Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

hayrı zaten, direniscilere yardım edilcekti deniyopr. e direnisciler ulusal hukukta haklı sen isgalci olarak değilsin.
blockade'ı kırıcaklrdı diyolar, e zaten blockad usulus hukukta haksız, insanı yardım tasıyan kurumlar haklı.

gecin yanı "abi israil zaten gelisinler biz dağıtılaım demis bunlar kabul etmemişi".
eletkriti suyu doğal gazı iletişimi kesen israil. yardım kuruluslarına izin vermiyen israil. Birlesmi milletlerin depolarını ablukayta alan, direk birlesmis milletlerin halka yardım yapmasını engelliyen israil.

gecin yanı

EU Hamas'ı terör örgütü olarak kabul ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Absolut said:

Konumuz PKK teröristleri değil ayrıca yalan bilgiler yazmayalım foruma lütfen.
nileppezdel said:

Ama şimdi doğruya doğru Kürtlerin bağımsız olmasını ve Kürdistan kurulmasını istiyor aslında neredeyse tüm büyük devletler.

Yalan mı? Lütfen...

Ha ayrıca wastyrx, uluslararası karasularında yaptı diye haksız olmasına ben anlam veremiyorum. Dediğim gibi Türkiye biriyle savaşta olsa, ve o düşmana yardım gidecek olsa, uluslararası karasularda da olsa müdahale edecektir ülkemiz, ve etmelidir. Salak mıyız bırakalım yardım gitsin?

benim dediğim

wastyrx said:

Bir kişi bile ölmeden çokta kolay bi şekilde teslim alırlardı ki o gemiyi.. İnsanların tepkisi zaten bu konuda. Sizin savunduğunuz düşünce benim düşmanıma gitseydi o yardım ben de durdururdum. Milletin dediği ise durudurucaksan durdur ama adam gibi yap..

Ben dedim ki tartıştığımız uluslar arası sularda yaptığı için suçlu olması ya da olmaması değil ki herhangi bir yasal hakları yok. Atıyorum o gemiyi almanya yollamış olsaydı sebepsiz saldırı nedeniyle(kendi sebepleri yetmiyor yani kafana göre saldıramazsın..) almanyanın savaş açma vs gibi bi hakkı doğardı sanıyorum. (pek bilgim yok mantık çerçevesinde söylüyorum yanlış olabilir.) Neyse benim dediğim; ''ATEŞ'' gücü olmayan sivil bir gemiye yaptıkları müdahelenin yanlış yapıldığı ve bu konunun sindirilmemesi gerektiği..
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Absolut said:

Konumuz PKK teröristleri değil ayrıca yalan bilgiler yazmayalım foruma lütfen.
nileppezdel said:

Ama şimdi doğruya doğru Kürtlerin bağımsız olmasını ve Kürdistan kurulmasını istiyor aslında neredeyse tüm büyük devletler.

Yalan mı? Lütfen...

Ha ayrıca wastyrx, uluslararası karasularında yaptı diye haksız olmasına ben anlam veremiyorum. Dediğim gibi Türkiye biriyle savaşta olsa, ve o düşmana yardım gidecek olsa, uluslararası karasularda da olsa müdahale edecektir ülkemiz, ve etmelidir. Salak mıyız bırakalım yardım gitsin?

Abi devlet politikaları böyle işlemiyor, senin geçen sayfalarda anlamamış olduğun konu bu. Uluslararası sularda askerin gemiye çıkıp kendini savunma amaçlı adam vurmasıyla senin sokak ortasında adam bıçaklamanın farkı olmuyor, olmamalı. Yoksa herkes gördüğü gemiye bir uyarı versin, sonra çıkıp vursun içindekileri, "belki bomba taşıyolardı nereden bilelim, bizim memlekette kötü adamlar var belki yardım diye onlara giderdi" desin.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Rra: İşte Kürt milliyetçileri de PKK'yı kuvayi milliyeye benzetiyorlar onu demek istiyorum

kuvayi milliye ruhu tüm halkın istek ve arzularını, düşüncelerini taşır pkk kürt halkınımı temsil ediyor şimdi tüm g.doğu halkları pkkya tam destekmi diyor hepsi kürdistanmi diyor şimdi pkk sadece azınlık ve kendi halkının mağdur olması ile rant sağlayan dış güçlerin kuklası olmuş zavallı bir terör örgütü
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

nileppezdel said:

Yahu adamlar SAVAŞTA! Bunun nesini anlamıyosunuz. Yarın öbür gün Allah korusun biz bir savaşa girsek, bütün dünya bu savaşı haksız bulsa bizi kınasa falan ama biz kendimizi haklı bulsak tekinizin gıkı çıkmaz ama insan hakları falan diye. Haklıyız dersiniz. Onlara göre de onlar haklı işte. Bunu görmek çok mu zor?

Bana göre de haksızlar, ama savaşta olan bir devletin bunu yapması normaldir. Yoksa filistine eziyet var, insanlık suçları var trilyon tane hepsinde haklısınız.

Her olayı Türkiye'yle kıyaslamandan duygusal bir insan olduğun çok belli.

Zannedersem Suadiye Akasyalı Sokak civarlarında oturuyorsun? Çok duygusal bir sokaktır.

AHAHAHAHAHAH
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi yazılmıştır ama anlamayan arkadaşlar için tekrar yazayım.

Benim bildiğim kadarıyla, uluslararası sularda bir gemiye böyle bir çıkartma yapamazsın. Yaparsan da, bize taşla sopayla saldırdılar diyemezsin. Nitekim o gemidekiler silahı çıkarıp vursa bile haklılar. Çünkü haksız yere belli bir dayanağı olmadan gemiye saldırıyorsun. O yüzden sopayla vurdular bir gerekçe değil.

İsrail'in yaptığı düpedüz bir gösteri. Kansız bitsin istiyorsan, alırsın limana, herkesi tutuklarsın bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

Kaede said:

ha bu sırada "israile verilseydi israil kendi dağıtırdı" lafını kim söylediyse ona da bi tarafımla gülüyorum

işgal altındaki kısımların sadece yaşamak için ihtiyacı olan minimum erzak yardımı 50 tonsa israil sadece bunun 15 tonluk kısmına izin veriyor zaten

israil dış işleri bakan yardımcısı söyledi

yanlış anladın galiba bu operasyondan bahsetmiyorum ben. yıllardır yardım gönderen organizasyonların genel raporu bu. yıllardır filistine giden yardımlar zaten israil filitresinden geçiyor
Sosyal ağlarda paylaş

@Kaan: Haklısın zaten ama düşmanına yardım gitmesi riskini alamaz.

@Rra: Bize göre işgal ve insanlık suçu, onlara göre savaş. Fark etmez bize işgale geldiklerinde biz adına "kurtuluş savaşı" deidk. Yani savaş. Haklı da olsa, haksız da olsa savaş.

Ha savaş kanunları var da bu kanunların işlenebilirliğinden bahsetmişti çok arka sayfalarda suark, e yani şimdi benim düşmanıma yardım gidiyor olsa uyarımı da dinlemiyorlarsa indiririm. Bunu demek istiyorum.

Bakın, İsrail bu savaşı yapmakta haksız. Yapılan şey soykırımdır, şerefsizliktir. Ama ortada mevcut bir savaş varsa düşmanına gidecek yardımı engellemeye hakkı var. Bunu diyorum sadece. Ha adamları öldürmeleri de yanlış, ilk ateşi İsrail açmadıysa da videodaki gibi inen askere direk saldırdılarsa o zaman ona da bir şey diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Rra: Bize göre işgal ve insanlık suçu, onlara göre savaş. Fark etmez bize işgale geldiklerinde biz adına "kurtuluş savaşı" deidk. Yani savaş. Haklı da olsa, haksız da olsa savaş.

Ha savaş kanunları var da bu kanunların işlenebilirliğinden bahsetmişti çok arka sayfalarda suark, e yani şimdi benim düşmanıma yardım gidiyor olsa uyarımı da dinlemiyorlarsa indiririm. Bunu demek istiyorum.

Bakın, İsrail bu savaşı yapmakta haksız. Yapılan şey soykırımdır, şerefsizliktir. Ama ortada mevcut bir savaş varsa düşmanına gidecek yardımı engellemeye hakkı var. Bunu diyorum sadece. Ha adamları öldürmeleri de yanlış, ilk ateşi İsrail açmadıysa da videodaki gibi inen askere direk saldırdılarsa o zaman ona da bir şey diyemem.

Tartışmayı bırakırsan imzamdaki boşlukları doldurmayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi düşmanına yardım gitmesi riskini elimine etmek gibi bir durum söz konusu değil. Pre-emptive bir measure alamaz uluslararası sularda savaşa girmek istemiyorsa, kendi sularına girince anca silah taşıdığı şüphesiyle kendilerine uyarı verdik, ama dinlemeyince bir nedeni vardır diyip saldırdık diyebilirlerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ŞİMDİ Bİ SANİYE ÜSTÜME GELMEYİ KESİN.

Sorunumu anladım ben.

Deminden beri yanlış kelime seçiyordum.

İsrail'in yaptığını haklı değil de mantıklı buluyorum demem gerekirdi. Ben de bir ülkenin ordusunu yönetiyor olsam aynısını yapardım heralde. Böyle kanlı yapmazdım tabi ama yaptıkları şey mantıklı.

Haklı mı?

Haksız.

Hatam yanlış kelime kullanmaktı, gerdiğim insnalardan özür diliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi anlamadığın hiçbir şekilde hiçbir hakkı yok. Ben olsam bende öyle yapardım diyince senin de hakkın olmuyor. Evime hırsız girdi ben bunu öldürürüm hakkım var desende adamı öldürdüğün için yıllarca ceza evinde yatıyorsun çünkü öyle bi hakkın yok.
Sosyal ağlarda paylaş

PKK, Kürtler ve benzerleriyle karşılatırmak: Gerzeklik.

Hamas de terör örgütü demek gerzeklik. Çünkü yardım Hamas'a değil. "Yok yok kesin gider" mazeretiyle insanlar öldürülüyor.

Sen gelmiş benim sokakta beraber yürüdüğüm kürtlerle aynı sorunu yaşadıgımı iddaa ediyorsun, adamlar sokaklarda filistinli avlıyor.

Bence sen garipsin.
Sosyal ağlarda paylaş

önüne gemi çekmeye gerek yokki. dümeni etkisiz hale getirebilirler çok rahat. sonra otur bekle günlerce direnişleri kırılana kadar. asker yüklü kendi yolcu gemilerini getir, bir bir insanları kontrollü şekilde aktar sonra ülkelerine postala.

ama adamların umrunda değil. sorun orda. sen , ben , başkası insan hayatına değer verdiği için böyle düşünüyor. israil kendi halkı dışında kimsenin hayatına önem vermiyor. yeter ki yoluma çıkma yoksa canın yanar diyor. kendini üstün ırk görüyor be adamlar varolduklarından beri.
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

nileppezdel said:

Tartışmayı bırakırsan imzamdaki boşlukları doldurmayacağım.

Bıraktım zaten hadi sil imzanı ^^
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

ŞİMDİ Bİ SANİYE ÜSTÜME GELMEYİ KESİN.

Sorunumu anladım ben.

Deminden beri yanlış kelime seçiyordum.

İsrail'in yaptığını haklı değil de mantıklı buluyorum demem gerekirdi. Ben de bir ülkenin ordusunu yönetiyor olsam aynısını yapardım heralde. Böyle kanlı yapmazdım tabi ama yaptıkları şey mantıklı.

Haklı mı?

Haksız.

Hatam yanlış kelime kullanmaktı, gerdiğim insnalardan özür diliyorum

geride kalmasın da okuyun anlayın hatamı anladığımı sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Smoke said:

yıllar önce kıbrıs da türk bayrağına tırmanmaya çalışan rumu ensesinden vuran asker ne kadar haksızsa, israil de o kadar haksız. veya tam tersi.

Kendi sınırında kendi bayrağını koruyan asker mi haksız? Saçmalıyorsun. Ne yapacaktı adam? Abi dur gözünü seveyim yakışıyo mu koskoca adamsın mı diyecekti? Böye gerizekalı bir yorum görmedim ben ya.

Gemilerde 9 Türk'ün öldüğü haberi var bu arada.

haklı mı?? bayrağı indirmeye çalışan adam muhtemelen silahsız, kimsenin canına kastetmemiş serserinin biri. Gidip beklersin yanında inince alırsın içeri bayrağa hakaretten.İsrailin yaptığı da aynı derecede haksız(gemileri sokmamakta haklı olsa bile). O kadar komandon var "alayı silahsız sivilleri zarar vermeden etkisiz hale getiremedim" diyosan buna kimse inanmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...