Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2010/11 Transfer Sezonu

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

İyide Guiza gol atamıyor diye isyanlardasınız bu adam Guiza'dan daha kötü bir golcü. Yani muhtemelen guiza'dan daha çok gol kaçırıcak bir adamdan bahsediyorsun.
Fenerbahçe'nin ihtiyacı Semih tipi pivot forvet. Öyle koşan adam falan değil yani, Klose'yi kapatsa efsane transfer yapmış olur mesela. Hava toplarında etkili giriyor çıkıyor defansı yıpratır 10 numara forvet...
Anelka'dan dahi çok iyi verim alamadı Fenerbahçe bu sistemle. Öyle zenci olunca dünyalar önüne serilmiyor yani.Dünya kupası finali oynandı geçen gün ben zenci göremedim sen gördün mü?
Sosyal ağlarda paylaş

bu herifin güizadan kötü olduğu sonucuna nasıl vardığını çok merak ediyorum, güiza geldiğinde bu adam kötü dediniz mi ki şimdi asamoah için birşeyler söylüyorsunuz. anlayamıyorum gerçekten anlayamıyorum bu at gözlüğü nedir yani ?! güizada gol kralı diye geldi, golsüz gidicek, sizin mantığınıza göre güizanın burda estirmesi gerekiyordu. ayrıca dünya kupası finalinde zenci olmamasının bu konuyla NE ALAKASI VAR ??????
Sosyal ağlarda paylaş

Demişsin ki adam ZENCI. forumda bir zenci lafıdır aldı başını gidiyor ondan yazdım onu.
Diğer konu bak kalın kalın yazmışım ki anla diye ama yok rage açıp girdiğinizden foruma okumuyorsunuz bile doğru düzgün.
Guiza'nın dahi son vuruşları Gyan'dan daha etkili kısaca daha iyi golcü. Bak daha iyi forvet demiyorum,daha iyi futbolcu da demedim daha iyi golcü dedim.
Fenerbahçe rakip defansın içine gömüyor bir tane forvet onun üzerinden pozisyon bulmaya çalışıyor,amaç buysa bulursun bi hakan şükür-luca toni etc şişirirsin sağdan soldan kafayla ya takar yada arkasından gelene indirir takılırsın işte. Ha alabiliyosan al Eto'o yu o da olur. Ama Gyan da tek forvet oynayacak adam değil yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Rynza said:

UniRoss said:

Fenerbahçe'nin ihtiyacı Semih tipi pivot forvet. Öyle koşan adam falan değil yani, Klose'yi kapatsa efsane transfer yapmış olur mesela.

Ne anlatmaya çalıştın anlamadım? Aralarında kalite farkı var tabiki de 1cm de boy farkları var yani. quote'layıp boldliyacağına bişey yazsaydın da cevap verebilseydik...
Sosyal ağlarda paylaş

Hastadam said:

ha yani adam hayatında birtek dünya kupasında oynadı, direk bize geldi sonra, maça çıkmamış başka. öyle bi konuştunki hani adamın bütün kariyer boyunca böyleymiş gibi istatistikleri. öncelikle düşünebilme yetisinden bahsedebilmek için," ehiehieihehiei baah poh gibi oynamış dünya kupasında baah istatistikleri purda ehiehiehiehie" + "eheiheiheihie guizadan daha pohtan bi adam varsa oda budur ehieiheiheihei" dememek lazımdır bence, çünkü bunları yazan bir insanın "burda subjektif bişeee yazmıyooruuz aabbbee" demesi çok yanlıştır. bu adam dünya kupasında, daha haftalar önce oynadı, hepimizin gözü önünde ve eminim bi çok insan bu adamı takdir etmiştir oyunu ve hırsıyla. ha şimdi bu adam şuan fenerbahçenin sistemine oturabilcek en uygun adamdır, neden diyceksin, öncelikle zencidir daha sonra yırtıcıdır, hırslıdır, hızlıdır. bunlarda fenerbahçede uzun süreden beri aranan forvet vasıfları. ama eğer ki sen gelmiş hala bu herif kötü diyorsan, sırf fenerbahçe aldı diye... hı hı evet en büyük galatasaray, okey lets goo..

Demogoji seni bir yerlere götürmüyor ya da haklı olduğunu göstermiyor. Hele karşı tarafı küçümsercesine alay eder üslup sadece daha da kalitesiz bir insan olduğun izlenimi veriyor, yakışmıyor.

Fener aldı diye adama laf etmek diye bir şey yok, ama önümüzdeki en güncel en son örnek dünya kupası olduğuna göre tabii ki en güncel haline bakmak için buradaki performansını değerlendireceğiz. Bunda ne gariplik var? Burada başarısız olmuşsa, üstelik çizdiği profil FB'nin genel "ihtiyaç duyduğu" forvet profiliyle zıtsa tabii ki transfere olumsuz bakacağız. Yırtıcı adamın fenerde ne işi var? yırtıcı forvet dediğin çift forvetli sistemde işe yarar, yanına ikinci bir bitirici forvet koyunca onun önünü temizler. tek forvet oynayan fenerde ne yapacak yırtıcı forvet? Bitirici, topu kaleye sokan, gol atan adam lazım fenere. Bu yaştan sonra kendi takımınızın ihtiyacını da biz mi söyleyeceğiz size?

Alt tarafı üstelik de daha kesin bile olmayan bir transfer haberi için "Adam güizadan bile daha kötü, ahanda bakın d.k. istatistikleri" tarzı sıradan bir mesajı bu kadar kişiselleştrip agresifleştiğine sanki annene ailene küfredilmiş gibi tepki verdiğine, otomatik olarak "fener aldı diye kötülüyosunuz" mantığına geldiğine göre zaten fanatik ve çirkin bi düşünce yapın var, ama uyarayım. Burası fenerbahçe forumu değil. Burada her takımın taraftarı var, her transferi ve haberi değerlendiriyoruz, yorum yazıyoruz. Herkes düzgün şekilde ifade ettiği ve mantıklı şekilde kendini izah ettiği sürece yorumlarında özgür. Bu sana dokunuyorsa belki de senin yerin burası değil, antu ve diğer taraftar forumları.
Sosyal ağlarda paylaş

@UniRoss
evet sayın teknik direktör siz asamoah gyanı çocukluğundan beri takip ettiğiniz için, adamın aslında 5 para etmez bi herif olduğunu herkesden daha iyi biliyorsunuz, aykut kocaman falan ne için duruyoki zaten ya, hatta biz takımı taraftarların sms leriyle yönetelim diyoruz, oy çoğunluğuyla 11 i belirler, sonra oy çoğunluğuyla oyuncu değişikliği ve taktikleri yapar kombineleri beleşe getiririz. ya bu arada hakkaten nedir bu zenci kelimesi bi geziyo forumlarda ama nedir yani zenci alla alla appiah sanki mesela o zenci kelimesini çok iyi tanımlayan bir adam, o hırsıyla, ateşiyle, taraftarı çoşturan, izlemesi zevk veren adam.. ama güiza mesela, kimse ona kötü bir topçu, yada "golcü" demedi, adam zaten iyi, herifin psikolojik sorunları olması bir yana, bizim sevmediğimiz yanı o sahadaki isteksiz koşuları ve surat ifadeleri, "sanki ben burda napıyorum ya "dercesine... ve unutmaki bu adam (asamoah) daha 24 yaşında, oyuncunun yükselmeyeceğini nerden biliyorsun, kendini geliştirmiycegini nerden biliyorsun sayın teknik direktör ? he ? ama siz fm den iyi bilirsiniz, oyuncu 22 yaşını geçtimi gelişmez artık demi, futbolun kuralıdır bu, ama unutmayınki gerçek futbol bir oyundan ibaret değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Hastadam said:

ha yani adam hayatında birtek dünya kupasında oynadı, direk bize geldi sonra, maça çıkmamış başka. öyle bi konuştunki hani adamın bütün kariyer boyunca böyleymiş gibi istatistikleri. öncelikle düşünebilme yetisinden bahsedebilmek için," ehiehieihehiei baah poh gibi oynamış dünya kupasında baah istatistikleri purda ehiehiehiehie" + "eheiheiheihie guizadan daha pohtan bi adam varsa oda budur ehieiheiheihei" dememek lazımdır bence, çünkü bunları yazan bir insanın "burda subjektif bişeee yazmıyooruuz aabbbee" demesi çok yanlıştır. bu adam dünya kupasında, daha haftalar önce oynadı, hepimizin gözü önünde ve eminim bi çok insan bu adamı takdir etmiştir oyunu ve hırsıyla. ha şimdi bu adam şuan fenerbahçenin sistemine oturabilcek en uygun adamdır, neden diyceksin, öncelikle zencidir daha sonra yırtıcıdır, hırslıdır, hızlıdır. bunlarda fenerbahçede uzun süreden beri aranan forvet vasıfları. ama eğer ki sen gelmiş hala bu herif kötü diyorsan, sırf fenerbahçe aldı diye... hı hı evet en büyük galatasaray, okey lets goo..

Demogoji seni bir yerlere götürmüyor ya da haklı olduğunu göstermiyor. Hele karşı tarafı küçümsercesine alay eder üslup sadece daha da kalitesiz bir insan olduğun izlenimi veriyor, yakışmıyor.

Fener aldı diye adama laf etmek diye bir şey yok, ama önümüzdeki en güncel en son örnek dünya kupası olduğuna göre tabii ki en güncel haline bakmak için buradaki performansını değerlendireceğiz. Bunda ne gariplik var? Burada başarısız olmuşsa, üstelik çizdiği profil FB'nin genel "ihtiyaç duyduğu" forvet profiliyle zıtsa tabii ki transfere olumsuz bakacağız. Yırtıcı adamın fenerde ne işi var? yırtıcı forvet dediğin çift forvetli sistemde işe yarar, yanına ikinci bir bitirici forvet koyunca onun önünü temizler. tek forvet oynayan fenerde ne yapacak yırtıcı forvet? Bitirici, topu kaleye sokan, gol atan adam lazım fenere. Bu yaştan sonra kendi takımınızın ihtiyacını da biz mi söyleyeceğiz size?

Alt tarafı üstelik de daha kesin bile olmayan bir transfer haberi için "Adam güizadan bile daha kötü, ahanda bakın d.k. istatistikleri" tarzı sıradan bir mesajı bu kadar kişiselleştrip agresifleştiğine sanki annene ailene küfredilmiş gibi tepki verdiğine, otomatik olarak "fener aldı diye kötülüyosunuz" mantığına geldiğine göre zaten fanatik ve çirkin bi düşünce yapın var, ama uyarayım. Burası fenerbahçe forumu değil. Burada her takımın taraftarı var, her transferi ve haberi değerlendiriyoruz, yorum yazıyoruz. Herkes düzgün şekilde ifade ettiği ve mantıklı şekilde kendini izah ettiği sürece yorumlarında özgür. Bu sana dokunuyorsa belki de senin yerin burası değil, antu ve diğer taraftar forumları.

özür dilerim ama burda hakaret edilen kişinin ben olduğunu düşünüyordum, yazdığım herşey mantık çerçevesinde düşünülüyor ve daha sonra mesaja dökülüyor ve şunu çok net söyliyebilirimki, birçok kez, bu mantıksız oldu diye düşünüp mesajımı sildiğim olmuştur ki ayrıca eklemek gerekirse, şuan attığım mesajlarıda 10 saniyede değil dakikalarca düşünüp yazıyorum. göze hoş gelemyen üslubum var doğrudur, onun için özür dilerim ama saçma mesajlarda gerek forumda gerek yüzyüze konuşmalarda aynı tepkiyi veririm. bu fenerbahçe'yle alakalı değil her konuda böyledir. çünkü gerçekten sırf yazılmak yada sırf söylenmek için söylenmiş şeylere karşı hiç tahammülüm yoktur. konuya geri dönmek gerekirse, asamoah gyan'ın en son oynadığı maçlara bakıp yorum yapmak neden yanlıştır; öncelikle bir oyuncu kendi takımı dışında milli takımda gerçekten kendini gösteremeyebilir, şimdi farz edelim ki biz rooney diye bir oyuncuyu tanımıyorduk, şimdi onu fenerbahçe transfer etmiş olsaydı, siz gene aynı lafları sarf edicektiniz, yanlış mıyım bu konuda. bunu geçelim rooney için overrated diyceksiniz, cristiano ronaldo dahil olmak üzere bir sürü örnek daha dizebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

E doğru, diyecektik Rooney'i de tanımasaydık (ha aradaki milli takım farkından dolayı "ingiliz milli takımında oynuyorsa iş vardır" diyebilirdik o ayrı). Ve sen de oyuncuyu gerçekten tanıyorsan "bu adamın gerçek performansı bunun çok üzerinde, dünya kupası ters geldi kendini gösteremedi" diyebilirdin Gyan'da da yapabileceğin gibi. Ama onun yerine insanlara karşı agresif bir tutum sergilemeyi tercih ettin?

Kimse futbol otoritesi değil zaten burada. Kendi bilgisi, görüşü ve izlenimi çapınca bir şeyler yorumluyor herkes, kendi fikrini belirtiyor. Gyan'ı hemen herkes dünya kupasında izledi düzgün şekilde, haliyle son hali olarak bunu gördü. Yorumlar da bu yönde olacak. Adam umulandan iyi olursa da futbol bölümünde genel yargının ilk yanılması olmayacak zaten bu. Ama zaten buraya mesaj atanlar, söyleyecek sözü olan, kendi fikrini belirtmek isteyen insanlar, bu bölümün amacı bu. Tutup da yorum yapmayın ya da oturup oyuncunun tüm kariyerini inceleyin diyemezsin her yorum öncesi.
Sosyal ağlarda paylaş

hangi agresif tutumdan bahsediyoruz, ben ne dedim agresif bu adam dedirticek, ciğer mundar okey lets go oley oley mi ? hayır ben kimseye adamın kariyerini inceleyin demiyorum, eyvallah fikrini belirtsin herkesde, bende belirtince kızmayın sonra.. parmak basmak istediğim nokta siz nasıl trollere kızıyorsanız benimde onlara kızma hakkım var, çünkü onlarda sevdiğim birşeyi trollüyorlar ( onlar derken mantıksız yazanları kastediyorum ).
Sosyal ağlarda paylaş

Hastadam said:

@Rewendor
"Bu kadar fanatik olmayın, arada düşünebilme yetisini kullanmak, muhakeme edebilmek iyidir. "

e yalan mı peki? fanatizm öyle bir işlemiş ki, hiç düşünmeden otomatik olarak "fener aldı adamı kötüleyelim" mantığında olduğumuzu varsaydın (ki kendin de belirttin bunu ve daha önce diğer transferlerle ilgili yorumlardan öyle bir şey olmadığı da ortada) ve o yönde alaycı ve ters cevaplar yazdın.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Hastadam said:

@Rewendor
"Bu kadar fanatik olmayın, arada düşünebilme yetisini kullanmak, muhakeme edebilmek iyidir. "

e yalan mı peki? fanatizm öyle bir işlemiş ki, hiç düşünmeden otomatik olarak "fener aldı adamı kötüleyelim" mantığında olduğumuzu varsaydın (ki kendin de belirttin bunu ve daha önce diğer transferlerle ilgili yorumlardan öyle bir şey olmadığı da ortada) ve o yönde alaycı ve ters cevaplar yazdın.

hiç bir zaman ters cevap yazmadım, cana'yı aldığınızda hatta hayırlı olsuna geldim sayfanıza, fakat keita'yı savunmanıza dayanamıyordum, adam çirkefti çünkü ve siz bunu kabul etmiyordunuz, neyse sonuç olarak burda agresif çıkışanın ben olmadığına diyalektik yöntemiyle varmamız güzel oldu, başka bir zaman tartışmak dileğiyle, hayırlı geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

asamoah gyan kötü futbolcu değil. gayet iyi bir adam ama fenerbahçe ortamında 1 sezon sonunda ıslıklanması çok büyük ihtimal.FBnin forvete ne adamlar geldi şu son 5-6 yılda, hepsi normalde atabileceği gollerin birçoğunu atamıyacak duruma geldi 3-4 ay sonra. işin ilginci belki de FB deki son yıllarda bulunmuş en kazma forvet nobre, semihten sonra izlidiğmiz en başarılı santrforlardan biriydi fenerde.

bunun sebebi artık bu teknik direktörlerin oynattığı sistemden midir, alex faktörü müdür yoksa taraftar baskısmıdır bilemem ama asamoah gyan gelirse bir guiza vakası olması yüksek ihtimal dahilinde.
Sosyal ağlarda paylaş

olay şudur ki;

bu fenerbahçenin aldıkları veya almak istediği oyuncuların hepsi ülkelerinde orta sıralarda takılan takımların oyuncuları. Yani o ligin büyük takımları ile maç yaparken kontra taktiği ile oynayan takımlar. Guiza misal. Fenerbahçe ise kapalı defansları açmaya çalışan bir takım. Gelecek adamın takımının tam tersi taktiğinde oynayan bi' takım. Kezman Hollanda gibi kolay gol olan bi takımda, gol attıkça morali ve motavasyonu tavana vurmuş bir adamdı. Chelsae ve diğer oynadığı takımlarda döküldü zaten. PSV deki gibi rahat olamayınca morali bozuldu, ve düşüşe geçti.

Fenerbahçe kapalı defanslara karşı iş yapmış birilerini bulmalı. Semih zaten bizim ligimizi tanıyor, nobre'nin de zaten top sürme kabiliyeti olmadığından, tam karambol adamı olduğundan fenerbahçeye cukka oturmuştu.

gyan'da fenere çözüm değil. koşan, açık alanları seven bir oyuncu kendisi. sezon başında parlar, derbilerde gol atar ama feneri kurtaramaz. Bana kalırsa fenerin alex'den kurtulup, artık alex üzerinden taktik kurmaktan vazgeçmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...