Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2010/11 Transfer Sezonu

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

alınır ya neden alınmasın. 2 pazarlık yapıp fiyatı çekerlerdi aşağı, takas makas derken gayet makul fiyata alınırdı mustafa.
gerçi işin içinde olmadan hariçten gazel okuyoruz, kim bilir neler dönüyor trasnfer işlerinde ama ben hertürlü mustafa pektemek'in pino'dan daha yararlı bir transfer olucağı görüşündeyim. umarım eser gürler sahada ve bana bu postu yedirir pino.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahahahhaa =D

@guernica: O paraya yedek alınması bence çok yanlış, takas daha da yanlış yani bi Çağlar için Semih Kaya gibi bi yeteneği verdik, ileride 2 milyona satsan yine kardır, Çağlar o kadar adam edecek bir futbolcu değil. Türkiye'de piyasa çok yüksek, komik derecede.

Elano-Baros-Quaresma 7-8er milyona geliyorken 4 milyona Pektemek mantıksız olur ki Pino oynar muhtemelen direk sağ kanatta, Baros'a edek almak için o kadar paraya değmezdi bence
Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

de la cuesta vardı bi zamanlar tey tey, cm-fm futbolcusu olmaktan öteye gidemedi.

şu herife hiç vermediysek 3M € vermişizdir. Mustafa Pektemek için Cavcav 4M istedi diye vazgeçtik. yetenekli türk oyuncuya yatırım yapmak varken neden yabancı alınır anlamıyorum hiç.
neyse görelim bakalım nası bişeymiş.

Hehehe 17den aşağı stati yoktu de la cuesta'nın
Sosyal ağlarda paylaş

meselenin isimli adam almak olmadıgının en büyük örneği olmadı mı galatasaray :)

o yuzden beşiktaş içinde fazla havalanmamak lzm

yani ben şahsen derbi peşinde değilim artık.hani feneri beşiktaşı yenmişiz birşey olmuyor

diğer takımlar baya zorlu oldu artık.eskisi gibi şampiyonu derbileri belirlemiyor
Sosyal ağlarda paylaş

mustafa pektemeğe 4m vermeyen takım utansın, umarım fenerbahçe alır o adamı, mevlütten farkı ne abi herifin, ki bence ondan daha da hızlı bi adam, çok çok iyi paralara satılabilir, ve isimsiz adamları alma konusunda katılıyorum arkadaşlara, sonuçta bazı istisnalar hariç, her oyuncu isimsiz başlar kariyerine, önemli o olan o isimsizlilerin, birgün dünya çapında isim yapıp yapamayacağını görebilmek. ayrıca hiç milliyetçi değilimdir ama türk oyuncularının ismini duyurması lazım dünya çapında, eğer premier lig kalitesine ulaşmak istiyorsak ve ben bu konuyu arkadaşımla tartışmıştım bir keresinde, neden olmuyor diye, sorunun kökü altyapıya geliyor, altyapılarımız çarpık bizim, eğer her takım altyapısını düzeltirse, bu ligin premierden, bundesligadan veya herhangi elit bir ligden hiç bir farkı kalmaz, her oyuncuda seve seve gelir, sporla beraber yatırımlar artar ülkeye falan filan.. yani herşeyi etkiler. of bee nerden nereye gelmişim.:D
Sosyal ağlarda paylaş

valla mustafa pektemek i kaçırırsa elinden GS cidden üzülürüm. anadolu klüplerinde izlediğim en gelecek vaaddeden futbolcu.daha önce aday kadroya alındı mı bilmyiorum milli takım için ama 3 büyüklerde ya da trabzonda oynasa çok yüksek ihtimal alınırdı aday kadroya. 4 milyon euro evet fazla ama türk yetenekli futbolcu , iyi yabancı futbolcu bulmaktan daha zor. türk pasaportu direk + değer katıyor yeterince adam gibi futbolcu yetiştiremediğinden türk futbolu.
Sosyal ağlarda paylaş

Altyapıyla düzelecek gibi değil ki lig. Tamam Bundesliga'yı falan yakalarız da, ötesi zor. En basidinden anadolu takımına ünlü adam gelmez. Kasaba gibi küçük şehirde ne yapsın adam? İstanbul, Ankara, TSL'ye takım çıkarırsa İzmir (Buca var gerçi artık), belki zorlarsan Bursa, Kayseri ve Eskişehir. Geri kalan şehirlerin hepsi küçük şehir, öyle yıldız oyuncunun gelip kendine beğeneceği şehirler değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyide yazının sonunu okursan, bursanın mesela yaptığı transferler veya diğer anadolu takımlarının yaptığı küçük çapta yıldız transferleri belki çok açık bir şekilde değil ama ufakda olsa yatırım yapılmasını sağlar o şehirlere. aslında biz farkında değiliz ama spor ve yatırımlar birbirlerini çok ama çok etkileyen olaylar. hatta ve hatta bence her takımın fenerbahçe gibi bir kamp alanı inşaa etmesi lazım anadoluya, bunlarda çok iyi yatırımlar ülkemize.. öyle belçikaydı, hollandaydı falan, sanki adamlarda farklı bişey varmış gibi. bence bu olayın tek espiri, yurt dışına gidince oyuncuların ortam değişikliğinden psikolojik olarak kamp havasına falan girmesini sağlamak. çünkü ben başka bir avantaj göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Altyapıyla düzelecek gibi değil ki lig. Tamam Bundesliga'yı falan yakalarız da, ötesi zor.

Abi bundesliga'yı alt yapı ile yakalayacaksak süper bence. Almanya altyapı sistemi çok iyi. Gerisi para ile oluyor. Ama Alt yapının kalite kazanması birçok kapıyı açacaktır. En azından takımlarımız istikrarlı bir tempoda avrupa da olurlar.

Unutmayalım ki bizim takımlarımızın son 10-15 senede, avrupada, aldıkları başarılar 1 elin parmaklarını geçmiyor.

Galatasaray: UEFA ve Super Kupa + ŞL Çeyrek Finali
Fenerbahçe: ŞL çeyrek Finali

Burda belirtmek istedigim şey, sadece bir takımın istikrarı değil. Önde gelen futbol ülkelerine baktıgımızda, bu ülkelerin takımlarından en az 1 veya 2'si her sene bizim en yüksek başarımıza ulaşmayı beceriyor. Bizse bu başarıları bişeymiş gibi dillendiriyoruz. Özellikle Çeyrek Finalleri..
Sosyal ağlarda paylaş

Misal bir o.lyon örneği var. Adamlar istikrarlı bir şekilde Avrupa'da sürekli tutunuyor. Misal bir Dinamo Kiev örneği de var. Hem ŞL hemde UEFA'da adamlar sürekli varlar diyebiliriz.

Yine misal Porto, inanılmaz scouting sistemleriyle bile adamlar alkışı hak ediyorlar gerçi ama ŞL'de onları her sene istikrarlı bir şekilde görebiliyoruz.

Biz bu takımlar kadar bile değiliz fakat her karşılaştırdığımızda kendimizi çok üstlerinde görüyoruz. Önce zihniyetlerin aşılması ve hiçbir takımımızın iyi takımlar bile olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Sonra çok iyiye doğru hayaller kurmaya başlayabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mustafa Pektemek 4 milyon euro edecek oyuncu ama oynatacaksanız. Milan Baros performansının zirvesindeyken kesebilir mi Pektemek onu ya? Baros'u hafife alan Fenerli yorumları komik oluyor, Baros 2 senedir ligin en iyi forveti, Forlan gelmezse bu sene de öyle olacak. Yedekte duracak adama 4 milyon euro verme lüksümüz yok, keşke olsa da alsak Pektemek'i. Uzun vadede Baros'un yerine aynı sistemde çok benzer tipte oyuncu olarak çok iyi iş yapar. Ama bu kadar adı geçtikten sonra ne o yedek oturmak ister, ne kulüp yedke oyuncuya o kadar para bayılmak ister. Kalsın kendi takımında, İlhan Parlak gibi harcanmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Altyapıyla düzelecek gibi değil ki lig. Tamam Bundesliga'yı falan yakalarız da, ötesi zor. En basidinden anadolu takımına ünlü adam gelmez. Kasaba gibi küçük şehirde ne yapsın adam? İstanbul, Ankara, TSL'ye takım çıkarırsa İzmir (Buca var gerçi artık), belki zorlarsan Bursa, Kayseri ve Eskişehir. Geri kalan şehirlerin hepsi küçük şehir, öyle yıldız oyuncunun gelip kendine beğeneceği şehirler değil :)

bundesligayı yakala gerisini düşünme zaten avrupanın en iyi 11. ligiyiz ondan almanyadan once 6 ülke var. daha iyimser rakipler secmek lazm bence

yabancı getirme konusunda 1. lıg ekiplerinin cok zorlanacagını zannetmiyorum

1 Ankaragücü baskent ulan
2 Antalyaspor antalya
3 Beşiktaş obiwan
4 Bucaspor izmir
5 Bursaspor sampuan
6 Eskişehirspor hell yea
7 Fenerbahçe **
8 Galatasaray **
9 Gaziantepspor gidip görmeden yorum yapmayın bence cok kral sehir
10 Gençlerbirliği baskent
11 İstanbul BB **
12 Karabükspor bilemicem gitmedim görmedim
13 Kasımpaşa **
14 Kayserispor stadı yeter
15 Konyaspor bilemicem gitmedim görmedim
16 Manisaspor bilemicem gitmedim görmedim
17 Sivasspor bilemicem gitmedim görmedim
18 Trabzonspor paraları oldugunca alıyorlar görüyoz

zaten cogu istanbul takımı 4 tane takım imkanları nelerdir bilemicegim ki sivas iki sene ilk 3 de bitirebilgine göre bişeler yapabiliyorlar demekki

kasabadedigin sehirlerin cogu 1 milyondan fazla nüfusu var avrupada 1 milyon nufusu asan sehir sayı iki elin parmakları kadar

anadolu klüplerinin tek derdi para para olsun gerisini hallederler ariza makukula bir kayseri zekası örnegidir yok parasına gol kralı
Sosyal ağlarda paylaş

Makakula yetenek olarak çok şey kattı evet, ama isim olarak lige veya kayseriye hiçbir şey katmadı. Oysa ondan çok daha az iş yapmış olan Darius Vassell sırf ismiyle ligin imajını daha çok arttırdı. Ama mesela Vassell'i Kayseri transfer edemezdi, sırf şehri yüzünden.

Takıma katkı kadar isim de önemlidir uzun vadede. Bugün Guti Quaresma isterse BJK'ya hiçbir katkı yapmasın yatsın, yine de Avrupa'da BJK "Guti'nin oynadığı takım" diye bilinecek. GS UEFA zaferinin ekmeğini 5-6 yıl yedi, takımın kadrosu en kötü olduğu dönemde, Lucescu'nun borç harçla kirayla toplama takım sürüp CL'ye katıldığımız dönemlerde, o dandik kadroyla bir şeyler yapıp hala Avrupa devleriyle kafa kafaya oynadıysak bunun en büyük sebebi UEFA'dan dolayı ismimizin duyulmuş olması, rakipte bir korku oluşmasıdır. "GS'den 1 puan yeter" diye bakıyorlardı. Üstümüze gelse ezip geçecek 5-6 atacak rakipler korkudan atak yapamıyordu defansı bırakmamak için.

Sırf nüfusa akarak karar verilecek bir şey değil bu. Şehrin imajı, imkanları, ulaşım ve eğlence şartları, konforu vs çok önemli şeyler. Hani hep diyoruz ya "anadolu topçusu istanbula gelince gece hayatına daldı bozuldu yeteneği gitti" diye, neden oluyo bu? Çünkü Anadolu'da yok böyle bir imkan, isterse 10 milyon olsun nüfus. Avrupalı topçu bile buna bakar. Alın en güzel örnek, Batuhan Eskişehirde gece hayatı yok diye Bodrum'a mı ne biyere kaçıyo kamp vakti geçen sene. Ki bahsettiğimiz yer Eskişehir, bir öğrenci şehri, cıvıl cıvıl, hele diğer anadolu şehirlerine göre çok daha hareketli bir ortamken.
Sosyal ağlarda paylaş

di maria hakkında birşey diyemem ama her ne kadar sevmesem de khedira'nın çok aktif ve başarılı bir futbolcu olduğunu kabul etmek gerek :)

Dünya Kupası'nda bir ton baltalıkta yapmış olsa adam oynadığı süre boyunca oyundan düşmeyen ve yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalışan nadir adamlardan bir tanesiydi.

Sevmiyorum halen orası ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...