Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En son okuduğunuz kitap

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Nazca said:

İlkinden sonra yine o kadar güzel gidiyor ki, sonlarına doğru geldiğimi fark edip yavaşladım. Geri dönüp tekrar okuyorum çoğu kısmı.

Keşke daha önceden okusaymışım seriyi, çok sevdim.

oku oku hepiciğini oku, paniğe gerek yok, daha 4 kitap daha var kısa öykü derlemesinide sayarsan. hiçbiri digerinden geri kalmaz, bakıs acıları farklı olsa bile.

sonra tekrar okursun bastan zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Olmamış bu ya, dili çok tekrar içeriyor ve sıkıcı. İçinde bilimsel hiçbir detay yok "yak yak yak" diye geçmiş. Genel itibariyle "Bakın ben şöyle zekiyim, şunu düşündüm, böyle cevap verdim, ne kadar farklıyım pis aptallar" şeklinde gidiyor.

Sıkıcı, tavsiye etmem. Bitsin diye kastım.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Olmamış bu ya, dili çok tekrar içeriyor ve sıkıcı. İçinde bilimsel hiçbir detay yok "yak yak yak" diye geçmiş. Genel itibariyle "Bakın ben şöyle zekiyim, şunu düşündüm, böyle cevap verdim, ne kadar farklıyım pis aptallar" şeklinde gidiyor.

ben beğenmiştim, nasıl yerden yere vurmuşsun,=) ne kadar sert bir kritik olmuş bu yaw=)

o kadar da ukalaca gelmedi bana dili, her anısı muhteşemdi demiyorum da, genel olarak bir fizikçinin de böyle tatlı sosyal anılarını okumak hoştu, üstelik çoğu yerde adam gerçekten zekice cevaplar verip, zekice çözümler üretmiş. takdir az biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

neutrino said:

ben beğenmiştim, nasıl yerden yere vurmuşsun,=) ne kadar sert bir kritik olmuş bu yaw=)

o kadar da ukalaca gelmedi bana dili, her anısı muhteşemdi demiyorum da, genel olarak bir fizikçinin de böyle tatlı sosyal anılarını okumak hoştu, üstelik çoğu yerde adam gerçekten zekice cevaplar verip, zekice çözümler üretmiş. takdir az biraz.

Şimdi yeniden okudum yazdıklarımı, haklılık payın var. Benim beklentim farklıydı, inceleme falan okumadan aldım, bilimsel yönü daha kuvvetli olur diye bekliyordum anı kitabı olunca daraldım biraz. O gözle okuyunca o kadar kötü olmayabilir elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

neutrino said:

Feynman son yüzyılın en iğneleyici, en hazırcevap fizikçisi. O kitap da fizik araştırmaları üzerine değil karakteri yüzünden yaşadığı olayları anlatmak için.

Yoksa adamın fiziğin gidişatını değiştiren bir ton çalışması var. Bir noktada teori ortaya koyabilmek için kuantum fiziğini baştan inşa ediyor falan. Değişik bir tip. Ama bu dediklerimi o kitaptan çıkarmak kolay değil. Ciddi olsun diye yazılmış bir şey değil zaten.

Ben ne okudum:

http://www.beastsofwar.com/wp-content/uploads/2013/03/Fulgrim-Visions-of-Treachery.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

zeper said:

neutrino said:

spo

Feynman son yüzyılın en iğneleyici, en hazırcevap fizikçisi. O kitap da fizik araştırmaları üzerine değil karakteri yüzünden yaşadığı olayları anlatmak için.

Yoksa adamın fiziğin gidişatını değiştiren bir ton çalışması var. Bir noktada teori ortaya koyabilmek için kuantum fiziğini baştan inşa ediyor falan. Değişik bir tip. Ama bu dediklerimi o kitaptan çıkarmak kolay değil. Ciddi olsun diye yazılmış bir şey değil zaten.

Ben ne okudum:

spo

http://www.beastsofwar.com/wp-content/uploads/2013/03/Fulgrim-Visions-of-Treachery.jpg

ee tabi o kitaptan çıkarmak mümkün değil, öyle olsa popüler bilim kitapları türünde olmazdı.

Q.E.D. diye bir kitabı var hatta türkçeye çevrilmişi de var KEDİ(Kuantum Elektro Dinamiği) Ömür Akyüz çevirdi ilk teorileri nasıl ortaya attığı, kendi düşünce yapısı gerçekten çok anlaşılır bir dille halka anlatmaya çalışmak için yazılmış bir kitap.İlla adamın fizikle ilgili işleri öğrenilmek isteniyorsa o okumalı.

bu arada şu yukardaki kitap nasıl? kaç verirsin mesela, konusu falan. Önerir misin? resmi koymak dışında yorumda da bulunmalıyız bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...