Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evrende yalnız mıyız?

tamirci

Öne çıkan mesajlar

bence de yalnızız
6 milyar insanla idare et artık sen[signature][hline]Boş bir kağıt bir kalem bir de silgi..
Kağıt ömür demek,kalemle silgi ise benim hayatımı sen yazarsın sen silersin demek..
Sen neyi yazarsan güzel, sen neyi silersen güzel.
İstediğin gibi yaşat,istediğin gibi öldür

it's teargas in my eyes // Gizli bahçem

Sosyal ağlarda paylaş

Götümden sallama hakkımı kullanmak istiyorum, hayır yalnız değiliz.

Gerçekçi konuşma hakkımı kullanmak istiyorum, sen 6 milyar içinde yanlız kaldıktan sonra aslında daha büyük ve kalabalık bir evrende yalnız kaldığını öğrenince daha mı mutlu olacaksın?[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi dakka neden herkes birşeyler sallıyor. bu bilinemez bu kadar basit.

boşuna mı uzaylılarla ilgili gerilim/korku filmleri yapılıyo. insanoğlu bilmediği şeyden korkar. uzaylıları da bilmediğimiz için holywood sinema sektörü bundan parayı kırıyo =P[signature][hline]

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 01 Ağustos 2004 21:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arthu C. Clark demişki bi zaman:
Eğer evrende yanlız olsaydık, büyük bir yer israfı olurdu

Tartışma baabında saçma bi konu ama böle şeyleri iliştirmek için güzel bir başlık olmuş :))[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online | K.O.C.
Sosyal ağlarda paylaş

Evrende Belki yalniziz Belki degil onlar bize gelmedikce veya biz onlara gitmedikce
soylemesi zor bir olay.

neyse bunlar fani şeyler takmayin kafaniza .[signature][hline]Nemo me impune lacessit.-Karşılığını ödemeden kimse bana zarar veremez.
Utinam tam facile vera invenire possem quam falsa convincere.-Keşke neyin doğru olduğunu da , yanlışı farkettiğim kadar kolay bulabilsem.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 01 Ağustos 2004 20:31 tarihinde demiş ki:
valla cok iyi mantik yurutmussunuz uzay cok buyuk kesin vardir baska adamlar diye iyi guzel de, uzay buyukluguyle orantili olarak ayni zamanda cok da yasli. milyarlarca yillik bu yasin yaninda, uzay seyahati yapabilecek seviyede bir tur yasaminin bi kac bin sene oldugunu dusuneniniz cikmamis gunn haricinde.
olay uzayda baska turlerin olmasi degil bunlarin ayni zamanda yasamasi.
soyle bir ornek; soylediginiz uzay buyuk kesin baska turler vardir lafi, dunya cok buyuk kesin birsuru uzay seyahati uzmani insan vardir lafina benziyor. dunyada 6 milyar insanin icinden biriki bin uzay seyahati uzmani insan vardir evet, ama bunlarin kaci ayni yil, ayni gun, ayni saat, ayni dakika, ayni saniyede dogdular acaba onu soyleyebilecek misiniz?
uzayda baska turlerin bizimle ayni biriki bin yil icinde varolma ihtimaliyle ayni ihtimal asagi yukari.
kendi beyninizin hayal edebilecegi surelerle, kendi zaman alginizla dusunuyorsunuz. uzay ise milyon seneleri hapir hupur yutan bir canavar.

degerli kardesim benim, sari kuyruklu dil baliklari muhakemene zarar mi verdi. hubblenin cektigi derin uzay fotograflarina bir bak evrenin sinirina dogru da sonra tartisalim.

tek mevzu bu olasi uygarligin bizim medeniyetimizin suresinde bize ulasip ulasamayacagi olabilir.

ornegin, bir silberfischen uygarligi belki bu gun teorik olarak kovaladigimiz karadeligin kapi olma kavramini kullanarak bize ulasabilir.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 01 Ağustos 2004 20:58 tarihinde demiş ki:
Evren halen genişliyor.
Sonsuz değil.

evren sonsuz degil. insan icin sonsuz nitelikte olmasina ragmen.

varolus sonsuz. bu evrenin siniri otesinde baslayan seyden sonra buyuk ihtimalle aynen yildiz kumeleri, galaksiler ve galaksi gruplarinda oldugu gibi evren kumeleri, evren gruplari ve evren adalari seklinde devam eden bir olusum olmali.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

stephen hawking de karadelik teoremini geri çekmiş. naapıyorum lan ben saçma bu diyerek. eheh. ek bilgi.

temel olay şu. aşaa yukarı simultane olarak hayatın başlamış ve ilerlemiş olması gerekiyo. uzaylı arkadaşlarımızın bizim varlıımızdan bi şekilde haberdar olmaları gerekiyo. ve bize ulaşmaları gerekiyo. yani.. ehu. abi daha bişi diyemiyorum ben.[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
bababababababa ba. ahelogg ahelog hele hele helelehlelelee.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 01 Ağustos 2004 22:04 tarihinde demiş ki:
stephen hawking de karadelik teoremini geri çekmiş. naapıyorum lan ben saçma bu diyerek. eheh. ek bilgi.

temel olay şu. aşaa yukarı simultane olarak hayatın başlamış ve ilerlemiş olması gerekiyo. uzaylı arkadaşlarımızın bizim varlıımızdan bi şekilde haberdar olmaları gerekiyo. ve bize ulaşmaları gerekiyo. yani.. ehu. abi daha bişi diyemiyorum ben.

degerli horasem benim, adam teoremi geri cekmedi. dipsiz bir kuyu olmayabilecegini, icine girenin cok uzun sureler sonra disari cikabilecegini soyledi.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

önemli olan nokta şu :

"I'm sorry to disappoint science fiction fans, but if information is preserved, there is no possibility of using black holes to travel to other universes," he said. "If you jump into a black hole, your mass energy will be returned to our universe, but in a mangled form, which contains the information about what you were like, but in an unrecognizable state."

ayrıca hadi o da olsun. başka bi şekilde çok hızlı yol katedebiliyo olsunlar. onu da koyalım biz listeye. böyle bişi tabi ki olabilir. imkan dahili içerisinde. lakin ben kafana yıldırım düşsün lan diye haykırdığım insanların kafasına yıldırım düşme ihtimali kesin gibi kalıyo bu ihtimalin yanında. öheh. hatta on tane heykele el salladığımda onların da bana el sallama ihtimali bile daha yüksek. eheh. neyse boşuna konuşuyorum biliyorum.[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
bababababababa ba. ahelogg ahelog hele hele helelehlelelee.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 01 Ağustos 2004 22:15 tarihinde demiş ki:
önemli olan nokta şu :

"I'm sorry to disappoint science fiction fans, but if information is preserved, there is no possibility of using black holes to travel to other universes," he said. "If you jump into a black hole, your mass energy will be returned to our universe, but in a mangled form, which contains the information about what you were like, but in an unrecognizable state."

ayrıca hadi o da olsun. başka bi şekilde çok hızlı yol katedebiliyo olsunlar. onu da koyalım biz listeye. böyle bişi tabi ki olabilir. imkan dahili içerisinde. lakin ben kafana yıldırım düşsün lan diye haykırdığım insanların kafasına yıldırım düşme ihtimali kesin gibi kalıyo bu ihtimalin yanında. öheh. hatta on tane heykele el salladığımda onların da bana el sallama ihtimali bile daha yüksek. eheh. neyse boşuna konuşuyorum biliyorum.

sakalli boregim bir zamanlar isinlanma da fantazi idi. bu gun foton isinlamaya basladik.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...