Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Plaka Değiştirmek

RayCharles

Öne çıkan mesajlar

Şehir dışına satıp geri almak dışında bir yolu yok. İstediğin plaka iki harfse 200-300, üç harfse (ve boşta varsa) 1.000-1.500 civarı para istiyorlar diye biliyorum. Üstüne iki kez devir ücreti tabii.

Neymiş yeni yönetmelik, isteğe göre plaka işinin önüne mi geçiyorlarmış?
Sosyal ağlarda paylaş

Plakan herhangi bir arabada bagli ise arabayi satin alman sonrada bu arabanin sehir disina satisini yapman gerekiyor.Boylece istedigin plaka aciga cikiyor ama onceden plakali bir arabanin plakasini bu plakayla degistirebiliyor musun bunu bilmiyorum :/

Ayrica

34 CAN 56
34 CEM 56
34 HAN xx. Ve bnzeri plakalar isme girdiginden 10k tl isteyen ve plakalari sirf bu yuzden eski arabalara takip ellerinde tutanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
hayır 10k para istenen özel plakalardır. bunlarda il kodu falan olmaz, tüm türkiyede tek olan alenen bir isim yazar

MIROGLU gibi. şekli falan da başkadır da ben bugüne kadar iki tane gördüm.

onun dışında 34 xx 123 olanlar standart plakadır, fb gs dahil. ancak emniyet bunlarda memurlara rüşvet verilerek istenen plakanın alınmasındansa, bari para bize aksın diyerek şöyle bir uygulama getirdi: polis vakfına belirlenene tutarda bağış yapacaksın. bu miktar da harf sayısına göre belli. fb gs bjkden daha ucuz (ama iki harfli isimden daha pahalı tabi) tabi ben de gazetede okudumlarımı sıkıyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

hayır 10k para istenen özel plakalardır. bunlarda il kodu falan olmaz, tüm türkiyede tek olan alenen bir isim yazar

MIROGLU gibi. şekli falan da başkadır da ben bugüne kadar iki tane gördüm.

onun dışında 34 xx 123 olanlar standart plakadır, fb gs dahil. ancak emniyet bunlarda memurlara rüşvet verilerek istenen plakanın alınmasındansa, bari para bize aksın diyerek şöyle bir uygulama getirdi: polis vakfına belirlenene tutarda bağış yapacaksın. bu miktar da harf sayısına göre belli. fb gs bjkden daha ucuz (ama iki harfli isimden daha pahalı tabi) tabi ben de gazetede okudumlarımı sıkıyorum. :)

10k para istenen özel plakalardır ancak can cem isme girer
1 sene önce aile arabamıza plaka alırken istedigimiz plaka bir tofaşta bağlı bulundu adamı bulduk konustuk ve adam sunu dedi arac için 2ktl plaka için 8 k tl alırım plakayı şehir dısına satarsınız plaka acıga cıkar ve plakayı arabanıza takabilirsiniz.

yani o tip plakaları plaka müdürlügünden 10k tl ye almıyorsunuz eger plakaya sahip olan kişi o plakanın farkında ise plakayı özellikle elinde tutup yüksek fiyatlara sokuyor.

hee şanslısın plaka müdürlügünde boşta istedigin plaka mı var direk al arabana tak bide gidip milli piyango falan oyna cok zor çunku can cem gibi plakaları bulmak bugunlerde :)
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğim plaka işlemlerini başlattığın zaman önüne bir liste koyuyorlar, 3 harflilerden istediğin bir tane olursa polis bilmem ne vakfına bağış yapıyorsun, sana güzellik yapmış oluyor oradaki polisler. yasal dayanağı olan bir konu değil plaka seçiminde para ödemek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...