Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rift: Planes of Telara

Zinxen

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

Bence tamamen matematik. Çıkan oyunların %70-80`nin, belki daha fazlasının, kötü olduğunu ya da rağbet göremediği için gelişemediğini düşünürsek, her oyuna kötü diyerek baya yüzdeli tuturulabilir.

makul bir mantık :) ama ben içgüdülerimle bakıyorum işe tera ya baktım içime sinmedi ben bu filmi gördüm dedim.

rift i çok güvendim insanlardan biri oynadı ve mevcut haliyle bile çok iyi olduğunu söylediği ve gördüğümü beğendiğim için tutuyorum.

rift çok manyak yeni birşey mi hayır aynı tas aynı hamam ama adamların dev kadrosu çok başarılı ve arkalarında çok ciddi bir mali destek var.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl ic guduler bunlar mighty :P neyse ben biraz daoca da benzettim rifti zaten forumlarında da bi kac tane bu yonde topigim var ve baya bi daoc oyuncusuyla karsılastım.Super bi sey beklemiyorum ama en azından PVPsi bizi oyalasın yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

benim suçum mu :)

bak conan dedik ben gladmirin beta acc u ile 3 ay end game raid test ettim her akşam dev lerle raid e girdik her akşam adamlara bu iş böyle olmaz dedik adamlar oyun çıksın siz lvl alırken yada en geç 2 ay içinde düzeltecez dediler 2 sene geçti düzelen bir şey yok.

bizim grup hepsi pvp insanı hadi warhammer oynayalım dedik.Betada yine olmaz böyle şey dedik düzelir dendi neyse oturduk oynadık zerre pve yok hadi olmasın biz pvp ye geldik eee iyi güzelde pvp lake içerisindeyim kaleyi uzaktan görüyorum ekranımda kale saldırı altında diyor daha ben ekranımdaki kaleye yolu yarılamadan kale kapısı kırılıyor boss kesiliyor.Bu nasıl siege mantığıdır.Onuda geçtim bir günde 35 tane kale aldım karşı tarafta aldı gidiyorsun karşı taraf kenarda bekliyor sen alıyorsun çıkıyorsun bekliyorsun karşı taraf alıyor.

star trek öyle yapacaz böyle yapacaz dediler onu konuşmak bile istemiyorum oturup kastırsam tek başıma daha iyisini yaparım.

millet yüz milyonlarca doları çöpe atıyorsa benim suçum mu ? :)
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

RRa said:
merak eden varsa iyi oyuncuyu biraz daha açadabilirim

Ben merak ediyorum.

madem merak ettin...

Darkfall online ile başlayalım. Open pvp, hardcore sandbox bir oyun. Yani bu ne demek. Bir guildin mensubu isen haritada safe zone biryer yok. Ne bir şehrin içi, ne guild kalesi... hiç bir yer. Afk bile olamazsın. Biri gelir keser. Loot serbesttir. Bankaya koymadığın herşey öldüğünde lootlanabilir. Oyundaki en dandik seti yapman en az 1 gün sürer. Kaybetmen ise 10sn. PvP'de tab ile target seçemediğin gibi birde ekranında crosfire var + işareti yani counter strikedaki gibi hedef var. Büyü, ok atarken hedefi tutturman için epey bir uğraşman gerek. Ve karşı saldırılardan da kaçabilme şansın oluyor. Yani anlayacağın iyi bir oyuncu üstü başı, skilli ne olursa olsun karşısındakine isabetli vuruşlar yapabiliyor ve rakibin ataklarından sağ sol, zıpla eğil gibi kaçabiliyorsa karşısındaki rakibi yenebilir.
Instance sistemi yoktur. Tehlikelerle dolu bir mapi vardir. Heran heryerde ölebilir ve üstündeki itemleri kaybedebilirsin.
Iyi ve sabırlı bir oyuncu değilsen Darkfall'i becermezsin ve oyun kötü diye göz yaşlarına boğulursun. Ayrıca pahalı bir oyun.

Age of conan'a gelince... DF'nin aksine casual bir oyun. Ama bu oyunu adam gibi oynayabilmen için öncelikle oynadığın karakteri çok iyi tanıyor olman gerekiyor. Buda en az 1 aylık bir zaman istiyor. Oyun 30gb ve hangi bilgisayara kurarsan kur oyunun PC'ye alışması 1 hafta kadar sürüyor. AOC sistem req. 1gb ram istesede en az 2gb ram ve 1gb ekran kartı ile adam gibi performans alınabiliniyor. Oyun end game'den sonra başlıyor. Pvp lvl kasmak, üst baş yapmak aylarca sürüyor ve hiç bitmiyor. Tier1 - 2 - 3 - 4 olmak üzere 4 classman raid var şuanda. AOC'da insanlar yarış halindeler üstlerini yapmak için, pvp lvl için ama herkez bu yarışa dahil olamıyor. Bu oyunu şuan itibari ile oynayacak olan arkadaşın en az 6ay her başına gelene ya sabır diyebilmesi gerekiyor. Raidlerde de pvpde de oyuncu beceresinin yüksek olması gerekiyor yoksa tutunamaz.

Iki oyunda da herkez tutunamıyor. Çoğu tutunamayanda oyunlara bok atıyor. Iki oyununda eksik tarafı vardır ama grafik olarakta, senaryo olarakta, oynanabilirlik olarakta wow'dan iyidir. Ama wow gibi önüne gelende oynayamaz ikisinide.
Sosyal ağlarda paylaş

MMO Oyuncusunun skill quality anlatımını yaparken kısmende olsa lütfen crosshair i dahil etmeyelim, skill i belirleyen bir unsur değildir en azından bir MMO da.

Zevklerin/Renklerin oyuncuya göre değişebileceği gerçeğinden de yola çıkarak iyi oyun vardır demek de tutarlı değil, bu bir meslek değil, MMO oyuncusu olmanın kanunlarda nizamlarda belirtilmiş hukuku mevcut değil yani herhangi bir spesifikasyona uyacak bir profil mevcut değil. Değişik profil lerde MMO oyuncuları mevcut, her an adrenalin salgılayıp diken üstünde oyun oynamak senin zevk aldığın bir durum olabilir normaldir ama başka birine hitab etmeyebilir, etmiyordur. Aylarını yıllarını harcayıp hala competitive olmaya zorlanmaktan herkes zevk almayabilir, almıyordur.

Diğer post larda oyunların eksiklerini, bu eksiklerin beta larında tespit edilip sadece mighty tarafından değil diğer hardcore veyahut casual gamer lar tarafından da tespit edilip dile getirildiği belirtilmiş.

Okuyalım, okuduğumuzu anlayalım.

Ek olarak, oyunlarda 'tutunmak' diye bir kavram mevcut değildir, content ve gameplay hitab etmemiştir ve oyuncu bırakmıştır. Sonuçta yapımcı firma ne AoC ne de Darkfall için 'şu şu' profil deki kısıtlı kitleye oyun yaptık çünkü biz malız diye bir beyanda da bulunmadı. Oyun cogunluga hitab etmediyse bu başarısızlıktır ve tabii ki firma bunu kabul etmeyip bardağın dolu tarafına bakmaya ve baktırmaya uğraşır.

Elitism artık bu piasada geçerliliğini çoktan yitirdi, öyle bir oyun yaptık ki biz bile oynayamıyoruz öyle hardcore demeçleride geride kaldı. Milyon dolarlık yatırım yapılan bir oyun hem hardcore hem casual gamer a hitab etmek zorundadır ve su anda bunu WoW gayet güzel yapmakta, ama iyi ama kötü şekilde ve parsayı götürüyor, hikayenin sonu.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

axedice said:

RRa said:
merak eden varsa iyi oyuncuyu biraz daha açadabilirim

Ben merak ediyorum.

madem merak ettin...

Darkfall online ile başlayalım. Open pvp, hardcore sandbox bir oyun. Yani bu ne demek. Bir guildin mensubu isen haritada safe zone biryer yok. Ne bir şehrin içi, ne guild kalesi... hiç bir yer. Afk bile olamazsın. Biri gelir keser. Loot serbesttir. Bankaya koymadığın herşey öldüğünde lootlanabilir. Oyundaki en dandik seti yapman en az 1 gün sürer. Kaybetmen ise 10sn. PvP'de tab ile target seçemediğin gibi birde ekranında crosfire var + işareti yani counter strikedaki gibi hedef var. Büyü, ok atarken hedefi tutturman için epey bir uğraşman gerek. Ve karşı saldırılardan da kaçabilme şansın oluyor. Yani anlayacağın iyi bir oyuncu üstü başı, skilli ne olursa olsun karşısındakine isabetli vuruşlar yapabiliyor ve rakibin ataklarından sağ sol, zıpla eğil gibi kaçabiliyorsa karşısındaki rakibi yenebilir.
Instance sistemi yoktur. Tehlikelerle dolu bir mapi vardir. Heran heryerde ölebilir ve üstündeki itemleri kaybedebilirsin.
Iyi ve sabırlı bir oyuncu değilsen Darkfall'i becermezsin ve oyun kötü diye göz yaşlarına boğulursun. Ayrıca pahalı bir oyun.

Age of conan'a gelince... DF'nin aksine casual bir oyun. Ama bu oyunu adam gibi oynayabilmen için öncelikle oynadığın karakteri çok iyi tanıyor olman gerekiyor. Buda en az 1 aylık bir zaman istiyor. Oyun 30gb ve hangi bilgisayara kurarsan kur oyunun PC'ye alışması 1 hafta kadar sürüyor. AOC sistem req. 1gb ram istesede en az 2gb ram ve 1gb ekran kartı ile adam gibi performans alınabiliniyor. Oyun end game'den sonra başlıyor. Pvp lvl kasmak, üst baş yapmak aylarca sürüyor ve hiç bitmiyor. Tier1 - 2 - 3 - 4 olmak üzere 4 classman raid var şuanda. AOC'da insanlar yarış halindeler üstlerini yapmak için, pvp lvl için ama herkez bu yarışa dahil olamıyor. Bu oyunu şuan itibari ile oynayacak olan arkadaşın en az 6ay her başına gelene ya sabır diyebilmesi gerekiyor. Raidlerde de pvpde de oyuncu beceresinin yüksek olması gerekiyor yoksa tutunamaz.

Iki oyunda da herkez tutunamıyor. Çoğu tutunamayanda oyunlara bok atıyor. Iki oyununda eksik tarafı vardır ama grafik olarakta, senaryo olarakta, oynanabilirlik olarakta wow'dan iyidir. Ama wow gibi önüne gelende oynayamaz ikisinide.

of akşam akşam sandalyeden düşüyordum gülerken.

inanılır gibi değil tam bir ay kasman lazım ahahahahahah

bak şimdi darkfall shadowbane i utanmadan kopyalayıp wolfpack ve ubi tarafından yapılan hataların daha faiş versiyonlarını yapmış 25 milyon oyunculuk mmo piyasasında oynayan 5 bin kişi haricinde herkes tarafından rezil olarak nitelendirilen, alan insanların kandırıldık diye dava açtığı bir oyun.

age of conan a gelince daha önce yazdım dev dediğim adam developer yani oyunu yapan bu nedemek sen daha age of conan nedir bilmiyorken ben oyunu yapan adamlarla her gece birlikte oyunu oynayıp test ediyordum.

portakalda vitaminken ben mmo oynuyordum kısmını toptan geçiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...