Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

ha evet tabiki implant için. bir doktor dinlemiştim, çene kemiklerinin yapısını inceliyorlar ve ona göre bir sayı belirliyorlarmış. yani max rakamı alamayabiliyor herkes.

şurda bilgi var galiba biraz http://www.katibogluimplant.com/index.asp?sayfa=dis-implantlari

said:
Tüm dişlerini kaybetmiş ve uygun kemiğe sahip bireylere her bir çenede sadece 6 ya da 8 implant uygulamak koşulu ile her bir çenede 12 ya da 14 dişi yerine sabit seramik (porselen) dişler olarak iade etmek mümkündür.
Sosyal ağlarda paylaş

Polgara said:

Bu 20likler çekildikten sonra ortalama kaç günde ağrısı geçiyormuş? Biraz sıkıntılıydı, yarısı da içerdeydi filan ama üç gündür efendi efendi ağrıyordu, nolduysa bugün kendimden geçtim resmen.
Bi de yanındaki dişin dişetinde küçük su toplamış gibiydi sabah, gitmiş şimdi, normal mi böyle şeyler?

1 hafta 10 gun agri olabilir , dikisleri aldirmaya gittiginde iyilesmenin normal olup olmadigina doktorun net cevap verir
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Deacon said:

Butun disleri aldirip yerine inorganik seyler koymak gibi bir olay var mi?

Bunu bende merak ettim simdi, lazim oldugunda degilde, lazim falan olursa ilerde asgad

Onun disinda curuyen mesela ön disleri nasil tamir ediyosunuz? asda

Implant yapilabiliyor eksik dislerin yerine ama o da kemige integre , enfeksiyon agri dusme olmitacak gibi bir garantisi yok
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Korax said:

Deacon said:

Butun disleri aldirip yerine inorganik seyler koymak gibi bir olay var mi?

Bunu bende merak ettim simdi, lazim oldugunda degilde, lazim falan olursa ilerde asgad

Onun disinda curuyen mesela ön disleri nasil tamir ediyosunuz? asda

Implant yapilabiliyor eksik dislerin yerine ama o da kemige integre , enfeksiyon agri dusme olmitacak gibi bir garantisi yok

implant fiyatları yerli üretim ve çin malları sayesinde ucuzladı diyorlar.

en ucuz implantı kaçtan yapıyorsun ?
Sosyal ağlarda paylaş

Polgara said:

Bu 20likler çekildikten sonra ortalama kaç günde ağrısı geçiyormuş? Biraz sıkıntılıydı, yarısı da içerdeydi filan ama üç gündür efendi efendi ağrıyordu, nolduysa bugün kendimden geçtim resmen.
Bi de yanındaki dişin dişetinde küçük su toplamış gibiydi sabah, gitmiş şimdi, normal mi böyle şeyler?

eheh şu dediklerini aynen yaşadım yazın, aynen copry'nin dediği gibi 7-10 gün arası bişey sürmüştü ağrısı, baya da yoruyordu hatta. o su toplamış gibi olan kabarcık da çıktı aynı şekilde, iyileşme tamamlandığında bi daha çıkmadı
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Köpru yada dis onarimi yapilirken renklerini nasil tutturuyosunuz? asdas cok eglenceliymis lan heauh

Yapa yapa artik goz otomatige bagliyor hangi dis hangi renk , ama gun isiginda isigin cok dik vurmayacagi sekilde renk skalasindan bakiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

forgiver said:

çürük ufak ve 2 diş arasında diye dolgu yapmadılar mantıklı mı
ufak derken 0,5 kalem ucu

Rontgende de bakmak lazim bazen nokta kadar gorunen curukler iceride baya buyuk olabiliyor

aslında o dişime dolgu yapılmıştı daha önceden normal görünen yüeyden çürümüştü
aslında ortodontik tedavi için metal bir halka geçirmişlerdi hep ondan çürüdü

dolgulu dişin çürümesi normal mi
röntgen mi diyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...