Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

:( ..... :D

GwindonSurion

Öne çıkan mesajlar

İyi de metin şentürk kör.Bu çocuğun ne tür engeli olduğunu bilmiyorsunuz ama zihinsel engelli gibi duruyor.Metin şentürk önünü göremediği için düşse ben gülmem.Bu çocukta zihinsel engelli olduğunu için bu hareketleri yapıyor olabilir.Yani sen düşsen gülerim çünkü senin bir eksiğin değil.Kolu olmayan adam tenis oynayamıyor diye gülmem.Dramatize ettim baya.
Sosyal ağlarda paylaş

Zihinsel engelliler hayvan değil abi, düşünebiliyorlar az çok senin benim gibi, sadece çoğu düşüncelerini ve yapmak istediklerini kontrol edemiyor, motor skilleri çalışmadığı için. Yani burada çocuk önce üzgün surat sonra :D suratını istemsiz bir şekilde yapmıyor büyük olasılıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

İyi de metin şentürk kör.Bu çocuğun ne tür engeli olduğunu bilmiyorsunuz ama zihinsel engelli gibi duruyor.Metin şentürk önünü göremediği için düşse ben gülmem.Bu çocukta zihinsel engelli olduğunu için bu hareketleri yapıyor olabilir.Yani sen düşsen gülerim çünkü senin bir eksiğin değil.Kolu olmayan adam tenis oynayamıyor diye gülmem.Dramatize ettim baya.

Ben anladım seni bende öyle düşünüyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

benim suna gülememem benim ayrimcilik yaptigimi göstermez.
onlari da insan yerine koydugumu daha farkli seylerle gösteririm yani.
bu benim fikrim.

ama yine de cem yilmaza güldügün gibi sakat bi insana gülemezsin.
aradaki fark. buradaki cem yilmaz = normal bi insan. sadece örnek.

cem yilmazinki mizah anlayisindan gelir cünkü, sakat insanin komikligi de sakatliginin sebebiyet verdigi durumdan.
ve o yüzden de normal bir insana güldügüm gibi gülemem yani.
bu da bakis acilarinin farkliligindan doguyor olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

Xaenin said:

Evet mesela dünya rekoru kırdı, gazeteci gelip soru sordu buna

-Dünya rekorunu kırdınız mı şimdi Metin bey?
-Kör müsün?

Harika bir adam kendisi ayrıca.

iyi de niye onbeş kere entera basıyosun, allahın yok mu arkadaşım

1 KERE BASIP TUTUYORUM BELKİ?
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Zihinsel engelliler hayvan değil abi, düşünebiliyorlar az çok senin benim gibi, sadece çoğu düşüncelerini ve yapmak istediklerini kontrol edemiyor, motor skilleri çalışmadığı için. Yani burada çocuk önce üzgün surat sonra :D suratını istemsiz bir şekilde yapmıyor büyük olasılıkla.

Evet ama size o kadar komik gelen yüz ifadesini toplumda komik olmayacak şekilde kontrol edemiyor.Ben düşünemiyorlar ne yaptıklarını bilmiyorlar demedim de o kollarını sallaması ya da suratının o üzgün ifadeden mutluluğa geçişinde ki o değişkenlik ya da artık neyse onların çok bilincinde olamıyor ya da kontrol edemiyor.
Gülün yani gülmeyin değil.Ben gülemiyorum.Ben dediğim gibi ajdar a ismail yk ya falan da gülemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

AHAHAHAHAHAHA
ABİ ÇOK KOMİK YA!

Ayrıca, adam kulaklık mikrofon takıp webcam başına geçmiş neden hala hareketi kontrol edememekten bahsediyoruz? Belli ki gayet kontrol edebiliyor.

"GÜLECEKSİNİZ!!11" demiyorum tabii ki ama evet sipeys'in söylediğine katılıyorum özürlü diye gülmeyerek ayrımcılığı sizin yaptığınız konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

vaniLLe said:

Xaenin said:

copry sakat olmasa da gülmezdim demiş, ona gitmiyor dolayısıyla bu dediğim.

bana mi geliyo yani lan!

ben neden gülemedigimi söyledim, daha hassas yaklasiyorum bu konuya. ve bana komik gelmiyor yani yaptigi hareket, gelse belki tebessüm ederdim.
gülenlere de kesinlikle dalga geciyolar demedim. zira ilkokul cocugu gibi ''sakata bak yea ehüeüeü'' mentaletisine sahip insanlarin, varolsalar bile, burda olduklarini düsünmüyorum. olsalar bile Allah (c.c)'ye yakin bana uzak, pls.

said:
Bir de ayıp yani, sakat insanlar komik şeyler yapamaz çünkü sakatlar, engelliler, öyle bir kapasiteleri yok demekle aynı şey.

belki tam aksi. genellikle insanlari güldürme kapasiteleri, diger kapasitelerine göre daha fazla. cok gördüm dalga gecen tipler, hassasligim da ondan belki.
ha ama komik gelseydi hareketi, gülerdim, icinde dalga gecme unsuru bulundurmadan, sizin yaptiginiz gibi.
ama sanmiyorum kahkaha atabilcegimi iste, O ZAANDA EROL TAS GIBI HISSEDERIM =P

Abi benim üvey kardeşim engelli, hassas olmaktan bahsetme bana hahah.

Amcamin kizi otistik misal ileri derecede, kucukken ogrendigimde bayagi aglamistim, da bu gif'e gulerim gayet kahkahalar atarak, komik cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...