Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

All the single ladies

Spiegel

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

=) said:

ardeth seninde şu küçük bilimadamı triplerin çok komik geliyo bi bana mı geliyo ya :D tamam iyi hoş bişeyler biliyorsunda buşekilde paylaşman çok göze batıyo nebiliyim

sende yazdıklarımı hiç takip etmemişin kaç kere söyledim yurtdışında ortalama-iyi arası okullar benim gibi adamlarla (o da olmasi gereken standard ogernci seviyesi az cok) dolu trip atacak bir sey yok yani heh

Ama Türkiye de ezerim mi diosun? afasdfa
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:

şeye çok şaşırdım ben, belli başlı insanlar dışında (yaşını başını almışlardan bahsediyorumm) kimse sanki ailesine muhtaç değil anasını satiyim. foruma takılan herkes 3 yaşında ticarete atılmış.

3. dünya ülkelerinde ki işçilerin benden daha az mesai saatleri olabilir diye düşünüyorum ben. afasd Halbüsü daha çok gencim :O
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

kingpin said:

şeye çok şaşırdım ben, belli başlı insanlar dışında (yaşını başını almışlardan bahsediyorumm) kimse sanki ailesine muhtaç değil anasını satiyim. foruma takılan herkes 3 yaşında ticarete atılmış.

3. dünya ülkelerinde ki işçilerin benden daha az mesai saatleri olabilir diye düşünüyorum ben. afasd Halbüsü daha çok gencim :O

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

bilimsel merak meselesi açısından türkiye baya kötü evet. onu gözlemlemek çok zor değil bir sürü enteresan ders açılıp da kimsenin matematiği zor diye ilgi göstermemesinden derslerin kapanması gibi olaylarla ölçülebiliyor. millet masterı geçtim doktorada bile önüne ne koyulursa ondan fazlasıyla ilgilenmiyor kimse oturup da bi şunu okuyayım bi şunu araştırayım biraz kendim fikir model üreteyim yok arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

wastyrx said:

bilimsel merak meselesi açısından türkiye baya kötü evet. onu gözlemlemek çok zor değil bir sürü enteresan ders açılıp da kimsenin matematiği zor diye ilgi göstermemesinden derslerin kapanması gibi olaylarla ölçülebiliyor. millet masterı geçtim doktorada bile önüne ne koyulursa ondan fazlasıyla ilgilenmiyor kimse oturup da bi şunu okuyayım bi şunu araştırayım biraz kendim fikir model üreteyim yok arkadaş.

1. senin gibi adam sayısı az
2. o kadar basma kalıp adamlar var ki.. kalıp dışı yapacağın en ufak harekette bile "ne gerek var bunlara!!" diye gürleyebiliyorlar..
Sosyal ağlarda paylaş

mühendislik bölümleri öyle malesef, bizim okulda da öyle biliyorum. ama fizik bölümü bu tarz hareketlere çok açık ve hatta destekleyici ama kimsenin yok ilgisi. bir de ben daha çok akademisyen/araştırmacı olarak insanlara diyorum bu da diğer bir nokta. akademisyen olma yolunda ilerleyen bir öğrenci olmak demek sana verilen dersler dışında şeyler çalışmak demektir
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

mühendislik bölümleri öyle malesef, bizim okulda da öyle biliyorum. ama fizik bölümü bu tarz hareketlere çok açık ve hatta destekleyici ama kimsenin yok ilgisi. bir de ben daha çok akademisyen/araştırmacı olarak insanlara diyorum bu da diğer bir nokta. akademisyen olma yolunda ilerleyen bir öğrenci olmak demek sana verilen dersler dışında şeyler çalışmak demektir

Malesef okuduğum işi yapamıyorum,ama isterdim.
Sosyal ağlarda paylaş

E Türkiye Ünilerinde akademisyenlikle ekmek kazanan veya saygı duyulan kaç tane adam var ki?

Çoğu profesörün doçentin tezlerinin intihal olduğu, hatta İstanbul Ünisi rektörünün (Alemdaroğlu) tezinin bile çalıntı olduğu bir yerde adam niye zahmet edip beynini yorsun, rektör bile işin kolayına kaçmışken?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gibi düşünmeyip idealist olanları en önce o dediğim kişiler imha ediyor.
Neden?
Çalışan, ilim üreten, makale yazan üretken bir adam, bu tür beceriksizlerin yeteneksizliğini ortaya çıkarır. Bir şey yapmasa bile gören farkeder aradaki farkı.

Bu durumda olmamızın ana sebebide, benim gibi düşünmek değil, idealist düşünenlerin, asıl Anlı-şanlı proflarımız, Doçlarımız tarafından ayağının kaydırılması, önlerinin kapatılması yüzündendir.
Sosyal ağlarda paylaş

=) said:

ardeth seninde şu küçük bilimadamı triplerin çok komik geliyo bi bana mı geliyo ya :D tamam iyi hoş bişeyler biliyorsunda buşekilde paylaşman çok göze batıyo nebiliyim

oha saçmalamayın, ardeth okumaktan en çok keyif aldığım pati yazarlarından biri. adam ders çalışma hırsı kazandırıyo bana. yazdıklarını anlamayınca delleniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

=) said:

yalnız değilsin aga

ardeth üniversiteye girdi
daha fizik 1 alırken birinci sınıfta bu şekilde bi değişime ugradı
senelerdir böyle
biz alıştık

Bence normaldir abi. Adam fizik okuyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...