Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Yahu videoda gözüküyor aşağı inen askere direk girişiyorlar. Bu durumda asker ne yapsın. Saldırıya uğrayan asker kendini savunmuş der İsrail. Kimse de ses çıkartamaz.

Uluslararası sularda da olsa düşmanıma yardım gitmesine izin veremem der. Yine haklı olur.

Uyardım insanca, gelin biz gönderelim yardımı da teröristlere gitmesin dedim dinlemediler der. Yine haklı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bence de gayet kasıtlı bi hareket gemide olay çıkacağını bile bile asker indirmek
gayet çözülebilirdi bu sorun gemiye çıkartma yapmadan
hiç bişey yapamıyorsan sabote ettiğinle bırak gemiyi (pervaneleri sabote ettiler diyordu haberde) sar etrafını, kes önünü, 1 hafta içinde politik olarak çözülecek.
sırf trollemek adamların yaptığı.
Sosyal ağlarda paylaş

Hao said:

Hala israili savunmaya çalışanların, mertçe " suçlu " diyemeyip " ehihe aslında pkk bikbik " diye konuşanların insanlığını geçtim, hayvanlığından bile şüphe duyuyorum.

abi biz israili savunmuyoruz.
Biz, oraya yardım gönderen konvoyumuza yapılan saldırı haksız değil diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

ahah böyle kıritik bir operasyona israilin trigger happy çaylak asker götüreceğine inanan yok dimi

bariz önceden emir verilmiş "bi direniş görürseniz bir iki tanesine sıkın da bir daha olmasın böyle yardım mardım"

ben adamlar trigger happy mi dedim ? adam bunu kullanıyor dedim. adamın umrunda değil sivil, terörist. adamlara verilen emirler can sağlığınıza en ufak bi tehdit görürseniz vurun gitsindir büyük ihtimalle.

zaten herifler gelmeyin canınız yanar, müdahale ederiz diye uyardılar. bunu diyen adamdan daha azı beklenir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Adamların yaptıgı kendilerine göre Meşru demek istiyoruz alexi. Bize göre olmayabilir, ama bu onların umrunda değil.

Ulan kendilerince haklı olmasalar niye yapsınlar ki böyle bir şey, neyin kavgasını veriyorsunuz. Adamların sebeplerini bir kaç sayfa önce yazdım. Söyledikleri bu, ama HAKLILAR demek bambaşka bir şey lütfen yapmayın.

nileppezdel said:

Nasıl yakın değil? Kürtlere göre biz işgalciyiz, PKK da işgale karşı direniş ve Kürt halkını bağımsızlığına kavuşturma peşinde.

Nesi farklı bunun? Bir açıklayın ya?

Ayrıca İsrail'e göre Hamas terör örgütü. Bize göre de PKK. PKK'ya terör örgütü demeyen, özgürlük savaşçısı diyen siviller gelecek olsa yardıma biz de sokmayız. Sokmak hata olur çünkü. bunu anlamayacak kadar gerizekalı olmayın

Yanlış, çünkü şurda dediğin şey bütün Kürtlerin PKK'lı olduğu sonucuna varıyor.
Yanlış çünkü bir işgal söz konusu değil, bağımsızlık ya da özerklik talebinde bulunuluyor.

Şöyle bir farkı var, 30 yıldır tecavüz edilen bir toplumdan bahsediyoruz. Şöyle bir farkı var, UN, NATO, Avrupa İnsan Haklarının, milyonlarca itirazına asla kulak asmadı Israil.
Şöyle bir farkı var ki, hiç bir türk milliyetçisi, türkçü, atatürkçü düşünce derneği başkanı kıvamında bir adam çıkıp rapor yazmadı TSK'nın ve Türk Hükümetinin KÜRT HALKINA (PKK DEĞİL) yaptığı insanlık dışı hareketler halkına.
Yanlış çünkü bu raporda her ölen israilli asker için 100 filistinli, her ölen israilli sivil için 400 filistinli, her yıkılan israil binası için de 6000 filistinlinin evini kaybettiğinden bahsedilmedi.

Yanlış çünkü, yanlış.
Hiç bir benzerlik taşımıyor, aksi de savunulamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya adamlar kendi açılarından haklı. Bunu söylemeye çalışıyoruz. Aynısnı biz yapsak, başkaları bize suçlu derdi barbar Türkler derdi ama biz kendimizi haklı görürdük. Sanki İsrail direk asker çıakrtıp öldürmüş gibi konuşuyorsunuz.

Önce uyardılar. Yardıma karşı değiliz ama hamasa gider bize verin biz yollayalım dediler. Dinlenmeyince asker çıkardılar. Asker daha hiçbişey yapmadan askere tekme tokat dalınmış, videoda öyle görünüyor.

Aman neyse boşa tartışıyoruz kimsenin fikri deişmeyecek nasıl olsa
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yahu videoda gözüküyor aşağı inen askere direk girişiyorlar. Bu durumda asker ne yapsın. Saldırıya uğrayan asker kendini savunmuş der İsrail. Kimse de ses çıkartamaz.

Uluslararası sularda da olsa düşmanıma yardım gitmesine izin veremem der. Yine haklı olur.

Uyardım insanca, gelin biz gönderelim yardımı da teröristlere gitmesin dedim dinlemediler der. Yine haklı olur.
helikopterden aşağı biber gazı
nilepi mute edin yeter
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi nasıl teslim alacaksın? Korkutucu bir güç unsuru olmadan sana bırakmazlar. Gemiyi asker teslim alacak. Sen gemiye çıkan askere "geber yahudi köpeği" diyip sopayla bıçakla dalarsan asker de vurur. Ha tam olarak öyle oldu diyemeyiz ama hiç sanmıyorum direk İsrail'in öldürmek için çıktığını. Gemiyi teslim almak için asker çıkartmışlardır gayet.

Çok afedersinde eğitimli asker vs ayak takımı.. çok zor dimi birine dipçiği vurup indirmek(al sana kaba kuvvet, göz dağı..)
Oraya çıkan herhangi bir asker(bir diyorum kaç kişi dalmıştır allah bilir) çokta rahat etkisiz hale getirebilir silah gücü kullanmadan. Karşıdan silahla karşılık verilse neyse..
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

Suark said:

Adamların yaptıgı kendilerine göre Meşru demek istiyoruz alexi. Bize göre olmayabilir, ama bu onların umrunda değil.

Ulan kendilerince haklı olmasalar niye yapsınlar ki böyle bir şey, neyin kavgasını veriyorsunuz. Adamların sebeplerini bir kaç sayfa önce yazdım. Söyledikleri bu, ama HAKLILAR demek bambaşka bir şey lütfen yapmayın.

Suark said:

Hao said:

Hala israili savunmaya çalışanların, mertçe " suçlu " diyemeyip " ehihe aslında pkk bikbik " diye konuşanların insanlığını geçtim, hayvanlığından bile şüphe duyuyorum.

abi biz israili savunmuyoruz.
Biz, oraya yardım gönderen konvoyumuza yapılan saldırı haksız değil diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Gemiye gitmeyebilirlerdi ama,

Sonuçta yük gemisi değil mi bunlar, çek önüne bitane savaş gemisi. tamam işte

Doğru bunu yapabilir, ama kimse yapmadı diye bir halt yiyemeyecek adamlara.

Anlamak istemediğiniz nokta şu, kimse israilin bu yaptığı doğru demiyor, ama politik olarak yırtmak için argümanları var diyoruz. ve siz ister kabul ister etmeyin yırtacaklar.

Hani olayı tek taraflı görmeyin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

@Alexi: Ya bize göre tecavüze uğruyor Filistin, hatta çoğu kesime göre öyle. Ama şimdi doğruya doğru Kürtlerin bağımsız olmasını ve Kürdistan kurulmasını istiyor aslında neredeyse tüm büyük devletler. Onlar da gelip yıllardır Kürdistan'ı işgal ediyorsunuz diye savunabilirler başka bir durumda. Bu yüzden durumlar benzer. Sen duygusal yaklaşıyorsun da göreceli bir durum. PKK'lılara göre Kürt halkının Filistin halkından farkı yok çünkü. İsraillilere göre de Hamas'ın PKK'dan farkı yok. Bunu demek istiyorum. Bizce farklıdır, biz yanlış görürüz o ayrı. Ama uluslararsı arenada düşününce, dengelere falan bakılınca, PKK Hamas'a denk durumdadır. Biz beğensek de, beğenmesek de. Onaylasak da, onaylamasak da
Sosyal ağlarda paylaş

Olay İsrail istese tek damla kan aktımadan gemileri durdururdu veua durdurmazdı değil bence. Esas sorun İsrailin bu hareketi için kimseye hesap vermeyecek olması. Şımarık çocuk pozisyonunu korumaya devam edecekler ben istediğim herşeyi yaparım hemde heryerde yaparımvarsa itirazı olan buyursun boşa konuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke said:

yıllar önce kıbrıs da türk bayrağına tırmanmaya çalışan rumu ensesinden vuran asker ne kadar haksızsa, israil de o kadar haksız. veya tam tersi.

Kendi sınırında kendi bayrağını koruyan asker mi haksız? Saçmalıyorsun. Ne yapacaktı adam? Abi dur gözünü seveyim yakışıyo mu koskoca adamsın mı diyecekti? Böye gerizekalı bir yorum görmedim ben ya.

Gemilerde 9 Türk'ün öldüğü haberi var bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Esnaf said:

ondan önce ateş açılmıştır bence.yoksa sanmıyorum elinde silahlı adamlara taş sopa dalcaklarını

Ben de bunu sanmıyorum işte. Bence askerler çok haklı olarak gemiye çıktılar, "biz size durun dedik dinlemediniz, çevirin şimdi gemiyi geri. yardımların hamasa gitmesine izin veremeyiz" diyeceklerdi. Bizimkiler "cCc İslam kardeşlerimiz ölüyor cCc" modunda gaza getirildikleri için o anda direk "Islam fuck yeah!" resmindeki arkadaşların surat ifadeleriyle saldırdılar. Askerler de doğal olarak ateş açtı. Kamera kayıtlarına göre de ateş edilmedne önce sopalı bıçaklı saldırı var gibi ama.. :/

simd hiç bir ülkenin askerinin sivil bir gemiye uluslar arası sularda cıkma hakkı yok. haklıs ebep falan dğeil yanı.
asker doğal olarak ates acmaz, ates etmeden etkisiz hale getiermeye calısır.
ayrıca cıkartma yapılmadan önce israilliler zaten pervaneleri kitleyip gemiyi durduruyor. söylenene göre daha cıkrtma yapılmadan önce ates acılmıs gemiye.
Sosyal ağlarda paylaş

Szasstam said:

Suark said:

Gemiye gitmeyebilirlerdi ama,

Sonuçta yük gemisi değil mi bunlar, çek önüne bitane savaş gemisi. tamam işte

Doğru bunu yapabilir, ama kimse yapmadı diye bir halt yiyemeyecek adamlara.

Anlamak istemediğiniz nokta şu, kimse israilin bu yaptığı doğru demiyor, ama politik olarak yırtmak için argümanları var diyoruz. ve siz ister kabul ister etmeyin yırtacaklar.

Hani olayı tek taraflı görmeyin lütfen.

esasında politik olarak yırtıcak kadar argümanları da yok. politik olarak adamların biraz da olsa haklı olmasının sebebi yıllardır işledikler hiçbir suç için (insanhakları olsun, savaş olsun) bedel ödememeleriyle aynı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...