Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Şimdi abi, siz gerçekten at gözlükleri takıyorsunuz. Mesajları adam gibi okumak işinize gelmiyor sizin, laf sokayım da masturbasyon yapmış olayım falan diyorsunuz.

Karakol sistemi diyorum, sistem. Hani karakolun orada durması. Etrafına 2 asker yerleştirmen, sonra da karakolda beklemen. Adamın sızdıktan sonra 2 roketatar ile senin işini bitirmesi. Buna tepki veriyorum.

Ha sen burdan "sınırda asker durmasın teröristler şehre insin" lafını çıkardıysani bi zahmet mesajları iyi okumaya çalış. Böyle hakikatten çok saçma oluyor cevaplar.

Sistem diyorum, karakol sistemi kötü. Siyasete girdikten sonra bazı tutumlarında sapıtsa da, Osman Pamukoğlu denen adamın 93-95 (sanırım, 1-2 yıl daha fazla olabilir tam hatırlayamadım) yıllarında uyguladığı sistemi takdirle karşılarım. Durmayacaksın abi, statik değil dinamik olacaksın. Ağaç diksen o da durur orda, gelip balta vursan haberi olmaz. Karakol sistemi de aynı sistem. Bekliyosun, bekliyosun bekliyosun. Terörist gelip rpg yi veriyor karakola, hop 7 şehit 10 şehit. Sonra operasyona çıkıyorsun, 5 tane teröristi ölü ele geçiriyorsun, tekrar dönüyorsun, bekliyorsun.

Bunu anlatmaya çalıştım, tabi direk mesajlardan atar yapacak birşey çıkarmaya kastığınız için pek anlayamıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Danimarka ne kadar iğrenç pis bir ülkedir yahu.

"The people on board were not so innocent ... and I cannot imagine that another country would react any differently," the ambassador said before being summoned to the Danish foreign ministry to explain the attack.

edit:

Danimarka'dan özür diliyorum.

İsrail'in danimarka büyükelçisi demiş yanlış okumuşum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

http://www.youtube.com/watch?v=gYjkLUcbJWo&has_verified=1
yalnız.. abi ineni dövmüsler ineni dövmüsler.
hayrı ellerine sağlıkda aptalmı bu israilliler, tabi bu sırada botla geminin baska yerlerinede cıkmıslar ama komik yani

Şu nedir ya, of bu nedir? Hadi asker başarısız, komutan da mı başarısız abi? Adamlar yıkanmış çamaşırın suyunu çıkarır gibi dövüyorlar direk sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

"The people on board were not so innocent ... and I cannot imagine that another country would react any differently," the ambassador said before being summoned to the Danish foreign ministry to explain the attack.

İsrail'in danimarka büyükelçisi demiş yanlış okumuşum.

yuh.
ve
pes.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Şimdi abi, siz gerçekten at gözlükleri takıyorsunuz. Mesajları adam gibi okumak işinize gelmiyor sizin, laf sokayım da masturbasyon yapmış olayım falan diyorsunuz.

Karakol sistemi diyorum, sistem. Hani karakolun orada durması. Etrafına 2 asker yerleştirmen, sonra da karakolda beklemen. Adamın sızdıktan sonra 2 roketatar ile senin işini bitirmesi. Buna tepki veriyorum.

Ha sen burdan "sınırda asker durmasın teröristler şehre insin" lafını çıkardıysani bi zahmet mesajları iyi okumaya çalış. Böyle hakikatten çok saçma oluyor cevaplar.

Sistem diyorum, karakol sistemi kötü. Siyasete girdikten sonra bazı tutumlarında sapıtsa da, Osman Pamukoğlu denen adamın 93-95 (sanırım, 1-2 yıl daha fazla olabilir tam hatırlayamadım) yıllarında uyguladığı sistemi takdirle karşılarım. Durmayacaksın abi, statik değil dinamik olacaksın. Ağaç diksen o da durur orda, gelip balta vursan haberi olmaz. Karakol sistemi de aynı sistem. Bekliyosun, bekliyosun bekliyosun. Terörist gelip rpg yi veriyor karakola, hop 7 şehit 10 şehit. Sonra operasyona çıkıyorsun, 5 tane teröristi ölü ele geçiriyorsun, tekrar dönüyorsun, bekliyorsun.

Bunu anlatmaya çalıştım, tabi direk mesajlardan atar yapacak birşey çıkarmaya kastığınız için pek anlayamıyorsunuz.

Bir ülkenin ne kadar ıssız bucaksız toprağı olsada, o toprak parçasının en ücra köşesinde bile bir karakolu bulunur. Bu biraz da semboliktir aslında, orda bir karakolunun bulunup bayrağının orda bulunması vs.
-Sahipsiz değildir.- mesajı taşır. Derler ya hani; gidemediğin toprak senin değildir falan. Onun gibi.
iki bin metre yükseklikte dağa bile karakol kurulur. orda bırak insanı, hayvanı, börtü böcek bile yaşamasa o karakol yine orda durmalıdır. Devletin gücünü ve varlığını temsil eder. Dediğim gibi hiç bir işe dahi yaramasa sembolik olarak bulundurulmalıdır.
bizimkilerin pek modern olduğu söylenemez tabi ama işte..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...