Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Gazze Şeridi yasadığı terörist bir örgütün kontrolü altında, oradaki abluka yasaldır. Yasal Filistin Hükümeti'ne bağlı değil HAMAS. Böyle bir bölgeye sivil insani yardım gemisi falan gönderilmez. Teröriste destek vermeyi Türk Dış Politikası haline getirenlerin ellerinde bu ölenlerin kanları. İç politikada %1-2 oy gelecek diye bu insanları kurbanlık koyun gibi gönderdiler savaş bölgesine.
Sosyal ağlarda paylaş

Hamas terör örgütü de İsrail nedir?

son 10yıllık tarihe mi bakıyoruz İsrail'i haklı çıkarabilmek için?

Ayrıca yardıma saçma denmiş. İlginç. Söz konusu din birliği olduğu için mi saçma oluyor? Biz ne kadar inkar edersek edelim ülkenin yüzde 99'u müslüman. Üstelik islamiyeti Türklerden daha uç yaşayan kimse de yok. İslam hukuku geçerli olmayabilir ama islamiyeti o kadar uçta yaşayan hiç te azınsanmayacak ve elinde ciddi bir sermaye tutan bir kesim var. Haklı olarak yardım gitmeyen ülkeye yardım etmek istiyorlar. Bunun saçma bir tarafı yok.
İsrail'in toprak bütünlüğü diye birşey söz konusu değil çünkü topraklar zaten İsrail'in değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, yardım filosuna yapılan operasyonla ilgili olarak Kudüs'te basın toplantısı düzenledi.

İşte Ayalon'un basın toplantısından satır başları:

- Gemidekilerin yöntemi şiddetle oldu. Ölenlerin olmasını talihsizlik olarak değerlendiriyoruz.

- Diplomatik yolları kullanarak onlarla anlaşmaya çalıştık. İnsani yardımın insani yönü yoktu. Eğer öyle olsaydı uygun kanallarla bize ulaştırırlardı.

- Amaçlarının Gazze'deki kuşatmayı kırmak olduğunu belirttiler. Gazze'deki kuşatmanın Hamas'tan dolayı gayet haklı bir sebebi var.

- Filoda en az iki silah bulduk.

- Gazze'ye insanı yardım götüren gruplar bütün diplomatik çabalarımıza rağmen çağrılarımıza cevap vermediler. Güvenlik güçlerimiz gemileri barışçıl bir şekilde takip etmeye başladılar. Şunu da söylemek gerekir hiçbir bağımsız ülke, kendi topraklarında böyle bir eyleme izin vermez ve müdahale eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

e sen de kendince haklı olabilirsin
ama paticik sana yaptırım uygulayabilir alexi?

Vırtgel ağızlılık yapmana gerek yok.
İsteyen istediği yaptırımı yapsın, bence sorun yok.

nileppezdel said:

Kendilerince haklı olduklarını se nkabul ettin önceden, kendince haklı olmasa zaten böyle bir şey yapmaz diye ^^

Genel olarak haksızlar. Bunu söylüyorum. Kabul ediyorum, kendimi önceden yanlış ifade etmişim diyorum. Adresimi vermen suç. Değiştir işte imzanı, uzamasın daha fazla. Gerek yok

İki saattir canla başla tartıştığın mevzuya bu kadar kişisel yaklaşıp, daha sonra kendi tüzel kişiliğine bir saldırı olasılığı doğdu anda suç, uzamasın diyebiliyorsun.

Güzel.

İyi uzamasın.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

wastyrx said:

müdehale grubu oluşturup nile ateş açmaya gidiceklermiş. nilde beyaz bayrak olarak atletini çıkarmış pencerede sopasıyla bekliyormuş

Haber Türk don dediydi??

Şey atletinin beyaz olma ihtimali daha yüksek.. Renkli falan giyiyordur filli milli özel vardır bilemedim o yüzden atlet dedim ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...