software vs çok iyi. Menülerinin kullanımı çok kolay, malzemesi kaliteli, Samsung Galaxy gibi ne bok olduğu belli olmayan çakma plastik gibi bir şey değil.

Güncellemesi otomatik olarak geliyor.

100.000 app sınırını geçti Android kısa zaman önce, bu uygulamaların %60-70 civarı ücretsiz.

Temel bir kullanıcı için gereken tümm app. leri ücretsiz olarak edinebiliyorsunuz yani.

Iphone gibi HD video çekebiliyor.

Çok güzel 3D oyunlar var, Iphone'da olduğu gibi, hatta Quake 3 gördüm insanlara droid ve evo4g de oynuyordu, Desire için de varmış bakıcam markete.

Tek tuşla tüm kullanıcılarını syncliyorsun google accountunla vs.

Tabi tek bir telefon geliştiricisi yok, tek bir market yok. Bir noktadan sonra misal 1 yıl sonra gelecek sürümler için telefon destekleyecek mi bilmiyorsun.

Ha ama o zaman da Iphone'cuların yaptığı jailbreak hesabı gibi gidip custom rom kurup update edeceksin.

Google'ın şu noktada yapması gereken
App. Market açmak
Yüklenen app.leri virüs/trojan'e karşı test edip onaylayarak koymak.

Geri kalan donanımsal sorunlar/eksiklikler üretici firmalara ait.

HTC'nin nasıl firma olduğunu bilmeyenler de araştırsın biraz, Çin malı sandılar sanırım ama adamlar ilk dokunmatik ekranlı telefonu 2000'de üreten firma vs, neyse.

Iphone'un kalitesi tartışılmaz
Ama fiyat olarak çok daha aşağıda olan ve bir Iphone'un donanımsal ve software bazında verdiklerinin %80-90'ınını veren ve kişilerin ihtiyaçlarını karşılayan başka telefonlar var.

Demem o ki 1.000 tl'ye HTC Desire aldım, bir iphone'da ilgimi çeken ne varsa bende de aynısı var, bundan gerisi tırışka.

Bir markayı çok seviyor olabilirsiniz de bir şeyler söylerken dönüp anlattığınız şeyin sağından solundan da bakabilme yeteneğine sahip olun.
Sosyal ağlarda paylaş

isin sakasi o zaten :D

olay basit iyisi cikar millet alir bu kadar, ihtiyacina bakarsin karsilarsin, parana bakar karsilarsin, paran vardir ferrari alirsin digeri gelir salak bu aletle bu koy yolunda gidilirmi bak ben traktor aldim her seyi ayni gidiyoruz der haklidirda ama iste beklentiler farkli olunca kimseye ses cikarmamak gerekir.

ferrariyi iphone , traktoru diger telefonlar yapmadim yanlis anlasilmasin ornektir sadece.

iphone 5 cikana kadar 4 deyim sonrasinda o an piyasada ne varsa bakarim test ederim alirim.

herkesin yaptigi gibi yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

android muhakkak cihaz sayisi bazinda ios'i gececektir. sonucta apple sadece belli bir pazara hitap ediyor, android ise her pazara hitap edebilecek sekilde tasarlanmis.

ama daha onemli olan, ios'e uygulama gelistirmek demek, su anda sadece iki farkli versiyon hazirlamak demek. iphone ve ipad versiyonu. onun disinda yapilmasi gereken degisiklikler cook ufak. ama android'e uygulama gelistirmek demek besyuzbinmilyon farkli kriteri dusunmek demek ki, gittikce bu kriterler de artacak.

oyle olunca, piyasada iki uc kat daha fazla android cihaz olsa bile, her zaman senin elindeki cihaza uygun daha cok ios uygulamasi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...