Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

All the single ladies

Spiegel

Öne çıkan mesajlar

Kendini gördün dimi ege topicte aynı sen çünkü asdasd

Ciddi bişey yazayım lan bu arkadaşın yerine koyduğumuzda kendimizi aslında hak verilebilir,yerin dibine sokmaya gerek yok.

Çünkü bu adam tahminimce küçüklüğünden beri hiç maddi sıkıntı çekmedi.Ne dediyse oldu.Aile birazcık emek vermesini öğretmedi bişeyi elde etmek için ve o da böyle aileye muhtaç bi duruma düştü.Ben suçu asalak gibi yetiştirdiği için ailede arıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dartanian said:

Kendini gördün dimi ege topicte aynı sen çünkü asdasd

Ciddi bişey yazayım lan bu arkadaşın yerine koyduğumuzda kendimizi aslında hak verilebilir,yerin dibine sokmaya gerek yok.

Çünkü bu adam tahminimce küçüklüğünden beri hiç maddi sıkıntı çekmedi.Ne dediyse oldu.Aile birazcık emek vermesini öğretmedi bişeyi elde etmek için ve o da böyle aileye muhtaç bi duruma düştü.Ben suçu asalak gibi yetiştirdiği için ailede arıyorum.

Zaten o dediğim romanı da okuyamadım. Kendimi gördüm romanda çok kötü oldum ağladım falan dsfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

barbu said:

abi cirkin de olsalar turkiyede baya kız var aslında. hani kafa diyebiliceğin insanlar da var. bence azcık değişimle türkiye enfes bi yer olabilir. değişimden kastım alman kızlarının guzelliği + ispanyolların rahatlığı ile turk kızlarını değiştik mi süper bi yer olur turkiye sdfs. denemek lazım

Hepsini okumadım da, ne biçim insansınız siz ya?

4chan'e adım adım.
Sosyal ağlarda paylaş

coder sıvama.. nie coşmuşsun anlamadım.şimdi bi adamın parası çoksa ve harcamıyosa cimridir.belki cimri olmak onu mutlu ediyodur orasını bilemem.benim takıldığım nokta "para harcamasını bilmek" kısmıydı sen anlamamışsın beni.bi insanın parası yoksa harcayamaz zaten para harcamayı bilmek ne demektir ya.varsa harcarsın yoksa harcamazsın öyle bi konuşmussun ki sanki her insan aynı şeylerle mutlu oluyor.yat almak seni mutlu ediyor die herkesi edecek değil.
yeni farkettiğim şey üzerine edit: sabahın 5indeki patidaş sen değilsin konuyu açan adam. hem sen kimsin ya sana özel bi laf sokma çabasına girdiğimi düşündün? gömme bana pls
Sosyal ağlarda paylaş

Amma üzerine gitmişsiniz adamın ya. Parayı harcayan çocuğa laf etmek kolay. Kimse de ebeveynleri sorgulamıyor "vay adam, kadın, siz neden bu çocuğa bu kadar fazla para verirsiniz boşa harcasın diye?" diye.

Aile parayı verirse çocuk da harcar tabii. Okuyup adam olmak için harcamıştır burdaki çoğu insan parayı falan denmiş. Ya bırakın allah aşkına hepiniz üniversite çağında iş sahibi adamlar mı çıktınız ananızın karnından. Ayrıca adam sadece para vermeyi kestiler parasız kaldım dememiş ki; iş baktım iş de bulamadım demiş.

Tabii ki alsın bir gecede milyarlar harcasın demiyorum ama, imkanı varsa harcasın abi. Baba parası harcamak için var belirli bir noktaya kadar.

Ha bir de, şu topicte zenginliğiyle insanlara hava atıp da dünyanın en abuk şeylerine para harcadığını bildiğim adamlar gelip laf etmişler. Nigga pleeze. We know your true face.

Edik: imlağ
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:

Amma üzerine gitmişsiniz adamın ya. Parayı harcayan çocuğa laf etmek kolay. Kimse de ebeveynleri sorgulamıyor "vay adam, kadın, siz neden bu çocuğa bu kadar fazla para verirsiniz boşa harcasın diye?" diye.

Aile parayı verirse çocuk da harcar tabii. Okuyup adam olmak için harcamıştır burdaki çoğu insan parayı falan denmiş. Ya bırakın allah aşkına hepiniz üniversite çağında iş sahibi adamlar mı çıktınız ananızın karnından. Ayrıca adam sadece para vermeyi kestiler parasız kaldım dememiş ki; iş baktım iş de bulamadım demiş.

Tabii ki alsın bir gecede milyarlar harcasın demiyorum ama, imkanı varsa harcasın abi. Baba parası harcamak için var belirli bir noktaya kadar.

Ha bir de, şu topicte zenginliğiyle insanlara hava atıp da dünyanın en abuk şeylerine para harcadığını bildiğim adamlar gelip laf etmişler. Nigga pleeze. We know your true face.

Edik: imlağ

e simdi doru, ananın bananın prası varsa, onlara lazım değilse, erteliyebildiğin kadar ertele iş hayatını. bi zararı yok.
Para harcamak için var, anan baban o parayı sen harca diye kazandı o veya bu sekilde. Senın ve cocuklarının rahat bir hayat sürmesine yetsin yeter, o derece cılkını cıkartmadıktan sonra bi sorun yok.

Keske kimsenin ihtiyacı olmasada calısmasa genc yaslarında, bi halta yaradığı yok cunku, geri dönüşüde yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Coder said:

Abilify said:

Bana 'para harcamayı bilmek' nedir açıklar mısın?

abicim mesela bizim marmarisde karşı komşumuz var marmarisin yerlisi bizim mahallenin yarısını babam satın almış zamanında (öyle bok gibi para vardı rahmetlide, /summon troll) yarısını da bu amcam.. adamda bizde arazilere dükkanlar apartmanlar yaptık herifin şu andaki aylık geliri minimum 100.000-200.000$ dır. hala daha traktörü var, arabası yok sukutırı var bi tane adam 70 küsür yaşında bi kere yurtdışına çıkmamıştır, bi kere kendine lüx bişey almamıştır.. evlerinde hala 55 ekran tüplü televizyon vardır..

bu para harcamayı bilmeyene örnek..

arkadaşda para harcamayı bilmeye örnek.

bak mesela buda ayrı bi hödüklük. Tüketim toplumu böyle bisi iste, "adamın neden audi g500 slx xx9800 CE si yokki? alıcak parası var." birsey tükettiğinde ödediği tek bedelin para olmadığını, tükettiği tek seyin para olmadığını bilmeyenler.

lüx bişi=/= lüx hayat mutlu hayat, adamınkafası rahat yasadığı yeri seviyo ediyo, hayatını seviyo. Tüketim düşkünü olmak senın yanlısın, olmamak onun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...